Büyük Freedia kimdir? Şarkıcı Hakkında Bilgi Edinin – Hollywood Life


büyük özgürlük
İmaj Kredisi: Rob Latour/Shutterstock

Big Freedia, konuk vokalleri akıllara durgunluk verecek derecede yükselen New Orleans’lı bir sıçrama sanatçısı. Beyonce’nin yeni single’ı, “Ruhumu Kır.” Bey, 20 Haziran’da sosyal medya aracılığıyla single’ı beklenenden birkaç saat önce bıraktı. Yeni albümünün ilk parçası Rönesans29 Temmuz’da yayınlanacak. şarkıyı buradan dinleyin.

İşte Beyonce’nin en yeni (ve muhtemelen en akılda kalıcı olanlarından biri) şarkılarını çalan inanılmaz yetenekli vokalist hakkında bilmeniz gereken beş şey.

Eşsiz bir türü popüler hale getirdi

büyük özgürlük
Büyük Freedia (Rob Latour/Shutterstock)

Big Freedia, sıçrama müziği adı verilen New Orleans hip hop türünün popülerleşmesine yardımcı olmakla geniş çapta kredilendirildi. Şimdi popüler olan tür daha önce yeraltındaydı, ancak her zaman sadık bir takipçisi oldu. Resmi sitesine göre, artık “Sıçramanın Kraliçesi” olarak buyurgan bir şekilde biliniyor.

1978’de New Orleans’ta doğan müzik sahnesi her zaman iliklerine kadar işlemişti. Wikipedia’ya göre, genellikle “korkak zıplama” alt türü içinde yer alıyor. Ama şunu söyledi, “Bunu düz sıçrama ve korkak sıçrama olarak ayırmak diye bir şey yok. Kitaba göre bunların hepsi sıçrama müziği” Floodlines: Katrina’dan Jena Six’e Topluluk ve Direniş Jordan Flaherty’nin fotoğrafı.

Müzik endüstrisinin zirvesine yükselişi sırasında New Orleans’taki kulüplerde ve diğer mekanlarda sahne aldı.

Bir iç tasarım işi yürütüyor

Freedia bir alan tarafından sanatçı olarak tanımlanmaz. Aynı zamanda bir iç tasarım işi yürütüyor. Onun üst düzey müşterileri dahil Ray Nagin, New Orleans’ın eski valisi. Eşsiz stil anlayışı göz önüne alındığında, tasarımda ek bir kariyer onun için çok mantıklı.

Big Freedia eşcinsel bir adam olarak tanımlıyor

Big Freedia kendisini eşcinsel bir erkek olarak tanımlarken zamirlerini kullanıyor. ile bir röportajda Dışarı, “Sürekli ‘o’ diyen hayranlarım var; Her zaman ‘o’ diyen hayranlarım var” dedi. dergiye söyledi 2013’te. “Kim olduğumdan eminim ve neyi temsil ettiğimi biliyorum. Ya/ya da dedikleri zaman ya/ya da etkilenmiyorum çünkü dediğim gibi kim olduğumu biliyorum. […] Pek çok insan, bir erkeğe ‘o’ deme gerçeğini kabul edemez. Bunu tamamen anlıyorum ve bu benim için asla rahatsız edici değil, çünkü bir erkek olarak doğdum, tercih ettiğim zamir o – ama bu benim için büyük bir şey değil”.

Çok sayıda televizyon programında yer aldı

Manyetik rapçi yıllardır televizyonda önemli bir rol oynuyor. Konuk noktalarına ek olarak Carson Daly ile Son Çağrı ve Jimmy Kimmel Canlı! o da göründü Aşk ve Hip Hop: Hollywood, Saçmalık, ve Gerçek.

O da son zamanlarda ortaya çıktı Atlanta’nın Gerçek Ev Kadınları, RuPaul’un Drag Yarışı Tüm Yıldızlarve Başarmak! Sonunda, bir bölümünde kendini oynuyor P-Vadi.

Diğer yüksek profilli sanatçılarla işbirliği yaptı

Big Freedia’nın Beyonce işbirliği, olağanüstü başarılı bir kariyerde önemli bir nokta olabilir. Ama ilk büyük işbirliğine yakın değil. O da yer aldı Keşa“Cehennemi Yükseltmek” Ejderha“Nice For What” (Oyuncu) ve rebecca siyah‘ın 2021 “Cuma” remix’i. O da çalıştı lizzoalbümünde yer alan 3. Koğuş Sıçraması.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-big-freedia-singer-4771408/

Yorum yapın

SMM Panel