Finalde Ölüm Tarihinden Kim Kurtuldu? – Hollywood Hayatı


melisa roxburgh


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Netflix

4 sezon ve bir Netflix tasarrufunun ardından, Belirgin son mücadelesini vermiştir. Son 10 bölüm – 4. sezonun 2. Bölümü – 2 Haziran’da Netflix’te yayınlandı ve sonunda bize istediğimiz cevapları verdi. Ölüm Tarihi geldi ve artık kaçmak yok. Peki kim yaşadı? Kim öldü? Dizi finalinde tam olarak ne oldu? İşte tam bir açıklama Manifest’in bitirme:

Cal’ın fedakarlığı Ben, Michaela, Olive ve diğerlerini kararsız bıraktı. Son Ölüm Tarihi yaklaşırken bir kamp alanında saklanıyorlar. Eden, ormanda oynarken üzerinde oyma ve yazı bulunan bir kayaya rastlar. Olive, kayanın Dünya kartı, volkan ve her şeyle yazılı olduğunu fark eder.

Kayayı Saanvi’ye gösterirler. Yazıtı kimse çözemez. Artık Ölüm Tarihi geldiğine göre Olive, yazıt hakkında bir ipucu bulmaya karar verir. Bir şey olursa Ben, Olive’in de Eden’ın da etrafta olmasını istemez. Jared ve Drea, onlara göz kulak olması için Olive ve Eden ile gitmeyi kabul eder.

JR Ramirez Melissa Roxburgh
Jared ve Michaela rolünde JR Ramirez ve Melissa Roxburgh. (Netflix)

Ben, Michaela, Saanvi ve TJ, o sabah aynı panik atak semptomlarıyla uyandıklarını fark ederler. Michaela, bu şekilde ölmeleri gerektiğine inanmaya başlar. “Sanki bir uçak kazasında patlamışız gibi,” diyor Ben.

Bu sırada Angelina, sürüsüyle birlikte kaçmaktadır. Ayrıca New York limanında hızla yükselen bir volkan var. Her an patlayabilir.

Diğer yolcular, Cal’ın işaretini gördükten sonra ortaya çıkar. Sadece tanık olduktan sonra nereye gideceklerini biliyorlardı. Angelina ve 7 acemi dışında herkes gelir. Cal ayağa kalkar ve bir konuşma yapar. Bu gece neyle karşılaşacaklarını bilmiyor ama o sinyali “oğlunun gönderdiğini” biliyor. Hepimizi burada topladı. Ve bunun önemli olduğuna inanmalıyım. Bunun… fedakarlığına değdiğini.

Aniden, zemin altlarından gürledi. Ben, herkese geri dönmeleri için bağırır. Yerden lav fışkırıyor ve Flight 828 ortaya çıkıyor. Michaela uçağa binmeleri gerektiğinden emindir. Hayatta kalmanın tek yolu bu.

Zeytin Parçaları Birleştirir

Olive, “Affetmek kalbi aydınlatır” yazısının ne anlama geldiğini anlar. “PIXLAZ” harflerine gelince, Olive, “AZ”nin Al-Zuras’ı temsil ettiğine dikkat çekiyor. “PIX” resimler anlamına gelmelidir. Al-Zuras’ın resimlerle dolu bir günlüğü var. “L”nin ne anlama geldiğini bilmiyor ama günlüğün nerede olduğunu biliyor.

Ben ve Michaela yolcuların uçağa binmesine yardım ederken, Angelina ortaya çıkar ve “gemisinden” inmelerini ister. Ben de uçağa binmesi için ona yalvarır. Bu onunla ilgili değil.

Holly Taylor
Angelina rolünde Holly Taylor. (Netflix)

“Ama o Ben. Tanrı tıpkı Nuh zamanında yaptığı gibi dünyanın sonunu getiriyor. Ve tıpkı Noah ve ailesini kurtardığı gibi şimdi de benim ailemi kurtaracak,” dedi Angelina. Mürettebatına uçağa binmelerini emreder.

Bu olurken, Olive günlüğü bulur ve Drea doğuma girerken her şeyi anlar. Ben’in Olive’i ateşin içinden taşıdığı resim aslında Olive değil, aslında Ben’in Angelina’yı taşıdığı. Hemen babasını arar ama cevap vermez. “Ölüm Tarihinden sağ çıkmanın tek yolu Angelina’yı affetmek.

Bu sırada uçağın bulunduğu yerde yer gürlemeye başlar. Ben ve Michaela, Angela ve diğerlerini uçağa binmeye teşvik eder. Şimşek çakar ve Saanvi yaralanır. Angelina bayılır. Michaela kokpite koşar. Ben uçağa binmek yerine Angelina için geri döner.

Bir silah alır ve ona doğru doğrultur. Olive mesajında ​​Angelina’yı Grace’i öldürdüğü için affetmesi için ona yalvarır. Angelina, Grace’i asla öldürmeyi düşünmediğini ve olanlardan pişman olduğunu kabul ediyor. Birden bir patlama oluyor. Angelina daha da yaralandı. Ölmeye hazır ama Ben onu terk etmeyi reddediyor. Tıpkı önceden haber verilen resim gibi etraflarındaki dünya patlarken Angelina’yı uçağa taşır.

Ölüm Tarihinden Kim Kurtulur?

Kokpitte Michaela, Amuta’nın uçağı yerden kaldırıp indiremeyeceğini merak eder. O soruyu sorarken lav önlerinde sertleşiyor. Kalkış yapabilirler. Dışarıda, bir yer altı volkanı patladı. Tıpkı Al-Zuras’ın tahmin ettiği gibi gerçekten dünyanın sonu.

Havadayken, Hector nefes alamıyor gibi görünüyor. Diğer yolcular, Ben, Michaela, TJ ve Saanvi’nin daha önce hissettikleri gibi hissetmeye başlar. Michaela bunun onların yargısı olduğuna inanıyor. Paul çığlık atmaya başlar ve herkesin önünde küle döner.

Josh Dallas
Josh Dallas, Ben Stone rolünde. (Netflix)

Daha fazla yolcu, 828 sefer sayılı uçuşta yapacakları gibi küle dönüşmeye ve ölmeye başlar. Yolcular, sonlarının böyle olup olmayacağını merak etmeye başlar. Saanvi, yalnızca bunu hak edenlerin bu tüyler ürpertici kaderi karşılayacağına dikkat çekiyor. Sözcükler ağzından çıkar çıkmaz kolu parlamaya ve çıtırdamaya başlar.

Adrian ölmek üzere olduğuna dair işaretler vermeye başlar. Eagan, Tanrı’ya onun yerine onu alması için yalvarır. Buna karşılık Eagan çatırdamaya başlar. Eagan ölmeyi hak ettiğini düşünür, ancak Adrian ona kendini feda edecek herhangi bir adamın bencil bir adam olmadığını söyler. Saanvi ölümden dakikalar sonra Ben’e ölmeye hazır olduğunu söyler. Ben onun gitmesine izin vermek istemiyor. Aniden, Saanvi iyileşir.

Angelina patlamaya başlar. Bir “melek” olduğu için ölemeyeceğini düşünür ama yine de küle döner. Angelina’nın ölümünden sonra, karanlık bir figür uçağın etrafında dolaşıyor. Bu Grim Reaper yolcuları çevreliyor. Michaela herkesin bağışlanması için yalvarır. Yaşamaya değer olduklarını kanıtlamak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Aniden, bu ölüm gölgesi kaybolur.

Uçağın dışındaki her şey sessiz. Volkanik aktivite veya patlama yok. Kıyamet bitti. Michaela, “Sanırım dünyayı kurtarmış olabiliriz,” diyor. Kokpite geri çağrılır. Michaela ve Amuta uzaktaki “uzun, çılgınca yanan maviyi” görüyor. Ona uçağı parıltının ortasına götürmesini söyler. Bunu yaptığında, uçak hareket etmeyi bırakmış gibi hissediyor. Dışarıda ışıktan başka bir şey yok.

Nihai Bitiş Nedir? Belirgin?

Uçak kapısı açılıyor. Michaela ve Ben el ele tutuşur ve onları bekleyen her şeye hazırlıklı olarak dışarı çıkarlar. Diğer yolcular onları takip eder. Uçaktan inerler ve terminale varırlar. Aşağıya bakarlar ve kendilerini uçağa ilk bindiklerinde giydikleri kıyafetlerin içinde bulurlar.

Lütuf Ben’i bekleyen var mı? “Cennette miyiz?” Ben kız kardeşine sorar. Michaela, “Sanırım Queens’deyiz” diye yanıt verir. Grace ve Ben yeniden bir araya gelirken Michaela annesinin yanına koşar. Grace, Cal’ı sorduğunda, genç Cal koşarak gelir. Cal olan biten hiçbir şeyi hatırlamıyor.

Yolcular nerede olduklarını ve bunun gerçek olup olmadığını bilmek istiyor. 7 Nisan 2013’te, tam da iniş yapmaları gereken gün geri döndüler. Gerçekten gidip gitmediklerini sorgulamaya başlarlar. Hepsi bir rüya mıydı? Çok geçmeden yaşadıklarının çok ama çok gerçek olduğunu anlarlar. Bu noktaya gelmek için yolda ölen yolcular bile yolunu terminale kadar buluyor. Ben, “Bunun bir fedakarlık olduğunu düşündük ama… bir hediyeydi,” diyor.

Cal çocukluğunu geri alır. Herkese ikinci bir şans verilir. Artık hepsi aynı cankurtaran sandalında. Sadece kendilerine verilen hayatı ellerinden geldiğince yaşamak zorundalar. “Bunu kitlesel bir yanılsama olarak açıklamaya çalışacaklar ama biz gerçeği biliyoruz çünkü beş buçuk yıl boyunca her gün yaşadık. Bunu kazandık. Nihai ikinci şans,” diyor dış seste Michaela.

Uçaktan inmeyen önemli bir kişi de Angelina. Babası onu aramaya gelir. “Herkes hayatta kalmadı. Ama bunu yapan bizler için, Uçuş 828 ve sonrasında gelen her şey bizi birbirimize bağladı ve değiştirdi. Bize nasıl yaşayacağımızı ve ne için yaşamaya değer olduğunu öğretti” diyor Michaela.

Parveen Kaur
Saanvi Bahl rolünde Parveen Kaur. (Netflix)

Bagaj tesliminde TJ, birlikte neler yaşadıkları hakkında hiçbir fikri olmayan genç Olive ile karşılaşır. Bu buluşma acı tatlı olsa da gelecek için umut var. Violet ile tanışır.

Bu sırada Jared, teklifine hâlâ bir cevap beklemektedir. Michaela’ya çok erken evlenme teklif ettiğini söyler. Kocası olmak istiyor ama tereddüt etmeden evet demesini istiyor. O anda, Michaela ne yapması gerektiğini biliyor.

“Seni her zaman ama her zaman seveceğim. Bu gezi birçok şeyi fark etmemi sağladı ve farklı şeyler istediğimizi fark etmemi sağladı ve ben değişmek istemiyorum ve senin de değişmeni istemiyorum. Bence dışarıda senin için daha iyi biri var. Senin istediğin her şeyi isteyen biri,” diyor Michaela, Jared’a. Yüzüğü ona geri verir. Jared ve Drea hakkında konuşurken, “Geri çekiliyorum çünkü siz birbirinize ulaşmanın bir yolunu bulacaksınız,” diyor.

Saanvi, Alex ile yeniden bir araya gelir ve dokunaklı bir buluşmayı paylaşırlar. Alex, Saanvi’ye olan aşkını itiraf eder ve onunla birlikte olmak ister. Saanvi onu affeder.

Ben, Saanvi’ye bakar ve Grace bu kadının kim olduğunu merak eder. Ben, Cal’ı iyileştirecek kişinin Saanvi olacağını açıklar. Michaela, Jared’dan ayrıldıktan sonra ayrılmaya hazır olarak yanlarına gelir. Aniden bir farkındalık yaşar ve havaalanından dışarı koşar. Taksilerden birini kullanan Zeke’den başkası değil! Potansiyel bir yolcuya Zeke’nin kocası olduğunu söyler ama Zeke onu hatırlamaz. Umurunda değil. Ona anlatacak çok şeyi olduğu için sadece sürmesini söyler. Bu yetersiz bir ifade.

Polis havaalanına gelir ve işte o zaman Jared’in yolları Drea ile kesişir. Her şeyin bir çözüm yolu vardır. Sorumlu ajan, görünüşte neden 11 kişinin bir uçaktan kaybolduğunu araştırmak için oradadır.

Grace, o uçuşta Ben’e gerçekte ne olduğunu merak eder. O çok umutlu. Ailesinin yeniden bir bütün olarak geri gelmesinden mutlu. Herkes olması gerektiği kişiyle birliktedir: Ben ve Grace, Jared ve Drea, Michaela ve Zeke.

“7 Nisan 2013’te başımıza gelenleri kimse açıklayamaz. Bazıları imkansız dedi. diğerleri buna bir mucize dedi. Tek bildiğim, hayatın sonsuza dek değiştiği gündü,” diyor Michaela, Zeke arabayla uzaklaşırken.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/manifest-ending-explained-season-4-part-2-series-finale-5110841/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir