Elizabeth Smart, 20 Yıl Sonra Röportajda Kaçırma Konusunda Yorumlar – Hollywood Life


Elizabeth Smart, 20 Yıl Sonra Röportajda Kaçırma Konusunda Yorumlar - Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Chelsea Lauren / Shutterstock

Elizabeth Akıllı34 yaşındaki , yeni bir röportajda 20 yıl önce gerçekleşen kaçırılmadan önceki haline bakıyor. 5 Haziran 2002’de henüz 14 yaşındayken Utah’taki Salt Lake City’deki evinden kaçırılan aktivist, asla kaçırılmadan önceki kişi olmayacağını itiraf etti ve olmaya devam etmekte kararlı. onunkine benzer deneyimlerden kurtulanların sesi.

“Bütün bunlar olmadan önceki ben olmayacağımı anlamam biraz zaman aldı. Bu asla olmayacak,” diye haber spikeri Bob Evans’a söyledi. tilki 13. “O kişi gitti.”

Elizabeth Akıllı
Elizabeth Smart bir etkinlikte. (Chelsea Lauren/Shutterstock)

Elizabeth, Mart 2003’te Utah, Sandy’de esir tutulduktan sonra bulundu. Brian David Mitchell ve onun eşi Wanda Barzee cinsel istismara uğradığı hem Utah hem de California’da. Kurtarıldığından beri özel bir hayat yaşamak yerine, cinsel saldırıdan kurtulan diğer kişiler adına sesini duyurmak ve utanç ve inzivaya yol açabilecek meseleye ışık tutmak için dikkatleri üzerine çekmeyi seçti. Elizabeth Smart Foundation’ı kurdu ve bu yılın başlarında, liderler ve politika yapıcılar üzerinde daha fazla etki sahibi olması için fırsat yaratmak için Malouf Vakfı ile birleşti. Her iki vakıf da bireyleri ve toplulukları olduğu kadar hayatta kalanları da cinsel şiddet ve sömürüyle yüz yüze ve çevrimiçi olarak yüzleşmeleri için güçlendiriyor.

“Gerçekten önünüzde birinin size hikayesini anlattığını ve onu sizin için gerçekten yaşadığını gördüğünüzde ve buna sahip olduğunuzda, yani, size yaşadıklarını anlatırken bu kişiyle sadece yüz yüze neredeyse duygusal bir bağ kuruyorsunuz. ve bu eylemlerin hayatlarının geri kalanını nasıl etkilediği, bir fark yaratıyor. Çok büyük bir fark yaratıyor, ”röportajda başkalarına ulaşma deneyimini anlattı.

Elizabeth Akıllı
Elizabeth Smart artık bir aktivist. (Rick Bowmer/AP/Shutterstock)

Elizabeth ayrıca vakıfların çocuklara güvenliği öğretmek ve gelecekte kendisininki gibi cinsel saldırı ve kaçırma olaylarını önlemek için çok çalışacağını söyledi. Ayrıca, farkındalığın artması için hayatta kalanların hikayelerini anlatmaktan korkmamasını istiyor.

“Bundan sonraki 20 yıl içinde hayatta kalanların sesini duyurmaktan korkmayacağını umuyorum; suçluluk ve utançla dolu değiller” dedi. “Umarım bir topluluk olarak, bir ulus olarak… açıkçası, küresel olarak, umarım biraz daha şefkatli ve biraz daha destekleyici oluruz.”


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/07/elizabeth-smart-kidnapping-20-years-interview/

Yorum yapın

SMM Panel