Elon Musk’ın Twitter Duruşmasından Tüm Bombalar


Elon Musk’ın Duruşmayı Erteleme Talebi Reddedildi

Her iki tarafın argümanlarını dinledikten sonra baş yargıç, Musk’ın davanın Kasım ayına ertelenmesi yönündeki talebini E! “Yargılamaya kadar olan gecikme ne kadar uzun olursa, Twitter’a onarılamaz zarar verme riski o kadar artar” haberi.

Baş yargıç kararında, “Gerçekten de Twitter, bu dava süresince beklenen zarar riskinin gerçekleştiğini temsil etti” dedi. “Dört haftalık gecikmenin bile Twitter’a haklı çıkarılamayacak kadar büyük zararlar vereceğine inanıyorum.”

Duruşmanın 17 Ekim’de başlaması planlanıyor.

Elon Musk’ın Twitter’a Karşı Davasını Değiştirmesine İzin Verildi

Duruşma tarihi kalırken, Musk’a karşı davasını, eski bir Twitter çalışanı tarafından yakın zamanda kamuya açıklanan şirketin siber güvenliğine ilişkin ihmal iddialarını içerecek şekilde değiştirme hakkı verildi. Mahkeme belgelerinde, Şansölye Kathaleen St. Jude McCormick, iddiaların “çoğu durumda bir değişikliğe izin vermek için gerekçe olacağını” yazdı, ancak kararıyla ilgili daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

McCormick, “Bu duruştaki karşı iddiaların esası hakkında, tam olarak dava açılmadan önce daha fazla şey söylemek konusunda isteksizim,” diye yazdı. “Dünya, duruşma sonrası kararı beklemek zorunda kalacak.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1345292/all-the-bombshells-from-elon-musk-s-twitter-hearing?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir