Frances Glandney ve Eski Eşiyle Tanışın – Hollywood Life


  • Smokey Robinson, tonlarca hit ile “Motown Kralı”.
  • İki kez evlendi. İlk karısı 1959’dan 1986’ya kadar Claudette Rogers Robinson’dı. 2002’de ikinci karısı Frances Glandney ile evlendi.
  • Frances Glandney, 2023 Grammy Ödülleri için kırmızı halıda Smokey Robinson’a katıldı.

Dumanlı Robinson Motown Kralı olarak biliniyor ama kraliçesi kim? Mucizeler grubu üyesi iki kez evlendi. Bir evlilik boşanmayla sonuçlandı ve diğeri mutlu bir şekilde sağlam. Smokey Joe, en çok “The Tracks of My Tears”, “Shop Around”, “I Second That Emotion”, “Baby Baby Don’t Cry” hitleriyle tanınan The Miracles grubunu kurduktan sonra ünlü statüsüne yükseldi. ” ve “Bir Palyaçonun Gözyaşları.”

Frances Glandney ve Eski Eşiyle Tanışın - Hollywood Life
Smokey ve Frances 2023 Grammy Ödülleri’nde. (David Fisher/Shutterstock)

Smokey, dost efsaneye katılıyor Stevie Wonder ve modern ülke yıldızı Chris Stapleton Şubat 2023’teki 65. Yıllık Grammy Ödülleri’nde üç şarkılık bir performans için. Smokey ve Stevie, klasik şarkısı “Tears of Clown” için düet yapmaya hazırlanıyor. Smokey’nin karısı Frances Glandney Ödül töreninde kırmızı halıda yürürken şarkıcıya katıldı ve bu olay için güzel, ışıltılı bir takım elbise giydi. Smokey turkuaz bir smokini siyah bir gömlekle salladı.

1972’de The Miracles’tan ayrıldıktan sonra müzik yöneticisi oldu ve kendi solo kariyerine başladı. Ayrıca Mary Wells ve The Temptations gibi en iyi sanatçılar için şarkılar yaratan bir söz yazarı olduğunu da kanıtladı. Smokey’nin uzun ve başarılı bir kariyeri oldu ve yanında bir kadın olduğu ve diğerlerini tek başına sürdüğü anlar oldu. İşte evlendiği iki kadın hakkında bilmeniz gereken her şey.

Claudette Rogers Robinson

Claudette Rogers Robinson
Claudette Rogers Robinson kırmızı halıda. (John Salangsang/Invision/AP/Shutterstock)

Claudette Rogers Robinson Smokey’nin karısı olmasının dışında kendine bir adı vardı. Kocasıyla birlikte The Miracles müzik grubunun bir üyesiydi. Aslında, ona bile sahip kendi unvanı Motown’ın First Lady’si olarak. Hem şarkıcı hem de söz yazarı, ilk olarak erkek kardeşi iken The Matadorettes adlı bir grupta başladı. Sonny Rogers The Matadors adlı bir gruptaydı. Orduda hizmet etmek için gruptan ayrıldığında onun yerini aldı ve grup The Miracles oldu – Smokey ile bu şekilde tanıştı.

Claudette ve Smokey 1959’da evlendiler ve iki çocukları oldu. İlk çocukları Berry Robinson, adını Motown’ın kurucusu Berry Gordy’den almıştır. 1968’de doğdu. Küçük kız kardeşi Tamla Robinson bir yıl sonra 1969’da doğdu. İkisinin evliliklerinde birçok iniş ve çıkış vardı.

2023’te Smokey, bir ilişkisi olduğunu itiraf etti. Diana Ross Claudette ile evliyken. “Birlikte çalışıyorduk ve birdenbire oldu. Ama güzeldi. O güzel bir bayan ve onu bugüne kadar seviyorum” diye itiraf etti. Gardiyan 27 Nisan 2023’te yayınlanan bir röportajda ilişkinin bir yıl sürdüğünü sözlerine ekledi. “Cruisin” hit yapımcısı Diana hakkında “O benim en yakın insanlarımdan biri” diye devam etti. “Gençti ve kariyerini bir araya getirmeye çalışıyordu. Ona yardım etmeye çalışıyordum. Aslında onu Motown’a ben getirdim. Ben onun peşinden gitmiyordum, o da benim peşinden gitmiyordu. Henüz oldu.”

Diana’nın ilişkisini doğru olmadığını bildiği için bitirdiğini söyledi. Müzik ikonu, “Bir süre görüştükten sonra Diana bana Claudette’i tanıdığı için bunu yapamayacağını ve karımı hâlâ sevdiğimi bildiğini söyledi,” diye hatırladı müzik ikonu. “Ve yaptım. Eşimi çok sevdim.”

Smokey ve Diana’nın ilişkisinin hangi yıl olduğu belli değil, ancak eski karısı Claudette onu ilk kez 1974’te aldatırken yakaladı. O yıl ayrıldılar ve ayrı geçen zaman, “The Agony & The Ecstasy” adlı şarkısına ilham verdi. Onu tekrar aldattı, bu da başka bir kadını hamile bırakmasına ve oğlunun doğumuna neden oldu. Trey, Bu, ilişkileri için bardağı taşıran son damla oldu ve ayrılık davası açtı – daha sonra 1986’da boşandılar.

Frances Glandney

Frances Glandney, Smokey Robinson
Smokey Robinson ve eşi Frances Glandney kırmızı halıda. (MediaPunch/Shutterstock)

Frances Glandney bir Motown efsanesi olmayabilir ama kesinlikle dünyada kendi izini bıraktı. 52 yaşındaki başarılı bir iç mimar ama ilgi odağı dışında kalmayı tercih ediyor. O da başlattı cilt bakım hattı Skinphonic ile işbirliği içinde Smokey ile. Koleksiyonlarının adı The Temptations’ın şarkılarından adını alan The Get Ready ve My Girl’dür ve özellikle beyaz olmayan insanlar için yapılmıştır.

Frances ve Smokey, Mayıs 2002’de evlenmeye karar vermeden önce bir süre çıktılar. 19 yıldır evliler ve hayat arkadaşı ve iş ortağı olarak hala güçlü görünüyorlar. İkisi şu anda Pittsburgh’daki evlerinde barış içinde birlikte yaşıyor.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/smokey-robinsons-wives-4652239/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir