Çıkış Tarihi, Oyuncular ve Bilmeniz Gerekenler – Hollywood Life


Elizabeth Debicki


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Netflix/Shutterstock

Kraliyet ailesinin hikayesi bitmedi. Tıpkı kraliçe ikinci Elizabeth dinlenmeye çekildi, Taç kraliyet ailesi için en sıkıntılı zamanlardan birine zamanda geriye yolculuk yapıyor. Taç 5. sezon, merakla beklenen ilk çıkışını 9 Kasım’da yapacak.

Taç
‘The Crown’ 5. sezon çıkış tarihi için anahtar sanat. (Netflix)

5. sezon, oyuncu kadrosuna gelince 3. sezona benzer olacak. Gösteri 1990’lara doğru ilerlerken, önemli kraliyet figürlerinin rolleri yeniden şekillendirildi. HollywoodYaşam oyuncu kadrosu, zaman çizelgesi ve daha fazlası hakkındaki sorularınız da dahil olmak üzere 5. sezon hakkında bilmeniz gereken her şeye sahiptir.

Taç 5. Sezon Oyuncular

Imelda Staunton
Imelda Staunton, Kraliçe II. Elizabeth’i oynayacak. (Netflix/Shutterstock)

Taç 5. sezon için yepyeni bir kadro alacak. Imelda Staunton oynayacak kraliçe ikinci Elizabethdevralarak Olivia Colman. “İki sıra dışı aktrisi takip ediyorum ama aynı zamanda sıra dışı bir insanı da takip ediyorum, o da Kraliçe. Çünkü o hayatımızın çoğunda var ve nasıl göründüğünü ve nasıl ses çıkardığını biliyoruz,” dedi Imelda Bu sabah. “Elbette, elimden geldiğince onun gibi olmalıyım ama aynı zamanda bir hikaye ve günün hikayesi, her neyse anlatmalıyım. Peter Morgan’ın işi onun sahne arkası hayatını yapmak, dilerseniz – işte bu noktada onun yazıları devreye giriyor ve bu çok sıra dışı.”

Eylül 2021’de, Kraliyet resmi Twitter hesabı, Netflix dizisinin setinden bir video yayınladı. “Umarım sakin, toplanmış ve yetenekli görünüyorum. Bu arada midem takla atıyor” dedi Imelda videoda. “Oyuncular ve ekip adına, size dizinin gelecek sezonunu getirmek için sabırsızlanıyoruz. Taç Kasım 2022’de.”

Elizabeth Debicki değiştirilecek Emma Corrin olarak Prenses Diana. Elizabeth, “Bu bir rüya rolü” dedi. Ayna. “O çok dikkate değer bir insan ve gerçekten hala pek çok insanın kalbinde yaşıyor. Bunaldım, korkuyorum ve heyecanlıyım. Başlamak için sabırsızlanıyorum.”

2019’da kadroya alındığında Elizabeth, Netflix’e şunları söyledi: “Prenses Diana’nın ruhu, sözleri ve eylemleri pek çok kişinin kalbinde yaşıyor. Beni birinci bölümden kesinlikle bağlamış olan bu ustaca diziye katılmak benim için gerçek bir ayrıcalık ve onur.”

Prenses Diana Elizabeth Debicki
Elizabeth Debicki, Prenses Diana’yı oynayacak. (Netflix/Shutterstock)

ilişki aktör Dominik Batı oynayacak Prens Charlesşimdi kim Kral Charles III günümüzde, içinde Taç. Dominic’in oğlu, Senan Batıolarak oyunculuk çıkışını yapacak Prens William 5. sezonda.

Lesley Manville oynayacak Prenses Margaretsüre jonathan pryce oynayacak Prens Philip. Olivia Williams oynayacak Camilla Parker Bowlesdevralarak zümrüt rezene. Jonny Lee Miller oynayacak Sir John Binbaşı1990 yılında ingiltere başbakanı seçilmiştir. Halid Abdullah Diana’nın 1997’de yanında ölen erkek arkadaşı Dodi Fayed’i oynayacak. Çeşitlilik. Salim Daw, Dodi’nin babasını oynayacak.

Prens Charles
Dominic West, son 2 sezonda Prens Charles’ı oynayacak. (Netflix/Shutterstock)

James Murray oynaması bekleniyor Prens Andrew Dizinin rol almakta zorluk çektiği söylentilerinin ardından. “5. sezon için herhangi bir rol almak için kesinlikle bir mücadele yok. Taç ve prodüksiyonların reklam vermesi normal bir uygulamadır. Spot ışığı” temsilcisi Taç söylenmiş sarma Nisan 2021’de.

Taç 5. Sezon Prömiyer Tarihi

Taç 5. sezon 9 Kasım 2022’de başlayacak. Sezonun da önceki 4 sezon gibi 10 bölümden oluşması bekleniyor.

İlk sezonun prömiyeri 4 Kasım 2016’da yapıldı. Sezon 2’yi Aralık 2017’de izledi. 2. sezon ile 3. sezon arasında iki yıllık bir boşluk vardı. Claire Foy Kraliçe II. Elizabeth rolünü Olivia’ya devretti. 3. Sezon, 17 Kasım 2019’da, 4. sezon ise 15 Kasım 2020’de gösterime girdi. 4. ve 5. sezonlar arasında, 2. ve 3. sezonlara benzer şekilde neredeyse iki yıllık bir boşluk oldu.

5. Sezon için Zaman Çizelgesi nedir?

5. sezon için kesin zaman çizelgesi henüz açıklanmadı. 4. Sezon 1990’da sona erer. Elizabeth’in 5. ve 6. sezonlarda Galler Prensesi’ni oynaması, büyük olasılıkla 5. sezonun Diana’nın Ağustos 1997’deki trajik ölümünden önce biteceği anlamına gelir.

Taç
Prenses Diana 5. sezonda önemli bir rol oynamaya devam edecek (Netflix)

1990’ların başı, kraliyet ailesi için inanılmaz derecede çalkantılı bir zamandı. Prenses Diana ve Prens Charles ayrıldı ve sonunda boşandı, Prens Andrew ve Sarah Ferguson boşanmış, Prenses Anne boşanmış Mark Phillipsve Windsor Kalesi yangında ağır hasar gördü. Kraliçe II. Elizabeth, 1992 yılını, Latince “korkunç yıl” anlamına gelen “annus horribilis” olarak adlandırdı.

24 Eylül’deki TUDUM etkinliği sırasında ortaya çıkan özel teaser, gösterinin Diana ve Charles arasında boşanmalarına yol açan tüm gergin ileri geri savaşı kapsayacağını söyledi. Görünüşe göre Prenses Diana’nın kötü şöhretli BBC’si Panorama 1995’teki röportaj hikayenin bir parçası olacak.

Orada olacak Taç 6. Sezon?

Evet, 6. sezon olacak! Dizinin 5. sezonla mı yoksa 6. sezonla mı biteceği arasında bir miktar geri dönüş oldu, ancak Netflix Temmuz 2020’de bir kez ve herkes için 6. sezonun son sezon olacağını doğruladı.

“Saraydan haberler: Altıncı (ve son) sezonun olacağını doğrulayabiliriz. @TheCrownNetflix, daha önce duyurulan beşe ek olarak!” duyuru okundu.

“5. serinin ana hatlarını tartışmaya başladığımızda, hikayenin zenginliğine ve karmaşıklığına hakkını vermek için orijinal plana geri dönüp altı sezon çekmemiz gerektiği kısa sürede anlaşıldı.” Peter Morgan bir açıklamada söyledi. “Açık olmak gerekirse, 6. seri bizi günümüze daha fazla yaklaştırmayacak – sadece aynı dönemi daha ayrıntılı olarak ele almamızı sağlayacak.”

6. sezon şu anda çekiliyor. Sezon, 1990’ların sonlarını ve 2000’lerin başlarını kapsayacak. Prens William ve Prens Harry merkezde olacak. Prens William’ı 16 yaşında oynayacak Rufus Kampa ve 21 yaşında Ed McVey 6. sezonda Yeni gelen meg bellamy oynayacak Kate Middleton.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/the-crown-season-5-updates-new-cast-4258211/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir