Hakan Taşıyan: Organ nakliyle hayata döndüm

Karaciğer ve böbrek nakli olan şarkıcı Hakan Taşıyan, katıldığı organ bağışı farkındalık etkinliğinde, “Bana umut ışığı oldular. Her Tarafta hayata döndüm. Yeni bir hayata başladım. Şifa bekleyen hastalara umut ışığı olalım. Bir organ bir hayattır, çaresiz insanlarımıza umut olalım” dedi.

Hakan Taşıyan: Organ nakliyle hayata döndüm

Ankara Şehir Halkı Hastanesi’nde ‘3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası’ sebebiyle farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, geçen sene hastanede karaciğer ile böbrek nakli olan ve 7 ay süren tedavisinin arkasında yaklaşık 5 ay önce taburcu edilen şarkıcı Hakan Içeren da katıldı.

Taşıyan, organ naklinin kendisine umut ışı olduğunu ve baştan hayata döndüğünü belirtti. “Bana umut ışığı oldular. Her Yerde hayata döndüm. Yeni bir hayata başladım” diyen Taşıyan, ‘bir organ bir hayattır’ mesajı verdi. Içeren sözlerini şöyle sürdürdü:

“Devasız insanlarımıza umut olalım. Gönülden sevindirelim. İnsanları baştan hayata bağlayalım. Canı gönülden gönüllü olan bütün insanlarımızı sağduyu olmaya misafir etme ediyorum. Bu konu hakkında daha aydın olalım. Çok hassas bir konudur. Allah bizleri sevdiklerimizden ayırmasın. Gönül birlikteliği veren dualarını esirgemeyen tüm insanlardan Allah razı olsun. Yaşam fazla hoş, nefes olmak çok hoş, sevmek fazla güzel. Bunu birbirimizden esirgemeyelim.”

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir