Dorit Kemsley, Ev İstilasını Yeniden Yaşarken Gözyaşlarına Kaldı – Hollywood Life


Dorit Kemsley


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: BRAVO

Dorit Kemsley ile savunmasız olmaya hazır Beverly Hills’in Gerçek Ev Kadınları hayranlar. Bravo hit şovunun Çarşamba günkü bölümünde, 45 yaşındaki Dorit, geçen sonbaharda ailesini korkutan haneye tecavüzün travmasını atlatmasına yardımcı olmak için bir Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) terapi seansına katıldı. Onun kocası, Paul “PK” Kemsley.

Dorit, kişinin travmayı atlatabilmesi için “beynin yeniden programlanmasına yardımcı olmayı” amaçlayan terapi sırasında yaşanan olaydan bahsederken,

Dorit Kemsley
Dorit Kemsley (BRAVO).

Seans sırasında Dorit’in terapisti, travmatik olaylara maruz kalanların “bunu karelerle ayırdıklarını, çünkü hafızanın erken dönemde bu şekilde depolandığını” söyledi. Bu düşünceden dolayı uzman, realite yıldızından kafasına silah dayayarak yerde yatarken “Güvenli değilim” sözlerini düşünmesini istedi.

O an, çocuklarının güvenliğini düşündüğünü hatırladığında Dorit’i derin bir duygusal deneyime tetikledi. “Güvenli değilim” sözünden çocuklarımı düşünmeye başladım” dedi ve bu da terapistin ona bu duyguyla “gitmesi” talimatını vermesine yol açtı.

Daha sonra çocuklarının düşüncesiyle gözyaşlarına boğuldu, jagger8 ve Anka kuşu6, ölüm riski altında.

Ah, Tanrı korusun başlarına bir şey gelmesin, dedi. “Bu duyguyu üzerimden atamıyorum.”

Özellikle hangi duygularla mücadele ettiği sorulduğunda Dorit, “Çok korkmuş, çok endişeli, çok korkmuş, çok üzgün” dedi.

Günah çıkarma sırasında gözyaşları içinde “Gözlerimi kapattığımda, ‘Anne Yatak Odasında Ölü Bulundu ve Çocuklar Vuruldu, Yataklarında Ölü Bulundu’ manşetini görebiliyorum” dedi. “Aman Tanrım. Aman Tanrım. Bu düşünce hayatımın geri kalanında beni rahatsız edecek. ”

Terapistiyle tekrar konuşurken Dorit, olayı çözmek için alması gereken zamanı kabul etti.

“Tam şu anda, sanki… Olmam gereken yerden çok uzakta hissediyorum kendimi,” dedi. “Yapacak çok işim varmış gibi hissediyorum.”

Beverly Hills’in Gerçek Ev Kadınları Çarşamba günleri saat 20.00’de ET’de Bravo’da yayınlanıyor.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/02/rhobh-dorit-kemsley-relives-home-invasion-therapy-session/

Yorum yapın

SMM Panel