Hakim Adnan Syed Dizisinin Cinayet Mahkumiyetini Boşalttı


Adnan Seyid cezaevinden serbest bırakıldı.

Baltimore’da bir yargıç, eski kız arkadaşını 1999’da öldürmekten 41 yaşındaki gencin mahkûmiyetini bozdu Hae Min Lee– hit gerçek suç podcast’inde hangi suç ünlü olarak kaydedildi Seri.

19 Eylül’de Şehir Devre Mahkemesi Yargıç Melissa Phinn savcıların Syed’in mahkumiyetinin kusurlu olduğuna dair ikna edici bir iddiada bulunduklarına karar verdi. NBC Haberleri. Yargıç, devletin Syed’in savunmasını destekleyebilecek kanıtları paylaşma konusundaki yasal yükümlülüğünü ihlal ettiğini açıkladı.

Yargıç Phinn, cinayet, adam kaçırma, soygun ve sahte hapis cezalarını bir kenara bırakarak, yirmi yılı aşkın bir süredir parmaklıklar ardında kalan Syed’in serbest bırakılmasını ve evde gözaltında tutulmasını emreder.

Hakim ayrıca savcılara yeni bir davaya devam etmeleri veya davayı tamamen düşürmeleri için 30 gün süre verdi.

Kararın ardından Maryland Başsavcısı Brian E. Frosh Savunmadan saklanan delil suçlamasının “yanlış” olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Boşaltma önergesiyle ilgili diğer ciddi sorunların yanı sıra Brady ihlalleriyle ilgili iddialar da doğru değil” denildi. “Ne Devlet Savcısı [Marilyn] mosby ne de onun ofisinden kimse, bu iddia edilen ihlallerle ilgili olarak ne davayı yürüten Devlet Savcı Yardımcısına ne de benim ofisimdeki herhangi birine danışma zahmetinde bulunmadı. Bu davadaki dosya birkaç kez savunmaya sunuldu.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1346972/judge-orders-release-of-serial-s-adnan-syed-vacates-murder-conviction?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir