Danimarka Prensi Frederik’in Çocukları Taciz Skandalından Sonra Yeni Okula Başlayacak


Danimarka’nın Prens Hıristiyantaht için ikinci sırada olan, eğitimine yeni bir başlangıç ​​yapıyor.

Veliaht Prens Frederik ve Prenses Mary‘ nin en büyük çocuğu, gittiği Herlufsholm yatılı okulunda cinsel istismar ve zorbalık iddiaları üzerine yeni bir okula gidecek.

16 yaşındaki genç kız kardeşi Gentofte’deki Ordrup Gymnasium lisesinde okumaya başlayacak. Prenses IsabellaDanimarka Kraliyet Evi, başlangıçta Herlufsholm’daki erkek kardeşine katılması beklenen 15 yaşındaki çocuğun Kopenhag’daki Ingrid Jespersens lisesine kaydolduğunu söyledi. Beyan Christian ve Isabella’nın yeni eğitim arayışlarının teyidi, iddialar ortaya çıktıktan sonra Kraliyet Ailesi Christian’ı okulundan çıkardıktan aylar sonra geldi.

Frederik ve Mary, “Son zamanlarda Herlufsholm hakkında ortaya çıkan haberlerle derinden sarsıldık” dedi. Beyan Haziranda. “Ayrıca, okuldaki bir çocuğun ebeveynleri olarak, kabul edilemez koşulları düzeltmek için okulun yapması gerekeni yapmasını beklediğimizi açıkça belirttik.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1341682/prince-frederik-princess-mary-of-denmark-s-son-moves-to-new-school-amid-former-academy-s-scandal?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir