Green Day’den Billie Joe Armstrong, Roe V Wade’in Devrilmesine Tepki Verdi – Hollywood Life


Green Day'den Billie Joe Armstrong, Roe V Wade'in Devrilmesine Tepki Verdi – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Mairo Cinquetti/NurPhoto/Shutterstock

Yeşil Gün solist Billie Joe Armstrong Yüksek Mahkeme’nin Roe V. Wade’i devirme kararına yönelik horgörüsünü açığa vurduğunda sözlerini sakınmadı. Çoğunluk-muhafazakar mahkemenin anayasal kürtaj hakkını sona erdirmesinden sadece birkaç saat sonra, 24 Haziran Cuma günü Hella Mega turu için Londra Stadyumu’nda grubun Londra Stadyumu’ndaki konseri sırasında, Billie Joe izleyicilere “F**k Amerika. Vatandaşlığımdan feragat ediyorum. Aşağıdaki videoda görüldüğü gibi buraya geliyorum.

50 yaşındaki Grammy kazananı, “Dünyada bir ülke için bu sefil lanet olası mazerete geri dönemeyecek kadar çok aptal var. Şaka yapmıyorum. Önümüzdeki günlerde benden çok şey alacaksınız.”

Billie Joe’nun ayrıca grubun 2004 yılındaki hit “American Idiot”u çalmadan önce kendisini Union Jack bayrağına sardığı ve “Amerika Yüksek Mahkemesini s*keyim” diye bağırdığı bildiriliyor. Günlük posta. Müzisyen ayrıca iddiaya göre, “Hitchin’ a Ride” performansı sırasında Yüksek Mahkeme yargıçlarını “pr**ks” olarak nitelendirdi.

Yargıç’ı suçlayan uzun bir ünlüler listesine katıldı. Clarence Thomas, Samuel Alito, Brett Kavanaugh, Neil Gorsuch ve Amy Coney Barrett’ın dahil olmak üzere 1973 dönüm noktası kararını iptal etme kararı Taylor Swift, Halle Berry, İrlanda Baldwin, Sophie Turner ve sosyal medyada öfkelerini dile getiren daha birçok kişi.

Billie Joe Armstrong
Billie Joe Armstrong, Yüksek Mahkeme’nin Haziran 2022’de Roe V Wade’i bozmasının ardından bir Londra konserinde vatandaşlığından ‘vazgeçti’. (Mairo Cinquetti/NurPhoto/Shutterstock)

Ayrıca ünlü kadınlarla kol kola girdi bu Mandaloryalılar Pedro PascalPlanned Parenthood’un telefon numarasını Instagram’da paylaşan ve “Benim için, on yıldan fazla bir süredir bu anın beklentisiyle çalışan üreme adaleti alanındaki insanlarla savaşmaya devam etmekten başka alternatif yok; felç olmayı reddetmek ve azınlık yönetimine asla alışmamayı taahhüt etmek; bunu, yoksul ve marjinalleştirilmiş insanların hakları ve yaşamları adaletin temeli ve bizim için temel olarak anlaşılmadığında neler olduğuna dair bir başka lanetli hatırlatma olarak anlamak.”

Bu arada, Adalet Stephen Breyer, Sonia Sotomayor, ve Elena Kagan kürtaj yasalarını devletlerin belirlemesine izin verme kararına karşı oy kullandı. Yargıçların ifadelerinde, karar eşcinsel evlilik, doğum kontrolü ve diğer hakların tersine çevrilmesine kapı açtığı için “kimse bu çoğunluğun işiyle bittiğine güvenmemeli” dedi. Mahkeme Başkanı John Roberts Roe – Wade davasını bozmayacağını, ancak 15 hafta sonra Mississippi’nin kürtajı yasaklayan yasasını onaylayacağını hemfikir bir görüşte yazdı.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/26/green-day-billie-joe-armstrong-roe-v-wade-overturned-reaction/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir