Devam Filminde Val Kilmer’in Destansı Dönüşünden Sonra Iceman Öldü – Hollywood Life


Tom Cruise


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Paramount Pictures/Everett Koleksiyonu

Top Gun: Maverick her şeyi başlatan 1986 yapımı hit filme baş sallamalarıyla dolu. Ek olarak Tom Cruise’un Kaptan Pete “Maverick” Mitchell, Val Kilmer dört yıldızlı bir Amiral olan Tom “Iceman” Kazansky’nin ikonik rolünü yeniden canlandırıyor. Maverick ve Iceman, filmdeki en hareketli sahnelerden birini paylaşarak, Tom ve Val’i yaklaşık 40 yıldır ilk kez ekranda yeniden bir araya getiriyor.

Neredeyse yere indirildikten sonra, Iceman Deniz Harp Okulu ile Maverick’in imdadına yetişir. Maverick’ten Top Gun pilotlarına tehlikeli bir görevi nasıl uçuracaklarını öğretmesini ister. Iceman, bu pilotları hazırlayabilecek tek kişinin Maverick olduğunu biliyor.

Süper silah
Val Kilmer ve Tom Cruise ‘Top Gun’da. (Paramount Pictures/Everett Koleksiyonu)

Maverick, çok sevdiği arkadaşı Goose’un oğlu Teğmen Bradley “Rooster” Bradshaw ile hemfikirdir ve yolları çabucak kesişir. Eğitimin ortasında, Iceman Maverick’e onu görmesi gerektiğini mesaj atar. “İyi bir zaman değil,” diye yanıtlıyor Maverick. Iceman sormuyor, bu yüzden Maverick onu ziyaret ediyor. Iceman’in karısı kanserinin geri döndüğünü açıklar. Karısı, “Konuşmak artık acı veriyor” diyor.

Maverick, Iceman’i ofisinde görmeye gider. İş hakkında konuşmak istiyorum, diye yazıyor Iceman bilgisayarına. Maverick, eğitim ve Horoz hakkında konuşuyor. Maverick, Rooster’ın Deniz Harp Okulu’na başvurusunu geri çektiği için onu asla affetmeyeceğine inanıyor. “Hâlâ zaman var,” diyor Iceman. Maverick’i bu görevi üstlenebilecek Rooster’ı eğitmeye odaklanmaya teşvik eder. Maverick, Goose’u kaybettiği gibi Rooster’ı da kaybetmekten korkuyor.

“Bırakma zamanı,” diye yazıyor Iceman. Ağlamaklı bir Maverick, “Nasıl olduğunu bilmiyorum” diye yanıtlıyor. Maverick, burada olmasının tek sebebinin Iceman olduğunu kabul ediyor.

Iceman, “Donanmanın Maverick’e ihtiyacı var,” diye başlıyor. Çocuğun Maverick’e ihtiyacı var. Bu yüzden senin için savaştım. Bu yüzden hala buradasın.” Iceman ve Maverick yürekten kucaklaşırlar. Iceman şaka yollu kimin daha iyi pilot olduğunu sorar. Oyuncu bir Maverick, Iceman’a bu anı mahvetmemesini söyler. Iceman daha sonra ekran dışında ölür ve Maverick cenazesine katılır.

Val’e 2015 yılında gırtlak kanseri teşhisi kondu. Kemoterapi ve iki nefes borusu ameliyatı geçirdi. Radyasyon ve kemoterapi tedavileri nedeniyle sesi ciddi şekilde kısıtlandı. Şimdi yemek için bir besleme tüpü kullanıyor. 2020 itibariyle Val kansersizdir.

Val Kilmer
2019’da Val Kilmer. (Suzanne Cordeiro/Shutterstock)

Üretici Jerry Bruckheimer ifşa THR Tom’un Val’in dönüşünde ısrar ettiğini. “Bu filmi Val olmadan yapmayacağım” dedi. Filmi çektiğimizde Val’in orada olması ve 35 yıl sonra onu Tom’la çalışırken görmek çok duygusal bir gündü,” dedi Jerry. Top Gun: Maverick şimdi sinemalarda.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/27/top-gun-iceman-dies-val-kilmer-returns-scene/

Yorum yapın

SMM Panel