Fetty Wap, Uyuşturucu Kaçakçılığı Suçlamalarından 6 Yıl Hapse Mahkûm Edildi – Hollywood Life


Fetty Wap, Uyuşturucu Kaçakçılığı Suçlamalarından 6 Yıl Hapse Mahkûm Edildi - Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Görüntü Kredisi: Andrew H. Walker/Shutterstock

Fetty Wap uzun bir süre uzaklaşıyor. Fet (aka Willie Junior Maxwell II31) Çarşamba günü ülke genelinde uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktan altı yıl hapis cezasına çarptırıldı. New York Times. Fetty Wap, kaderini öğrenmek için New York, Central Islip’teki federal mahkemede Yargıç Joanna Seybert’in huzuruna çıktı. Yargıç, onu zorunlu asgari cezadan bir yıl fazla olmak üzere altı yıl hapis cezasına çarptırdı.

Fetty Wap, Uyuşturucu Kaçakçılığı Suçlamalarından 6 Yıl Hapse Mahkûm Edildi - Hollywood Life
2019’da Fetty Wap (Andrew H. Walker/Shutterstock)

Hareket, Fetty’nin Ağustos 2022’de 500 gram veya daha fazla kokain bulundurmak ve dağıtmak için komplo kurmaktan suçunu kabul etmesinden sonra geldi. Ekim 2021’de beş kişiyle birlikte uyuşturucu kaçakçılığı komplosu suçlamasıyla suçlandı ve tutuklandı. CNN. İddianameye göre, Fetty Wap ve diğerlerinin Long Island’da kokain, eroin ve fentanil dahil olmak üzere uyuşturucuları naklettikleri ve dağıttıkları iddiasıyla suçlandılar.

Fetty, savcıların Facetime görüşmesinde ateşli silah gösterdiğini ve birini öldürmekle tehdit ettiğini söylemesinin ardından kefaleti iptal edildikten sonra Ağustos ayından bu yana gözaltında tutuluyor. Fetty’nin cezasının verilmesinden bir hafta önce savcılar, hakime bir mektup göndererek daha uzun bir süre talep etti. “Trap Queen” şarkısıyla çıkış yapan Fetty’nin ününü “uyuşturucu ticaretini güzelleştirmek” için kullandığını iddia ettiler. Ayrıca şarkının klibinde çocukları kullandığına da dikkat çektiler.

Fetty Wap, Uyuşturucu Kaçakçılığı Suçlamalarından 6 Yıl Hapse Mahkûm Edildi - Hollywood Life
(RMV/Shutterstock)

ABD’li avukat Breon Peace, “Davalıya hayran olan ve uyuşturucu satmayı düşünen gençlere, uyuşturucu satmanın göz alıcı bir yaşam tarzı olmadığı ve bu ticarete katılırlarsa uzun hapis cezaları alacakları mesajı gönderilmeli” diye yazdı. Doğu Bölgesi. Avukat yedi yıldan dokuz yıla kadar hapis cezası istedi.

Fetty’nin avukatları, COVID-19 salgını nedeniyle daha da kötüleşen “mali yükümlülükleri” nedeniyle uyuşturucu ticaretine bulaştığını söyledi. “2020’de veya yaklaşık olarak, dünya çapındaki salgının gelmesiyle birlikte, Bay Maxwell için işler değişmeye başladı. İcra etme fırsatı yoktu, bu nedenle geliri ciddi şekilde sınırlıydı”, avukatı tarafından hazırlanan bir muhtıraya göre, XXL. “Şahsen dava edildi, boşanıyordu ve ondan çalan bir tur menajeriyle ilişkisi vardı. [while he] büyükanne ve büyükbabasını ve ona yakın olan diğer birkaç kişiyi kaybetti.

Açıklamada, “Depresyon ve panik baş göstermeye başladı” ifadesi eklendi. “Belirtildiği gibi, Bay Maxwell, çocuklarına bakma ve diğer aile üyelerine destek verme yeteneğinden büyük gurur duyuyordu. İnsanları memnun eden ve başkalarıyla ilgilenmekten büyük memnuniyet duyan bir kişi olarak tanımlanır. Birdenbire hayat tersine gidiyormuş gibi hissetti ve pek çok kişi için yarattığı yaşam tarzını sürdürmek için mücadele etmeye başlayınca utandı. Yargısı bozuldu. Mali yükümlülüklerini yerine getirmekte çaresiz kalan Bay Maxwell, 2020 baharında birkaç aylığına ani hücuma karıştı.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/05/24/fetty-wap-sentenced-prison-drug-trafficking/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir