Elyse Myers, Akıl Sağlığına Yönelik Farkındalığı Artırmak İçin TikTok’u Nasıl Kullanıyor?


Gücünün Farkına Varmak

Elyse, çocukken zorbalıkla ilgili deneyimlerini paylaşarak zihinsel sağlığı hakkında konuşmaya başladı. Bir videoda, ortaokuldaki bir öğretmeninin boyu nedeniyle onu amigo kızlar denemesinden caydırdığını ve üniforma için çok büyük olabileceğini ima ettiğini söyledi.

“Vücudumun büyüklüğünden, onu nasıl seveceğim öğretilmeden çok önce haberdar oldum” dedi. Aralık ayından TikTok, “ve artık bir yetişkin olarak, görünüşüm hakkında yorum yapanların görünüşümden çok daha fazla şey söylediğini biliyorum.”

TikTok izleyicilerde yankı buldu: “İnsanlardan benzer deneyimleri nasıl yaşadıklarına dair geri bildirim aldığımda, bunun gerçekten odaklanmam ve hakkında daha fazla konuşmam gereken bir şey olduğunu fark ettim” dedi E! Haber, “Çünkü insanların buna ihtiyacı var ve birilerinin tüm bunlara ışık tutması için çok açlar.”

“İçimdeki o kadar çok güç var ki, konuşma tarzımı, giyinme veya makyaj yapma şeklimi değiştirmeyip tam olarak olduğum gibi görünüyorum” diye devam etti. “İnsanlara kendi hayatlarında bunu yapma izni vermede bulduğum güç beni çok etkiledi. Dürüst olmak gerekirse, muhtemelen onları daha fazla etkiliyor.”

En iyi şekilde ifade etti: “Kendi imajımın radikal bir şekilde daha sağlıklı hale geldiğini gördüm” dedi. “Bu videolarda kendime her zaman kendim gibi görünmem gerektiğini hatırlatıyorum.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1329723/how-tiktoker-elyse-myers-uses-her-platform-to-raise-awareness-for-mental-health?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın