Endometriozis Savaşı Açıklandı ve Güncellemeler – Hollywood Life


Bindi Irwin


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Michael Germana/Everett Koleksiyonu

  • Steve Irwin’in ünlü kızı Bindi Irwin, 2023’te endometriozis teşhisini açıkladı
  • Bindi, teşhis konmadan ve düzeltici ameliyat geçirmeden önce yaklaşık 10 yıl boyunca semptomlardan muzdaripti.
  • Endometriozis kısırlığa neden olabilir ve Bindi, kızı Grace’in ‘ailesinin mucizesi’ gibi hissettiğini söyledi.

Bindi Irwin hayatının aşkıyla evlendi, Chandler Powell, yedi yıllık flörtün ardından 2020’de. Hayranlar, merhum “Timsah Avcısı”nın en büyük çocuğu için daha da kendinden geçmişti. Steve Irwin Birkaç ay sonra Ağustos 2020’de hamile olduğunu açıkladığında. Ertesi Mart’ta, o zamanlar 22 yaşında olan Bindi ve 23 yaşındaki Chandler ilk çocuklarını dünyaya getirdiler. Grace Savaşçısı Irwin PowellDünyaya.

Dışarıdan, Bindi hamile kalma sorunu olmayan 24 yaşında tamamen sağlıklı bir kız gibi görünebilir. Bununla birlikte, Bindi hamile kaldığında, rahim içini kaplayan dokuya benzer bir doku rahmin dışında büyüdüğünde ortaya çıkan ağrılı bir hastalık olan endometriozis semptomlarıyla zaten uğraşıyordu. Mayo Kliniği. Bindi teşhisini 7 Mart 2023’te açıkladı ve o zamandan beri sağlığı konusunda açık. Bindi’nin teşhisi, bunun onun sağlığını nasıl etkilediği ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Bindi Irwin’e Endometriozis Teşhis Edildi

Bindi Irwin, 7 Mart 2023’te endometriozisi nedeniyle ameliyat olduğunu açıkladı. instagram gönderi ve o noktada on yıldır teşhis edilmemiş endometriozis semptomlarıyla uğraştığını söyledi. “Bu yolculuğu böylesine kamusal bir alanda sizinle paylaşsam mı diye uzun süre düşündüm. Hikayemi yardıma ihtiyacı olan diğer kadınlar için paylaşmak sorumluluğuna geldi,” diye başladı dürüstçe. postalamak, aşağıda görülebilir. “10 yıl boyunca aşılmaz yorgunluk, ağrı ve mide bulantısı ile mücadele ettim. Olumlu bir insan olarak kalmaya ve acıyı saklamaya çalışmak çok uzun bir yol oldu. Bu son 10 yılda birçok test, doktor ziyareti, tarama vb.

“Bir doktor bana bunun sadece bir kadın olarak baş edebileceğin bir şey olduğunu söyledi ve ben tamamen vazgeçtim, acının üstesinden gelmeye çalıştım. Bir arkadaşım @lesliemosier hayatımı yeniden kazanma yolunda bana yardım edene kadar cevapları bulamadım. Endometriozis için ameliyat olmaya karar verdim” diye devam etti. “Ameliyat olmak korkutucuydu ama olduğum gibi yaşayamayacağımı biliyordum. Acı yüzünden hayatımın her parçası parçalanıyordu. Uzun lafın kısası, bazıları çok derin ve çıkarılması zor 37 lezyon ve bir çikolata kisti buldular.”

Bindi, kendisine inananlara ve şiddetli ağrısıyla ilgili endişelerine teşekkür etti. “Yıllarca süren acının doğrulanması tarif edilemez” dedi. “İyileşme yolundayım ve hissettiğim şükran çok büyük. İptal edilen planları, cevapsız mesajları ve yokluğu sorgulayanlara – Kalan enerjimin her zerresini kızımıza ve ailemize harcıyordum.

Dışarıdan sağlıklı görünmenin içeride her şeyin mükemmel olduğu anlamına gelmediği konusunda insanları uyararak ve benzer acıları yaşayanları da umutlarını kaybetmemeleri konusunda uyararak paylaşımını sonlandırdı. “Birinin hayatının penceresinden bakıldığında her şey yolunda görünebilir, ancak bu her zaman böyle değildir. Lütfen bana (ya da herhangi bir kadına) ne zaman daha fazla çocuğumuz olacağını sormadan önce nazik olun ve bir an durun,” diye önerdi. “Vücudumun yaşadığı onca şeyden sonra, muhteşem kızımıza sahip olduğumuz için son derece minnettarım. Ailemizin mucizesi gibi hissediyor.

“Benzer bir hikayeyle mücadele eden milyonlarca kadının farkındayım. Bu korkunç hastalığın etrafında damgalama var. Hikayemi bunu okuyan ve sessizce acıyla uğraşan ve cevapsız kalan herkes için paylaşıyorum. Bu, acınızın gerçek olduğunu ve yardımı hak ettiğinizi doğrulamanız olsun. Cevapları aramaya devam edin.

Endometriozis Nedir?

Yukarıda bahsedildiği gibi endometriozis, rahmin dışında büyüyen ekstra dokuları içerir ve tarif edilemez derecede ağrılı adet döngülerine neden olabilir. Doku rahmin dışında büyüdüğü için her ay döküldüğünde gidecek yeri yoktur. Bu, Bindi’nin yaşadığı gibi kist, yara dokusu ve yapışıklıkların oluşmasına neden olabilir. Mayo Clinic’e göre doğurganlık sorunlarına da yol açabilir.

Bindi, endometriozis ile yaşama konusunda açılan ilk yıldız değil. Chrissy Teigen, Olivia Culpo, HalseyVe Savannah Chrisley yaşadıklarını da dile getirdiler.

Bindi Irwin Ne Kadardır Hasta?

Bindi, teşhis konmadan önce yaklaşık 10 yıl boyunca endometriozis semptomlarıyla uğraştı. Resmi olarak ne zaman teşhis konulduğu tam olarak bilinmemekle birlikte, Mart 2023’teki ameliyatından bir süre önceydi.

Bindi Irwin Bugün Nasıl?

8 Mayıs 2023’te yapılan bir röportajda olduğu gibi, ameliyat Bindi için harikalar yaratmış görünüyor. E! Haberler 6 Mayıs’ta Los Angeles’ta düzenlenen Steve Irwin Gala Yemeği’nde kendisine “hayatta ikinci bir şans verilmiş” gibi hissettiğini söyledi. O, “Senden kalkana kadar ne kadar kronik ağrı içinde olduğunun farkında olduğunu sanmıyorum. Dayanılmaz olduğu zamanlar ve ardından sürekli bir savaş olduğu zamanlar vardır. Şimdi, bu hediyenin verilmesi hayatta ikinci bir şans gibi geliyor. Çok minnettarım. ”

Ayrıca ailesinin, tüm süreç boyunca onu desteklediği ve doktorların endişelerini dikkate almamasına rağmen pes etmesine izin vermediği için itibar etti. “Yatakta değil de burada durmamın sebebi onlar,” dedi. “Umarım bu hikayeyi duyan insanlar kendi sağlıkları için savaşmaya teşvik edilir.”

Ayrıca, insanları ilk bakışta başkalarını yargılamamaya çağıran Mart ayındaki Instagram gönderisindeki duyguyu da yineledi. “Birinin yolculuğunu asla bilemezsiniz ve kapalı kapılar ardında neler yaşadıkları hakkında hiçbir fikriniz yoktur,” diye açıkladı. “Grace’e sahip olduğumuz için çok minnettarız, o bizim küçük mucizemiz. Geleceğin bizim için ne getireceğini bilmiyorum, bu yüzden ne olacağını bilmiyorum. Ama şimdilik, Grace’e sahip olduğumuz için çok minnettarım. Her gün, dünyanın onu hayatımıza aldığı için şanslı yıldızlarıma şükrederek uyanıyorum.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/bindi-irwin-health-5101650/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir