Doechi kimdir? Rapçi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey – Hollywood Life


“İlk sürtük o rap, TDE/Top, Moo ve Punch, bana kefil oldu/İlk gün, etiket piyangoyu vurduklarını biliyordu/Şimdi ben senin sonsuza kadar aradığın kaltak benim, mutlu bir şekilde” Doechii onun için serbest stilde XXL’in Birinci Sınıf Serbest Stili. Genç rap yıldızı – ve şirket arkadaşları SZA ve giden Kendrick Lamar — 2022 BET Ödülleri’nde sahneyi aydınlatması planlanan sanatçılardan biri.

Kemerinin altında bir avuç EP/mixtape ve bazı dikkate değer single’larla (ve nasıl zıpladığı gibi daha da heyecan verici özelliklerle) David Guetta’nın “Trambolin” 2022), Doechii hip-hop’un geleceğinin parlak, yenilikçi, muhtemelen bazen kafa karıştırıcı ama her zaman heyecan verici olduğunu kanıtlıyor. İşte 26 Haziran ödül töreni öncesinde bilmeniz gerekenler.

Doechi kimdir? Rapçi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey – Hollywood Life
(İmaj Basın Ajansı/NurPhoto/Shutterstock)

Doechii Tampa, Florida Dışında Bir Rapçi

Dochii, “Tampa’da büyüme deneyimim gerçekten renkliydi ve Güney’den olmak çok fazla kültür var” dedi. NME Mayıs 2022’de. “Bence Florida gerçekten gelişiyor [musically] bir şekilde durduktan sonra. Kodak Siyahı Florida’da uzun bir süre hip-hop taşıyordu, ama şimdi ses gelişmeye başlıyor ve birçok sanatçı sonunda başarılı oluyor. İnsanlar tüm farklı sesleri gerçekten fark etmeye başlıyor, bu gerçekten çok güzel.”

Doechii, ilk şarkısını altıncı sınıfta yazdığını söyledi. Oradan müzik sevgisi gelişti ve rapçi olma hırslarına devam etti. Bu hedefler onu Sunshine State’in dışına çıkardı. Doechii “bir süredir New York’ta yaşıyordu” dedi. Yuvarlanan kaya Mayıs 2020’de2. “Pandemi için Florida’ya geri döndüm, çünkü New York’ta karantinaya alınmak istemedim. Florida’da ailemle birlikte karantinaya almayı tercih ederim.”

İlk 2020’de Patladı

Doechii’nin çığır açan başarısı Eylül 20220’de “Yucky Blucky Fruitcake”i bıraktığı zaman geldi. Single bir girişti (“Merhaba, benim adım Doechii ve iki ben var / Kafam iyiyken endişeli hissediyorum (Huh) /

Öğretmenler çok konuştuğumu / Annem yeterince konuşmadığımı söylüyor” Dahi). Şarkı TikTok’ta viral hale geldi ve Top Dawg Entertainment ile imzalanmasına yol açtı.

“Bu şekilde patlayacağını düşünmemiştim” dedi. Yuvarlanan kaya Mayıs 2022’de. “Yani, o zamanlar bağımsızdım, bu yüzden her şeyi finanse ettim ve bir daha asla kimse için çalışmayacağıma ve tam zamanlı olacağıma yemin ettiğim bir yerdeydim. sanatçı. Ve böylece, bunu taahhüt ederek, işsizlik başvurusu yapmayı seviyorum. Bu yüzden işsizlik çeklerimi kullanıyordum ve sadece bir tane kalmıştı ve o müzik videosundaki son çeki de patlattım.”

“Ama ben ve Tanrı’nın ne olacağı konusunda birbirimizle anlaştığını hissettim” diye ekledi. “Yani patlamasını beklemiyordum ama yine de Tanrı’nın bana sahip olduğunu biliyordum, anlıyor musun?”

Nicki Minaj Onun Üzerinde Büyük Bir Etki

Doechi kimdir? Rapçi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey – Hollywood Life
(İmaj Basın Ajansı/NurPhoto/Shutterstock)

“Kocaman olan bu kızı tanıyordum. Nicki Minaj hayran,” dedi Doechii NME altıncı sınıf müzikal ilgi alanları hakkında, “ve o zamanlar gerçekten Hristiyandım ve Nicki Minaj’ın İlluminati’nin bir parçası olduğuna inanıyordum. [laughs]. Ona gerçekten karşıydım. Ama beni Nicki Minaj’a verdi ve hemen bağlandım ve bir grup kurmak istedim. Rap yapmak istedim, bu yüzden ilk şarkımı yazdım ve bir yetenek şovunda yaptık ve kazandık!”

Doechii, Hayran Olduğu Diğer Birçok Sanatçıdan da Bahsetti

“Ben kocaman Kanye Batı fan. Yaratıcı Tyler, Beyonce, Lauryn Tepe, OutKast. Bunlar en dürüst, en yaratıcı sanatçılar ve onlardan gerçekten ilham alıyorum. Bana şu anda yaptığım şeyi yapma cesareti verdiler” dedi. NME. Ayrıca kendisinin “büyük bir paramore “Yuckly Blucky Fruitcake” programında grubu nasıl haykırdığı sorulduğunda.

“[Hayley Williams is] bir badass: vücut normlarına karşı savaşmak, toplumun kızlara uyguladığı tüm baskı ve buna bayılıyorum. Bu yüzden onunla bu kadar çok sikişiyorum, vokalinin çıldırmış olması dışında,” dedi Doechii. “Son derece yetenekli, çılgın. Onun gibi şarkı söylemek, onun gibi yazmak istedim. Hayatımda çok büyük bir rol oynadı.”

XXL’in ‘2022 Birinci Sınıf Sınıfının’ Bir Parçasıydı

Hip-hop’un en büyük ödüllerinden biri, hip-hop’un bir parçası olarak adlandırılıyor. XXL’ler Gelecek vadeden müzisyenlerin bir listesi olan “Freshman Class”. J.Cole, Papoose, Mac Milley, YG, Kendrick Lamar, Meek Mill, Future, Travis Scott, Ty Dolla Sign, 21 Savage, Denzel Curry, Wale, Megan Thee Stallion, ve Freddie Gibbs yıllık dizilere dahil edilen sanatçılardan sadece birkaçı.

2022’de derginin “Freshman Class”ı Doechii’nin yanı sıra Nardo Wick, SoFaygo, Babyface Ray, Big Scarr, Big30, Kali, KenTheMan, Cochise, KayCyy, Saucy Santana, ve BabyTron.

“Freshman Class” kutlamasının bir parçası, 90 saniyelik serbest stildir. Doechii’nin dönüşü sırasında, “birçok akış” gösterdi. Sıcak Yeni Hip Hop, ancak performans hayranları kutuplaştırdı. “Bazı insanlar bundan ne yapacağını bilemedi” dedi. HNHH.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-doechii-4774768/

Yorum yapın

SMM Panel