Disney Canlı Aksiyon Filminde Pinokyo’nun Sesi Kim? Bilmeniz Gerekenler – Hollywood Yaşamı


Pinokyo canlı aksiyon tedavisi görüyor. Sevilen masalın yeni canlı aksiyon ve CGI yeniden anlatımı, 8 Eylül’de Disney+ Günü’nde prömiyer yapacak. Geppetto, Pinokyo’yu gerçek oğlu gibi yapıp ona davrandıktan sonra, Pinokyo gerçek bir çocuk olmak için heyecan verici bir maceraya atılır.

Pinokyo karakteri, yeni Disney canlı aksiyon filminde inanılmaz bir şekilde hayat buluyor. Filmi izlerken Pinokyo’yu kim seslendiriyor diye soruyor olabilirsiniz. HollywoodYaşam bilmeniz gereken her şeye sahiptir.

Pinokyo
Canlı aksiyon Disney+ filminde Pinokyo. (Disney+)

Disney’in Canlı Aksiyon Filminde Pinokyo’nun Sesi Kim?

Benjamin Evan Ainsworth Disney’in canlı aksiyon filminde Pinokyo’nun sesidir. 1940 animasyon filminde, karakter tarafından seslendirildi Dick Jones. Karakter bir bilgisayar tarafından yaratılmış olmasına rağmen, Benjamin her gün sette repliklerini söylüyor ve diğer oyuncularla birlikte oynuyordu.

“Ben Ainsworth, Pinokyo kadar iyi olamazdı. Ben sette yürüdü ve o bir profesyoneldi. O hazırdı. Ne yapması gerektiğini biliyordu. O geldi ve her zaman teslim etmek için oradaydı. O muhteşem bir aktör”, yönetmen Robert Zemeckis bir açıklamada söyledi.

Yönetmen ayrıca roller için doğru seslendirme oyuncularını bulmanın öneminden de bahsetti. “Bu durumda bu görünmezlik duvarını anlamaları gerekiyor. Oyunculuk yapmak zorundalar. Kameradan çıktıklarında, orada öylece durup satırları okuyor olamazlar. Çizgiyi yapmak, replikleri oynamak zorundalar. İster canlı aksiyon ister görsel efekt olsun, her zaman rol için doğru oyuncuyu arıyorsunuz. Seslendirme sanatçılarımın hepsi harika.”

Yeni Pinokyo, karakterin 1940 tarihli orijinal animasyon filmdeki görünümünden ilham almıştır. Canlı aksiyon versiyonu üç boyutludur ve karakter tahtadan yapıldığından, canlı bir kukla olduğunda deri gibi hassas bir şekilde hareket etmesi gereken bir tahta damarı vardır. Robert, “Bir animasyon karakterini ‘boyutlandırdığınızda’ her zaman bir şeyleri değiştirmeniz gerekir” diye açıkladı.

Benjamin harika bir topluluk kadrosuna katılıyor. Pinokyo ayrıca yıldızlar Tom Hanks Gepetto olarak, Cynthia Erivo Mavi Peri olarak, Joseph Gordon-Levitt Jiminy Cricket olarak, Luke Evans Arabacı olarak, Keegan-Michael Anahtarı Dürüst John olarak ve Lorraine Bracco Sofya olarak.

Benjamin Evan Ainsworth kimdir?

Benjamin sadece 13 yaşında ama şimdiden bir özgeçmişi var. Pinokyo rolünü dile getirmeden önce Benjamin, 2020 Netflix sınırlı serisinde özellikle rol aldı. Bly Malikanesi’nin Haunting’i. Miles Wingrave’i oynadı.

Benjamin Evan Ainsworth
Benjamin Evan Ainsworth ‘The Haunting of Bly Manor’da. (Everett Koleksiyonu)

Genç oyuncu geçtiğimiz günlerde filmde başrolü kaptı. Tüm Eğlence ve Oyunlartarafından üretilen Joe ve Anthony Russo. Ayrıca Netflix’in ilk sezonunda yer aldı. Kum Adam. İlk film kredisi Disney+’daydı. Flora ve Ulysses 2021’de.

Oyunculuk yapmadığı zamanlarda Benjamin, ragbi ve hokey oynamayı sever. O büyük bir Liverpool FC hayranı. Ayrıca şarkı söylemeyi, şarkı yazmayı, müzik üretmeyi ve bateri çalmayı da seviyor.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-the-voice-of-pinocchio-disney-2022-benjamin-evan-ainsworth-4835898/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir