Charles Resmi Törende Resmi Olarak Kral İlan Edildi


Birleşik Krallık’ın yeni bir Monarch’ı var.

ölümünün ardından kraliçe ikinci Elizabethen büyük oğlu, Charles10 Eylül’de Londra’daki St. James Sarayı’nda düzenlenen bir törenle Katılım Konseyi’nde resmen Kral seçildi.

Tören sırasında, Kral Charles bir beyanda bulundu ve Kraliçe Consort da dahil olmak üzere özel danışmanların huzurunda yemin etti. Camillave en büyük oğlu, Williamşimdi Galler Prensi olan.

Charles, “Annemin saltanatı süresi, bağlılığı ve bağlılığı bakımından eşsizdi” dedi. NBC Haberleri. “Hüzünlensek bile, bu en sadık yaşam için şükrediyoruz. Bu büyük mirasın ve egemenliğin şimdi bana geçen görev ve ağır sorumluluklarının derinden farkındayım.”

Geleneksel olarak, bir hükümdarın ölümünden sonraki 24 saat içinde bir katılım konseyi düzenlenir. Ancak, Kral III. Charles, Kraliçe’nin 8 Eylül’de vefatından hemen sonra yeni unvanını aldı.

O gün, kraliyet ailesi Twitter’da yaptığı açıklamada, hükümdarın İskoçya’daki Balmoral malikanesinde “huzur içinde öldüğünü” duyurdu.

Majestelerinin ölümünün ardından Kral, annesinin cenazesinden yedi gün sonrasına kadar sürecek ve henüz bir tarih belirlenmemiş bir kraliyet yası dönemi ilan etti.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1345578/charles-officially-proclaimed-king-in-formal-ceremony?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir