Ejderha Evi: Neden Rhaenyra Takımıyız?


(Uyarı: aşağıdan spoiler içerir Ejderha Evi.)

Daenerys Targaryen, Prenses Rhaenyra Targaryen’i severdi.

Bunu ayarlarken düşünmeye devam ettik Ejderha Evi28 Ağustos’taki ikinci bölümü. Canlandırdığı genç Targaryen Milly Alcock içinde Game of Thrones spin-off, ejderhaya binen soyundan gelenlere benzer bazı karakter özellikleri sergiledi. Daenerys’e çok benziyor (Emilia Clarke üzerinde Var), Rhaenyra bir nedenden dolayı rutin olarak hafife alınır: o bir kız.

Bununla birlikte, krallığın lordlarının kendi cinsiyetini küçümsemesinin altında ezilmek yerine, bunun üzerine çıkmayı ve bir nedenden dolayı Kral Viserys’in varisi olarak adlandırıldığını kanıtlamayı seçiyor. Örneğin, babası Viserys (çeltik) soyunu korumak için yeniden evlenmesi (gerçek bir çocuk!)Matt smith). Bunun yerine, babasına yeniden evlenme lütfunu vererek krallığı kendi önüne koyabileceğini kanıtlıyor. Gerçek bir hükümdarın nihai işareti.

Bununla birlikte, Rhaenyra gözünün hâlâ Demir Taht’ta olduğunu gösterir. Konuyla ilgili örnek: Kuzen Prenses Rhaenys Targaryen’den sonra (Havva En İyisiViserys kral ilan edildiğinde hafife alınan ), Rhaenyra’ya bir kadının Westeros’u asla yönetemeyeceğini çünkü “işlerin düzeni bu” diye karşılık verir Rhaenyra, “Kraliçe olduğumda yeni bir düzen yaratacağım.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1343846/the-latest-house-of-the-dragon-drama-has-us-firmly-planted-as-team-rhaenyra?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir