DJ Kay Slay kimdir? Geç NYC Hip Hop Simgesi Hakkında 5 Şey – Hollywood Life


dj kay öldür


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Earl Gibson III/Shutterstock

DJ Kay Slay’in Ölümü 18 Nisan Pazartesi günü duyuruldu. Asıl adı İstanbul’da olan hip hop yıldızı. Keith Grayson, 55 yaşındaydı. Ailesi, ölüm haberini New York rap istasyonundan bildiren bir açıklama paylaştı. Sıcak 97. “Profesyonel olarak DJ Kay Slay olarak bilinen Keith Grayson’ın ölümüyle kalplerimiz kırıldı. Hip Hop kültürünün dünya çapındaki milyonlarca hayranıyla baskın bir figürü olan DJ Kay Slay, tutkusu ve mükemmelliği ile nesilleri aşan bir mirasla hatırlanacak. DJ Kay Slay’in anısına ailemiz, bu zor dönemde duaları ve iyi dilekleri için tüm dostlarına, hayranlarına ve destekçilerine teşekkür eder. Bu trajik kaybın üzüntüsünü yaşarken, mahremiyetimize saygı göstermenizi rica ediyoruz” dedi. DJ Kay Slay hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

DJ Kay Slay kimdir? Geç NYC Hip Hop Simgesi Hakkında 5 Şey - Hollywood Life
DJ Kay Slay 55 yaşında öldü. (D. Salters/WENN.com/MEGA)

1. Slay Bir DJ’di

Adından da anlaşılacağı gibi, DJ Kay Slay bir disk jokeyiydi. Büyürken, onun beğenilerinden etkilendi. büyük usta flaş ve diğer ikonlar olsa da, 2019 röportajında ​​onlardan biri olmayı planlamadığını itiraf etti. Forbes. “DJ olmak için çok fazla yola çıkmadım” dedi. “Sadece eğlenceli olan ve yapmaktan zevk aldığım bir şeydi.”

DJ Kay Slay kimdir? Geç NYC Hip Hop Simgesi Hakkında 5 Şey - Hollywood Life
DJ Kay Slay, 80’lerin başından beri hip hop ve rap sahnesinde aktifti. (Sıçrama Haberleri)

2. O bir grafiti sanatçısıydı

Öncelikle müzikal girişimleriyle tanınırken, Slay aynı zamanda iyi bilinen ve saygın bir grafiti sanatçısıydı. Aynı zamanda takma adıyla “Drama Kralı”, DJ olarak kariyerine başlamadan önce şehir genelinde her şeyi imzası “DEZ” ile etiketlemesiyle biliniyordu. New York Times. NYC grafiti hakkında belgesellerde yer aldı. Stil Savaşları ve Vahşi Stil.

3. Bir dizi mixtape yaptı

Belki de ona Drama King lakabını kazandıran şey, DJ’in, çoğu rapçilerin birbirlerine ateş ettiği diss parçalarıyla dolu devasa mixtape’ler derleme eğilimiydi. Mixtape’ler pek çok büyük satış noktasında satılmasa da Slay, 90’ların başında mixtape küratörü olarak kariyerine başladığından beri 500’ün üzerinde satış yaptı.

4. Büyük rapçilerle işbirliği yaptı.

Mixtapes bir yana, Slay bir avuç albüm çıkardı ve bunların çoğu rap’in en büyük isimlerinden bazılarıyla övündü. 2003’teki ilk çıkışı Sokak Tarlası, Cilt. 1 beğenilere yer verildi Eminem ve Katil Mike. Daha yeni başlıklar şu gibi yıldızları öne çıkardı: Kendrick Lamar 2017 pistinde “Cold Summer” veya Snoop Dogg 2021’deki “The Jungle”da.

DJ Kay Slay kimdir? Geç NYC Hip Hop Simgesi Hakkında 5 Şey - Hollywood Life
Slay, kariyeri boyunca birçok albüm ve mixtape yayınladı. (Darla Khazei/AP/Shutterstock)

5. COVID komplikasyonlarından öldü

DJ’in ailesi, Ocak 2022’de COVID-19 ile hastaneye kaldırıldığını duyurdu. O sırada kardeşi Kwame yaptığı açıklamada iyileşmeden önce biraz zamana sahip olacağını paylaştı. Hip Hop DX’i. “Doktorlar bize ve anneme gözlerinin daha bugün açıldığını söylediler. Hastaneden çıkması uzun zaman alacak ama uzun süre hiç olmamasından iyidir” dedi.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-dj-kay-slay-4709686/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir