CHP’nin Atatürk’ü anmak için çelenk bırakma talebi valilik tarafından reddedildi

CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın 10 Kasım’da Atatürk’ü hatırasına yapmak için çelenk sıralama talebi, Afyonkarahisar Valiliği tarafından reddedildi.

CHP’nin Atatürk’ü anmak için çelenk bırakma talebi valilik tarafından reddedildi

BİRGÜN EGE

Cumhuriyet Halk Müziği Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı kadar 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü zarfında Kocatepe Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk yatırma talebi, Afyonkarahisar Valiliği kadar reddedildi.

Kararın arkasında CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı göre yapılan açıklamada, “Biz her yıl olduğu gibi yarın protokolle çelengimizi arzetmek için Kocatepe Parkı’nda bulunmak istedik ancak İçişleri Bakanlığı genelgesi gerekçe edilerek kabul edilmedi” denildi.

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz konu hakkında yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümü. Biz her sene olduğu gibi yarın protokolle çelengimizi sunmak için Kocatepe Parkı’nda bulunmak istedik oysa İçişleri Bakanlığı genelgesi gerekçe edilerek kabul edilmedi. Biz yarın saat 08.45’de 1874 rakımlı tepede yani Kocatepe’de olacağız. 10 Kasım ağlama günü değildir. Atatürk ve Kuvayımilliyeci’lerin yetiştirdiği neslin çaba günüdür.”

Resim: Evraklar

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir