Halle Bailey kimdir? Küçük Deniz Kızı’ndan Ariel’i Tanıyın – Hollywood Life


Halle Bailey


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Ash Knotek/Shutterstock

  • Halle, dizinin canlı aksiyon versiyonunda Ariel rolünde. Küçük Denizkızı.
  • Halle, Chloe x Halle ikilisinin bir parçasıdır.
  • Halle, rapçi DDG ile çıkıyor.

Henüz 23 yaşında, Halle Bailey bir sürü övünme hakkı ve inanılmaz derecede etkileyici bir özgeçmişi var: o bir Disney prensesi! Oyuncu ve yetenekli şarkıcı Ariel’i canlandırıyor. Küçük Denizkızı1989 yapımı sevilen animasyon klasiğinin 2023 canlı aksiyon versiyonu.

Muhtemelen daha etkileyici olan Halle, imrenilen rol için diğer birçok aktrisi geride bıraktı. “Kapsamlı bir araştırmadan sonra, Halle’in ruh, kalp, gençlik, masumiyet ve özün – artı muhteşem bir sesin – bu ikonik rolü oynamak için gerekli tüm içsel niteliklere sahip olduğu o ender kombinasyona sahip olduğu fazlasıyla açıktı.” Rob Marshall bir basın açıklamasında söyledi. İşte dikkatleri üzerine çeken oyuncu hakkında bilmeniz gerekenler.

Halle Bailey
Halle Bailey, ‘Küçük Deniz Kızı’nda Ariel rolünde. (Disney)

Ariel’i Halle canlandırıyor. Küçük Denizkızı.

Halle, Ariel’i büyük ekranda oynamanın kendisi ve diğerleri için hayat değiştiren bir an olduğunu biliyor. İlk fragman yayınlandıktan sonra Küçük Denizkızı, Halle’den Ariel’e tepki gösteren çocukların, özellikle genç Siyahi kızların videoları sosyal medyada viral oldu. “Sürekli bir hayranlık içindeyim ve kendilerini Ariel gibi bir karakterde görebildikleri için çok minnettarım” dedi. GMA. “Demek istediğim, bakıp ‘Vay canına, ben de değerim’ diyebileceğimiz bir temsili hak ediyoruz. Bana benziyor. Bana benzeyen bir oyuncak bebeğim var.’ Bu çok özel ve bilirsiniz, bunun bir parçası olduğum için bile çok minnettarım.”

Film günümüz izleyicileri için modernize edildi ve Ariel denizi bir erkek çocuk, namı diğer Prens Eric için terk etmiyor. Aktris, “Filmin benim versiyonum için gerçekten heyecanlıyım çünkü onun sadece bir erkek için okyanusu terk etmek istemesine dair bakış açısını kesinlikle değiştirdik” dedi. Hollywood Muhabiri. “Bundan çok daha büyük. Kendisiyle, amacıyla, özgürlüğüyle, hayatıyla ve ne istediğiyle ilgili.”

Halle, şarkı söyleyen ikili Chloe x Halle’nin yarısını oluşturur.

Halle, ablasıyla yaptığı düetlerle ün kazandı. Chloe Bailey, YouTube’a yükleyeceklerdi. Freeform’da ikiz oynamalarına rağmen yetişkin-imsi, aslında aralarında iki yaş fark var (Halle 2000’de, Chloe 1998’de doğdu). Eğlenceli gerçek: Yetenekli ikili, televizyon dizisi için “Grown” adlı tema şarkısını kaydetti! Nisan 2016’da ilk EP’lerini yayınladılar. şeker senfonisive ilk uzun metrajlı albümlerini çıkardılar, Çocuklar İyi, Müzikal hünerlerini daha da fazla sergileyen Chloe ve Halle, hem 2019 Grammy Ödülleri’nde hem de 2019 Super Bowl’da “America the Beautiful” şarkısını seslendirdi.

Beyoncé, Halle ve Chloe’nin akıl hocası olmuştur.

Kraliçe Bey yetenekli ablaya sahneyi bir değil iki kez açtı! Chloe ve Halle, Beyonce’nin Avrupa ayağında açılış perdesi olarak görev yaptı. Formasyon Dünya Turu ve ayrıca Beyoncé için açıldı ve JAY Z ABD ayağında Koşu Turu II. Ayrıca görsel albümde Halle ve Chloe’yi kamera hücresi yaparken yakalayabilirsiniz. Limonata.

Beyonce, bugüne kadar kız kardeşler için akıl hocası, yapıcı eleştirmen ve abartı kızı olarak hizmet vermeye devam ediyor. Örneğin Chloe, Beyonce’nin 2021 MTV Video Müzik Ödülleri’ndeki solo performansının ardından geri bildirimde bulunduğunu açıkladı. Apple Music 1’de “O dönemde ondan haber almak ve onun desteğini ve sevgisini aldığımı bilmek içimi ısıttı” dedi. Dotty Gösterisi. “Performansı, sahnedeki varlığı… o inanılmaz ve ben ona her zaman hayranlık duymuşumdur.”

Halle, DDG ile çıkıyor.

Halle ve rapçi DDG ilk olarak Ocak 2022’de bağlandılar ve aşkları birkaç ay sonra Mart’ta halka açıldı. Özellikle 2023’te yürüdüler Gösteriş Fuarı Oscar sonrası parti halısı birlikte. Halle, DDG’nin gerçek hayattaki bir Yakışıklı Prens olup olmadığı sorulduğunda, şunları söyledi: İNSANLAR, “İnsanlar bunun hakkında konuşmayı sever. Evet. Şunu söylemek isterim.” “Aşk hayatınıza daha fazla dahil olduğunda her şeyin değiştiğini hissediyorum. Bir kadın olarak kendi içimde kesinlikle daha fazlasını keşfettim. … Yaşanması gerçekten harika bir şey ama dönüştürücü bir deneyim.”

Halle Bailey
Halle Bailey ‘Küçük Deniz Kızı’ galasında. (Ash Knotek/Shutterstock)

Halle’nin kendi adına 4 Grammy adaylığı var.

Chloe ve Halle ilk Grammy adaylıklarını 2019’da ilk albümleri ile En İyi Yeni Sanatçı ve En İyi Kentsel Çağdaş Albüm kategorilerinde kazandılar. Çocuklar İyi. İki yıl sonra 63. Grammy Ödülleri’nde ikinci sınıf albümleri için En İyi Progresif R&B Albümü kategorisinde aday gösterildiler. Tanrısız Saatve “Wonder What She Thinks of Me” adlı şarkıları En İyi Geleneksel R&B Performansı kategorisinde yer aldı.

Müzikal kardeşler Grammy kazanmamış olsalar da bir gün bunun hayalini kurarlar. Chloe, “Öyle minnettarlıkla doluyum ki” dedi. E!’ler Giuliana Ranciç 2021’deki kaybının ardından. “Bu gece üç ödülü kazanamadığımızı öğrendik ama sorun değil, bir dahaki sefere onları alacağız. Yarattığımız müziğe bu kadar sevgi katabildiğimiz için mutluyum ve sıradaki için sabırsızlanıyorum. İşte ruh budur!

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-halle-bailey-3656056/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir