Halsey Alkışlayarak Kürtaj Haklarına İlişkin Konser Konuşmasını Savunmaya Döndü


Halsey fikrini söylemekten çekinmez.

27 yaşındaki oyuncu, sahnede üreme haklarını savunduktan sonra Arizona’daki son konserini aniden terk eden hayranlardan pek de etkilenmemiş gibi görünüyor.

yanıt vermek bir destekleyici fan Halsey siyasete atıldığında gösteriden ayrılan insan sayısından “sıkıldıklarını” tweetleyen müzisyen, “açık hava mekanları yapmanın dezavantajı: çıkarken onlara vuracak kapı yok” yazarak cesur bir alkış tuttu.

26 Haziran konserinden çekilen bir videoda Halsey, ABD Yüksek Mahkemesi’nin federal olarak kürtaj hakkını koruyan Roe vs. Wade kararını bozmasının ardından izleyicileri “işe koymaya” “söz vermeye” çağırdı.

Halsey sahnede, “Şu anda baktığım bazı kişilerin bir gün kürtaja ihtiyacı olacak ve sen bunu hak ediyorsun” dedi. “Hayatı tehdit eden bir durum olsun ya da olmasın, bunu hak ediyorsunuz. Ve burada Arizona’da, bu işi yapacağınıza dair bana söz vermelisiniz, böylece solunuzdaki ve sağınızdaki kişi hayatlarının geri kalanı için bu hak.”
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1336298/halsey-claps-back-to-defend-concert-speech-on-abortion-rights?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir