Chris Pratt, Tartışmalı Hillsong Kilisesi ile İlişkisini Reddetti


Hillsong, Brian Houston ve eşi tarafından kuruldu. Bobbie Houston1983 yılında. Geçmiş yıllarda, papazın feshi de dahil olmak üzere bir dizi skandalla karşı karşıya kaldı. Carl Lentz kilisenin “ahlaki başarısızlıklar” olarak gördüğü şeyler ve Brian Houston’ın tartışmalı blog Hillsong’un “TÜM insanları memnuniyetle karşıladığını ancak tüm yaşam tarzlarını onaylamadığını” belirten gönderi.

2020’de kiliseden kovulmasının ardından Lentz yaptığı açıklamada, “Hayatımdaki en önemli ilişki olan evliliğimde sadakatsizdim ve bundan sorumlu tutuldum. Bu başarısızlık bana ve sadece bana ait ve ben bunu kabul ediyorum. eylemlerimin tüm sorumluluğu.”

Pratt kendini bir kilise müdavimi olarak görse de, Erkek Sağlığı onun “dindar bir insan olmadığını” söyledi.

“Bence dindar olmakla -insan tarafından yaratılan geleneklere bağlı kalmak, çoğu zaman çok gerçek bir Tanrı olduğuna inandığım kişiye duyulan saygıyı kendine mal etmek- ve onu insanları kontrol etmek, insanlardan para almak, çocukları istismar etmek, toprak çalmak, nefreti haklı çıkarmak.”

Pratt, dinin “uzun zamandır f–k kadar baskıcı olduğunu” söyleyerek, “Her insanın kalbindeki kötülük, dinin arkasına gizlendi ve gezintiye çıktı.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1336151/chris-pratt-denies-involvement-with-controversial-hillsong-church?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir