Donald Trump, Stormy Daniels’a Verilen Susma Parasıyla Suçlandı – Hollywood Life


donald koz


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Alex Brandon/AP/Shutterstock

New York büyük jürisinin eski Başkan’ı suçlamak için oylama yapmasından saatler sonra donald trump, tarafından onaylandığı üzere suçlandı. New York Times. New York Bölge Savcılığının iddianameyi doğruladığı haberi, yetişkin şovmene yaptığı iddia edilen ödemeyle ilgili büyük jüri soruşturmasının ardından geldi. Fırtınalı Daniels 30 Mart Perşembe günü iddia edilen ilişkileri hakkında sessiz kalmak için.

Başına CNN, konuya “aşina olan” birkaç kaynak, Manhattan’daki bir büyük jürinin 76 yaşındaki eski Başkan’ı suçlamak için oy kullandığını doğruladı. Daha fazla ayrıntı Perşembe öğleden sonra hemen mevcut değildi, ancak Los Angeles zamanları haberi de doğruladı. ABD tarihinde ilk kez, görevdeki veya eski bir başkanın cezai suçlamalarla karşı karşıya kalacağına işaret ediyor.

Raporların ardından Trump, tepki vermek için Truth Social platformuna gitti ve açıklaması şu şekildeydi: hızla yakalandı ve retweetlendi. “Bu Haydutlar ve Radikal Sol Canavarlar az önce BELİRTİLMİŞTİR [sic] Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. Başkanı ve 2024 Başkan Adaylığı için açık ara önde gelen Cumhuriyetçi aday” diye yazdı. “BU, ÜLKEMİZE DAHA ÖNCE BÖYLE GÖRÜLMEMİŞ BİR SALDIRIDIR. AYNI ŞEKİLDE BİR KEZ ÖZGÜR VE ADİL SEÇİMLERİMİZE SÜREKLİ BİR SALDIRIDIR. ABD ARTIK BİR ÜÇÜNCÜ DÜNYA MİLLETİ, CİDDİ BİR GERİ DÖNÜŞTE OLAN BİR MİLLET. ÇOK ÜZÜCÜ!

Oylama, Trump’ın tutuklanmayı beklediğini iddia etmesinden yaklaşık iki hafta sonra geldi. Gerçek Sosyal Platform, 18 Mart’ta tamamı büyük harflerle bir mesaj yayınladı. ”

Trump’ın tutuklanacağını iddia etmesine rağmen, tutuklama veya iddianame duyurusu yapılmadan gün geldi ve geçti. Büyük jüriye Çarşamba günü evde kalması talimatı verildi. Reuters.

Trump ayrıca platformunda bir dizi mesajla destekçilerini “protesto etmeye” ve “ulusumuzu geri almaya” çağırmıştı. “Artık buna izin veremeyiz. Biz arkamıza yaslanıp seyrederken ulusumuzu öldürüyorlar” diye yazdı. “Amerika’yı kurtarmalıyız. Protesto, Protesto, Protesto!”

Donald Trump, Stormy Daniels'a Verilen Susma Parasıyla Suçlandı - Hollywood Life
Trump, destekçilerini protesto etmeye çağırdı. (Alex Brandon/AP/Shutterstock)

Trump’ın sözcüsü, paylaşımlarından saatler sonra yaptığı açıklamada, hukuk ekibine bir iddianame bildirimi ulaşmadığını söyledi. Washington post. Trump ayrıca Daniels ile bir ilişkisi olduğunu reddetti ve masumiyetini sürdürdü. Trump, Manhattan Bölge Savcısını da çağırdı Alvin Bragg Trump soruşturması için.

Trump, 2016 seçimleri sırasında o zamanki cumhurbaşkanı adayıyla ilişkisi olduğu iddiasıyla ilgili hikayesinin kamuoyuna duyurulmasını engellemek amacıyla Daniels’a 130.000 dolarlık sus payı ödemesiyle ilgili iddianamenin bir parçası olarak tutuklandı. Trump’ın eski avukatı ve tamircisi Michael Cohen Trump geri ödeyeceğini söyledikten sonra ona ödeme yaptı. Cohen öne çıktı ve anılarında Daniels’a ödeme yaptığını söyledi. Vefasız. Ödeme, uygunsuz bir kampanya bağışı olarak kabul edilecektir.

Cohen, büyük jüri soruşturması kapsamında ifade verdi ve Aralık 2018’de tutuklanarak üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. Vergi kaçırmaktan ve sus parası ödemesi yapma konusunda yalan söylemekten suçlu bulunduktan sonra üç yıl hapis yattı. Daniels ayrıca ona hakaretten dava açtı.

Tutuklama aynı zamanda eski Trump Organizasyonu CFO’sundan aylar sonra geldi. Allen Weisselberg vergi kaçakçılığından bir savunma anlaşması aldıktan sonra beş ay hapis cezasına çarptırıldı.

New York tutuklamasının yanı sıra Trump, 2020 seçimlerinin sonuçlarını bozmaya çalıştığı iddiasıyla Gürcistan’da bir başka büyük jüri soruşturmasıyla da karşı karşıya. Gürcistan Bölge Savcısı Fani Willis Ocak ayında bir iddianamenin “yakın” olduğunu açıklamıştı. CNN.

Trump ayrıca, Kongre Binası’na 6 Ocak’ta düzenlenen saldırıyı soruşturan Temsilciler Meclisi Seçim Komitesi’nden dört suç duyurusu aldı. Komisyon, resmi bir kovuşturmayı engellemek, ABD’yi dolandırmaya teşebbüs etmek, yanlış beyanda bulunmak için komplo kurmak ve Adalet Bakanlığı’na isyan etmekle suçlanmasını tavsiye etti.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/03/30/donald-trump-indicted-hush-money-stormy-daniels-case/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir