Daniel Kwan kimdir? Oscar Adayı Hakkında 5 Şey Bulun – Hollywood Life


Daniel Kwan
İmaj Kredisi: A24/Shutterstock için C Victorio/imageSPACE

  • Daniel Kwan Amerikalı bir yönetmen/senaristtir.
  • O, yönetmen ikilisi ‘Daniels’ın yarısı.
  • 2023’te Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

95. Akademi Ödülleri adayları resmi olarak masaya yatırıldı ve bazı sürpriz küçümsemeler dışında, adaylıklar genel olarak beklendiği gibi oldu. Yönetmenlik kategorisinde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok entelektüel ve sanatsal film aday gösterildi. Inisherin Banshees, Her Şey Her Yerde Aynı Anda, Fabelman’lar, Katran, ve
Hüzün Üçgeni.

Daniel Kwanyönetmen ortağıyla birlikte Daniel Schiert, çalışmaları nedeniyle bu kategoride aday gösterildi. Her Şey Her Yerde Aynı Anda, oynadığı bir komedi-drama michelle yeoh ve Jamie Lee Curtis, diğerleri arasında. Ayrıca senaryo yazımı için onay aldılar. Akademi Ödülleri’nin en seçkin iki kategorisinde aday gösterilen “Daniels”in yarısı hakkında bilinmesi gerekenler burada.

Daniel bir ortakla çalışıyor… adı da Daniel

Daniel Kwan
Daniel Kwan, San Francisco, Kaliforniya, 20 Mart 2022. (C Victorio/imageSPACE for A24/Shutterstock)

Daniel Kwan yönetmen olarak kabul edilirken Her Şey Her Yerde Aynı Anda, birçok kişinin bilmediği şey, başka bir Daniel – Daniel Scheinert ile yan yana çalıştığıdır. İkili, filmi hem yazıp hem de yönetmekle tanınırlar ve son çabalarıyla, açıkça ondaki çiviyi vurdular.

Ayrıca 2016 uzun metrajlı filminde birlikte çalıştılar. İsviçre Ordusu Adamı (oynadığı Harry Potter simge daniel radcliffe) bununla 2017’de Bağımsız Ruh Ödülü kazandılar.

O bir müzik video yönetmeni

Daniel Kwan ve Daniel Scheinert
Daniel Kwan ve Daniel Schiert ‘HER ŞEY HER YERDE HEPSİ BİRDE’ setinde (Allyson Riggs / A24 / Everett Koleksiyonu)

Daniels, resmi web sitelerinde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere süper yıldızlar için müzik videosu yönetmenliği kredisi talep ediyor: Jack Black’s İnatçı DShins ve Manchester Orkestrası, diğerleri arasında. Ayrıca 2009’a kadar uzanan kısa filmler üzerinde de bir proje ile işbirliği yaptılar. Eş değiştirenler 2010’da Puppets ile takip edenleri takip ettiler, En İyi Arkadaşımın Düğünü/En İyi Arkadaşımın Terlemesi 2011 yılında, olasılıklar 2014 yılında ve ilginç top 2016 yılında

Sınırlı olmamakla birlikte, bölümleri de dahil olmak üzere televizyonda da çalıştılar. NTSF:SD:SUV::, Çocuk Hastanesi, Tanıtım Filmleri (bir dizi Adult Swim komedi programı) ve Awkwafina, Queens’ten Nora. Kendi başına, Kwan’ın da bir rolü var. lejyon 2019’da

Daniel Kwan, bir film yönetmeni arkadaşıyla evli

Kwan, başarılı bir yönetmen ve animatör ile evli Kristen Lepore. Aslında, filminde görsel efekt sanatçısı olarak anılıyor. Her Şey Her Yerde Aynı Anda. Filmografisi aynı zamanda kısa film serilerini de içermektedir. Ben Groot’um (2022) Bu Benim Partim (2018) ve Kuzey Amerika’dan Hikaye (2007).

22 Ağustos 2016’da Kwan, instagram eşit derecede yetenekli karısına romantik bir haraç paylaşmak için. “Bu, Kir ve ben düğünümüzün ertesi günü,” diye yazdı çiftin bir kanepeye sarıldığı bir fotoğrafın yanına. “Düğünün gerçek bir fotoğrafını yayınlamaya hazır değilim çünkü hakkını verecek bir başlık bulabileceğimi sanmıyorum. Evlendiğimiz gün kendimizi bulduğumuz bulutlardan yapılmış delice aşkın roket gemisini muhtemelen asla tarif edemeyeceğim, ama hayatın tüm beklentileri aştığı ve size yepyeni bir deneyim sunduğu ender zamanlardan biriydi. Şaka olmadığı sürece genellikle abartıdan kaçınırım ama bu gerçekten hayatımın en güzel hafta sonlarından biriydi. Fotoğraf kaynağı: @chelseanicolelepore #kwanlepore.”

Bir çocuğu paylaşıyorlar, Gio Lepore Kwan, 2019’da doğdu. 17 Şubat 2019’da hastane resimlerinden oluşan bir atlıkarıncanın yanında “Kirsten, bazen imkansız olan bu süreç boyunca dürüst bir savaşçı prensesti ve onunla ve Gio ile bir sonraki bölüme başlayacağım için çok heyecanlıyım” diye yazdı.

O çok ünlü

Daniel Kwan ve Daniel Schiert
Daniels, 15 Ocak 2023’te Los Angeles’ta Eleştirmenlerin Seçimi Ödüllerinde boy gösterecek. (Jim Ruymen/UPI/Shutterstock)

Daniel Kwan’ın yetenekli olduğu açık. Ama serbest bırakılmasıyla Her Şey Her Yerde Aynı Anda, başarısı stratosferik gitti. Kritik yanıt, yorum toplayıcıda %95 kritik puanla neredeyse oybirliğiyle alındı. Çürük domates. Daniels ayrıca Saturn Ödülleri, Hollywood Eleştirmenleri Birliği, Gotham Bağımsız Film Ödülleri, Amerikan Film Enstitüsü Ödülleri, Los Angeles Film Eleştirmenleri Derneği Ödülleri ve Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri’nde ödüller aldı.

Film, diğerlerinin yanı sıra Altın Küre, Uydu Ödülleri, AACTA Uluslararası Ödülleri ve Bağımsız Ruh Ödülleri’nden aday gösterildi. Açıkçası, bir Oscar adaylığı, herhangi bir film yapımcısı için kariyer zirvesidir.

Yönetmen ortağıyla üniversitede tanıştı

Kwan’a göre Wikipedia sayfası son derece başarılı yazarlık ve yönetmenlik ortaklığı üniversitede başladı. İkisi de Boston, Massachusetts’teki Emerson College’da film okuyorlardı (Kwan yakınlarda, Westborough’da doğdu.) Per boston.com2009’da Kwan, film yapımcıları olarak gerçekten bağ kurmaya başladıkları New York Film Akademisi yaz kampında öğretim görevlisi olduklarında hala bir yıllık üniversitedeydi.

Scheinert, “Bu iş, birlikte çalışmaya başladığımız yerdi” dedi. “Daniels’in şimdi var olmasının nedeni bu. Yaz kampı danışmanlarıydık ve ikimiz de çocuklarla gerçekten tuhaf filmler yapma konusunda o kadar hiper ve o kadar hevesliydik ki, akraba ruhlar olduğumuzu fark ettik ve saatler sonra kendi yaz filmlerimizi yapmaya devam etmeye karar verdik.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-daniel-kwan-5013759/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir