Efsane Besteci 94 Yaşında Hayatını Kaybetti – Hollywood Life


Efsane Besteci 94 Yaşında Hayatını Kaybetti – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Görüntü Kredisi: Darren Bell/Shutterstock

“20. yüzyılın ikinci yarısında popüler müziğin en önemli bestecilerinden biri” olarak kabul edilen Burt Bacharach havalı caz, ruh ve geleneksel pop öğelerini iki Akademi Ödülü, bir avuç Grammy ve bir şarkı yazarının söz yazarı mirasıyla sonuçlanan üretken bir kariyerde bir araya getirdi. Ne yazık ki, o muhteşem hayat çarşamba günü sona erdi. Yayıncısının söylediğine göre, 94 yaşındaki Burt, 8 Şubat’ta Long Angeles’taki evinde eceliyle öldü. Bugün Amerika.

1928’de Missouri’de doğan Burt, çocukluğunun büyük bölümünü New York’ta geçirdi. Tarafından etkilenmiş Baş döndürücü Gillespie Ve Charlie Parker, Montreal’deki McGill Üniversitesi’nde, New York’taki New School for Social Research’te ve Mannes School of Music’te caz ve müzikle uğraştı. Erken kariyeri, onun bir eşlikçi ve orkestra şefi olarak çalıştığını gördü. Marlene Dietrich‘nin gece kulübü eylemi, başına Şarkı Yazarları Onur Listesi. Şarkı yazarı olarak ilk atılımını, country-rock hitleri “The Man Who Shot Liberty Valance” ve “Only Love Can Break A Heart” ile Gene Pitney için yaptı.

Efsane Besteci 94 Yaşında Hayatını Kaybetti – Hollywood Life

1950’lerin sonunda bir şarkı sözü ikilisi kurduktan sonra hal david (2012 yılında vefat etti), Burt Bacharach ile uzun bir ortak kariyere başladı. Dionne Warwick. Üçü birlikte, “Walk On By”, “Don’t Make Me Over”, “I’ll Never Fall In Love Again”, “Promises, Promises” ve “Message To” dahil olmak üzere 39 ardışık liste hiti üretti. Michael.” Burt ve Hal, Warwick’in Stevie Wonder, Elton John ve Gladys Knight ile kaydettiği ve birlikte yazdığı bir şarkı olan “İşte Arkadaşlar İçindir”in yazılmasına da yardımcı oldu. Carole Bayer Sager.

“Arkadaşlar Bunun İçin” 1987’de Yılın Şarkısı Grammy Ödülü’nü kazandı. Butch Cassidy ve Sundance Kid ona bir Grammy daha ve bir çift Oscar kazandıracaktı: En İyi Orijinal Şarkı Akademi Ödülü’nü (“Raindrops Keep Fallin’ On My Head”) ve En İyi Orijinal Müzik’i aldı.

Efsane Besteci 94 Yaşında Hayatını Kaybetti – Hollywood Life
Roni Rekomaa/Shutterstock

Burt, “Bu, defne üzerinde dinlenmekle ilgili değil,” dedi. San Diego Union-Tribune 2013 yılında. “Yazmakla ilgili çünkü bu yapmak istediğin bir şey. Her zaman büyüyorsun.”

Burt hayatında dört kez evlendi: aktrisle paula stewart; oyuncu olmak Angie Dickinson; söz yazarı Carole Bayer Sager’a; ve dördüncü karısına, Jane Hansen1993 yılında evlendi. Dört çocuğu vardı – bir kızı Nikki (Dickinson’la birlikte); oğul Cristopher (Sager ile) ve bir oğul Oliver ve bir kızı Raleigh (Hansen’le birlikte).

Burt, “Hayatınızın ilerleyen dönemlerinde çocuklarınız olduğunda, bir sonraki müzik parçasını (yazılı) almanız o kadar önemli değil” dedi. San Diego Union-Tribune. “’Bir ailen var, onlarla vakit geçir’ deniyor, ben de yaptım.”

İşbirliği mirası üzerine düşünürken, “Bazen yol boyunca bazı tavizler var,” diye ekledi. “Biliyorum, Aretha Franklin ile (“I Say a Little Prayer”) kaydettiğimde, bir şey elde etmek için bir şeylerden vazgeçmeniz gerekiyor, bu yüzden belki (bir şarkıcı olarak) üçüncüye kadar melodiden sapmazsınız. başından sonuna kadar. Ve sonra, tamam, ben Aretha ve söylediği şeyler (doğaçlamadan) harika. Unutma, bu bir cover kaydı olmayan bir şarkı; şarkı ilk kez orada olacak. Yazar olarak, gerçekten doğru olmasını istiyorum. Hepsi benimle (kayıt) stüdyosunda yaşıyor ve ölüyor zaten.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/02/09/burt-bacharach-dead/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir