Halle Berry, Roe V Wade’in Devrilmesine Tepki Verdi – Hollywood Life


Halle Berry, Roe V Wade'in Devrilmesine Tepki Verdi – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: John Salangsang/AFI/Shutterstock

halle berry Sık sık adaletsizlik olarak çıkardığı şeyler hakkında konuşuyor – ve Cuma günü sosyal medya platformunu Yüksek Mahkeme’nin Roe V. Wade’i devirme kararına karşı çıkmak için kullandığında bir kez daha yaptı. Oscar kazananı, Amerika Birleşik Devletleri’nin en yüksek mahkemesinin kadınların anayasal kürtaj hakkına son vermesinin ardından hayranlarına çarpıcı bir mesaj paylaşmak için Instagram’a gitti.

“Kızgınım! Yüksek mahkemenin yaptığı BULLS**T. Bir şeyler yapılmalı!!” diye başladı, Yüksek Mahkeme’nin bir gün önce, New York’ta kimlerin halka açık alanda silah taşıma izni alabileceğini sınırlayan bir yasayı çıkaran kararına atıfta bulunmadan önce. “Silahların kadınlardan daha fazla hakkı var” diye devam etti. “Kadınlara yönelik bu savaşı durdurun ve yasalarınızı bedenlerimizden uzak tutun. Birlikte yasaklamalıyız ve bunu KABUL ETMİYORUZ! Sadece bu konuda gönderi paylaşıp hakkında konuşamayız – bu konuda BİR ŞEY YAPMALIYIZ!”

Halle, Yargıç’ı suçlayanların uzun bir listesindeydi. Clarence Thomas, Samuel Alito, Brett Kavanaugh, Neil Gorsuch ve Amy Coney Barrett’ın 1973 dönüm noktası kararını iptal etme kararı. O katıldı Taylor Swift, İrlanda Baldwin, Sophie Turner ve sosyal medyada öfkelerini dile getiren daha birçok kişi.

Ayrıca ünlü kadınlarla kol kola girdi bu Mandaloryalılar Pedro PascalPlanned Parenthood’un telefon numarasını Instagram’da paylaşan ve “Benim için, on yıldan fazla bir süredir bu anın beklentisiyle çalışan üreme adaleti alanındaki insanlarla savaşmaya devam etmekten başka alternatif yok; felç olmayı reddetmek ve azınlık yönetimine asla alışmamayı taahhüt etmek; bunu, yoksul ve marjinalleştirilmiş insanların hakları ve yaşamları adaletin temeli ve bizim için temel olarak anlaşılmadığında neler olduğuna dair bir başka lanetli hatırlatma olarak anlamak.”

Bu arada, Adalet Stephen Breyer, Sonia Sotomayor, ve Elena Kagan kürtaj yasalarını devletlerin belirlemesine izin verme kararına karşı oy kullandı. Yargıçların ifadelerinde, karar eşcinsel evlilik, doğum kontrolü ve diğer hakların tersine çevrilmesine kapı açtığı için “kimse bu çoğunluğun işiyle bittiğine güvenmemeli” dedi. Mahkeme Başkanı John Roberts Roe – Wade davasını bozmayacağını, ancak 15 hafta sonra Mississippi’nin kürtajı yasaklayan yasasını onaylayacağını hemfikir bir görüşte yazdı.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/26/halle-berry-roe-v-wade-overturned-reaction/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir