Gerçek Adı Bu Değil: Meryl Streep Hakkında 70 Büyüleyici Gerçek


31. Streep, “MS” baş harfleriyle art arda dört En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar kazananından ikincisidir. Maggie Smith 1978’de, ardından ’79’da Streep, Mary Steenburgen 80’de ve Maureen Stapleton ’81’de.

32. Başrol için lobi yaptı Oliver Stone‘in 1989 uyarlaması Evita, ancak çekimden sadece iki ay önce ayrıldı. İlk başta, yürüme kararı bitkinlikten kaynaklandı, ancak daha sonra maaşı konusunda bir anlaşmazlık olduğu ortaya çıktı. Rol sonunda tarafından oynanacaktı madonna 1996 yılında.

33. 1990’larda başrol oynadıktan sonra Edge’den Kartpostallartarafından yazılmıştır Carrie Fisher Aynı adlı yarı otobiyografik romanının bir uyarlaması olarak Streep, Fisher’ın kızının vaftiz annesi oldu. Billie Lourd 1992 yılında doğduğunda.

34. Streep, ilk olarak Ripley’in ikonik rolü için erken değerlendirme aşamasındaydı. Yabancı film çekiliyordu. Rol, elbette, eski Yale sınıf arkadaşı Weaver’a gitti. Ancak zamanla karaktere bir nevi katkı sağlayabildi. uzaylı 3 1992’de yapım aşamasındaydı. Bu filmin özel efektlerinin çoğu, Weaver’ın ardından İngiltere’de yaratıldığından ve oyuncu kadrosu Amerika’ya döndükten sonra, bazı çekimler için Ripley’nin kafasının protez bir alçısına ihtiyaç duyuldu. Weaver’ı geri döndürmek yerine, başka bir proje için yapılmış bir Streep kadrosu hala stüdyoda dolaşıyor ve bunun yerine film yapımcıları tarafından kullanılıyordu.

35. Streep kariyerinde sadece beş rolü kaybetti: Dwan kral kongMichelle Straton’da amerikan jigolosuPatsy Cline içinde Tatlı RüyalarBayan Kenton Günden Kalanlar, ve I. Elizabeth Elizabeth.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1051431/that-s-not-even-her-real-name-70-fascinating-facts-about-meryl-streep-you-probably-never-knew?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel