Büyük aşkıyla evlendi ama bedelini de önceden ödedi: Dekoltesini görüntülemek için birbirleriyle yarışıyorlardı

KRALİYET AİLESİNE RESMEN GİRMEDEN ÖNCE HAYATI PEK KOLAY DEĞİLDİ

KRALİYET AİLESİNE RESMI OLARAK GİRMEDEN ÖNCE HAYATI BÖYLECE BASIT DEĞİLDİ

Derhal de aynı ilgiyi hatta daha fazlasını 2011’de evlendiği eşi Kate Middleton görüyor. Bugün bir tarz ikonu olarak görülen, çekicilik ve formda kalma sırları merak edilen kısacası basının gözdesi olan Middleton bugünlere basit gelmedi. Hayatının, İngiliz kraliyet ailesinin gelini olmadan önceki bölümü, sanıldığı değin hatasız ve “mutlu sonla biten peri masallarındaki gibi” değildi. Özellikle de basın Middleton’ı kelimenin bütün anlamıyla “didik didik” etti.

ÖZEL HAYATI HEP MERAK EDİLDİ

ÖZEL YAŞAMSAL HER ZAMAN MERAK EDİLDİ

Mensup olduğu aile bilhassa de annesi Prenses Diana ve babası Prens Charles’ın çalkantılı ilişkisi nedeniyle de defalarca kameralar önünde büyüdü William. Az Önce 15 yaşındayken, ailenin “tutarsız” üyesi olarak tanınan annesi Diana’yı kaybetmesi bu ilginin katlanarak artmasına niçin oldu. Yıllar geçti, William bir yetişkin oldu. Bu defa de özel hayatı, kiminle sevgili olduğu, kiminle evleneceği merak edildi.

ÜNİVERSİTEDE TANIŞTILAR

ÜNİVERSİTEDE TANIŞTILAR

Üniversite yıllarında da derhal evli olduğu Catherine Elizabeth Middleton veya aldığı bütün unvanlara karşın hala magazin basını göre Kate Middleton olarak anılan eşiyle tanıştı. İki kere ayrılsalar da sonunda birbirleri olmadan yaşayamayacaklarını anladılar ve baştan bir araya geldiler. Sonunda William, annesinin meşhur yüzüğüyle Kate Middleton’a evlenme teklif etti. Nişanları bildiri edildi ve 2011 yılında da evlendiler.

HAYATI EN ÇOK DEĞİŞEN KİŞİ KATE OLDU

YAŞAMSAL EN FAZLA DEĞİŞEN KİŞİ KATE OLDU

Aslına bakılırsa bu hikayede hayatı en çok değişen birey Kate Middleton oldu. Yıllar boyu William ile ilişki yaşamasına karşın bir türlü evlenme teklifi almadığı için “Bekleyen Kate” olarak anılan Middleton, banal bir ailenin kızı olarak başladığı yaşamını, Prens William ile birlikte sarayda sürdürüyor. Bir De günün birinde kocası kral olduğunda o da her ne dek “hükümdar” olamasa da “kraliçe” unvanını taşıyacak. Zaten daha şimdiden hayranları onu “kraliçe” diye anıyor.

KÖŞEYE SIKIŞTIRDILAR

‘KÖŞEYE SIKIŞTIRDILAR’

Böyle bakılınca Kate Middleton’ın hayatı doğrusu de bir peri masalına benziyor. Pekiyi lakin aslında pek mi? Tabii fakat hiçbir şey göründüğü gibi değil! Gelin hikayenin başına dönelim ve Kate Middleton’ın yani günümüzün güler yüzlü, üç çocuk doğurup gerçi fidan gibi kalabilen, her giydiği hemcinsleri kadar taklit edilen Cambridge Düşesi’nin Prens William ile sevgili olduğu ortaya çıktıktan sonra yaşadıklarına. Bilhassa de ilişkinin ilk dönemlerinde basın göre nasıl “köşeye sıkıştırıldığını” bir hatırlayalım. Hatta bir takım basın organlarının o dönem ile bu dönemde Middleton’a yaklaşımının nasıl değiştiğini bir hatırlayalım.

KAR TATİLİNDE GÖRÜNTÜLENDİLER VE AŞKI HERKES ÖĞRENDİ

KAR TATİLİNDE GÖRÜNTÜLENDİLER VE AŞKI HERKES ÖĞRENDİ

Prens William, 2000’lerin başında üniversitede tanıştığı Kate Middleton ile romantik bir ilişki yaşamaya başladığında bu durumu bir yıla yakın bir zaman gözlerden uzaktan bir şekilde sürdürdü. Sahiden bu onun gibi biri için büyük bir başarıydı. Fakat sonradan Middleton ile birlikte gittiği İsviçre tatilinde genç aşıklar emrindeki yana görüntülendi. Göz önünde olmaya doğduğundan beri alışkın olan William için pek bir şey değişmese de Kate Middleton için özel hayat diye bir şey kalmadı.

SOKAKTA YÜRÜYEMİYORDU

SOKAKTA YÜRÜYEMİYORDU

Kate ile William’ın, 2005’te Kloster, İsviçre’de yaptıkları kayak tatili sırasında çekilen o fotoğrafları, bilhassa de Middleton ailesi için 2011’deki düğüne dek süren bir nesil kabusun da başlangıcı oldu. Bilhassa de magazin basını, “mavi kanlı” olmayan Kate Middleton’ı kelimenin tam anlamıyla “didik didik” etti uzun bir vakit. Sokakta yürüyemez hale geldiği zamanlar oldu. Gece gezmelerinde “ters açılardan” çekilen fotoğrafları sayfa sayfa yayınlandı. 

GERİSİ GELDİ

GERİSİ GELDİ

 William ile Kate’in birincil birlikte çekilen fotoğraflarında bir takım tabloid gazetelerin kullandığı “Sonunda… Wills bir kız buldu” ifadesi bile basının Middleton’a birincil dönemdeki yaklaşımını gözler önüne seriyordu. Muhakkak bunun gerisi de geldi.

PATLAYAN FLAŞLARDAN ÖNÜNÜ GÖREMEZ HALE GELDİ

PATLAYAN FLAŞLARDAN ÖNÜNÜ GÖREMEZ HALE GELDİ

Ilk Kez Prens William’ın sevgilisi olduğu ortaya çıktıktan daha sonra paparazziler çevresini sarmadan bir yere adım atamaz oldu. Bütün kardeşi Pippa ile birlikte yaşadığı eve girecekken etrafını saran paparazzilerin patlayan flaşlarından “önünü göremez” halde kaçmaya çalıştığı görüntüler Middleton’ın dünya sahnesindeki birincil dönemlerinde hafızalara kazındı.

KARDEŞİ DE NASİBİNİ ALDI

KARDEŞİ DE NASİBİNİ ALDI

SONRA kapanan News of the World gazetesi kadar cep telefonu bütün 155 defa siber saldırıya uğradı. Hem kendisinin ayrıca de kardeşi Pippa’nınbu ilişki baştan sona derslik atlamaya çalıştığı ileri sürüldü.

PAPARAZZİLER TERS AÇILARDAN GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN YARIŞA GİRDİLER

PAPARAZZİLER TERS AÇILARDAN GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN YARIŞA GİRDİLER

Gençlik yıllarında her yaşıtı gibi gece gezmelerini seviyordu Middleton. Bazen William ile ara sıra de kız kardeşi ve arkadaşlarıyla gece kulüplerine gidiyordu. İşte o dönemde onun gittiği kulüplerin kapısında bekleyen paparazziler kadar araca binerken ya da araçtan inerken bedeninin ayrıntılarını sergileyecek açılardan fotoğrafları çekiliyordu Middleton’ın. Bu fotoğraflar magazin basınında “Kraliçe William’ın ilişkisini katiyen onaylamıyor” iddialarıyla birlikte yer alıyordu.

AİLE İÇİ ŞİDDETTEN UYUŞTURUCU TİCARETİNE

AİLE İÇİ ŞİDDETTEN UYUŞTURUCU TİCARETİNE

Magazin basını yalnızca Kate Middleton ile değil ailesiyle de ilgilenmeye başladı süreç içinde. Ailenin sorunlu üyeleri arandı ve kesinlikle birkaç kişi de bulundu. Bunlardan biri de Middleton’ın dayısı Gary Goldsmith oldu. Zengin bir iş insanı olan Goldsmith’in adı karısına güç uygulamak ve uyuşturucu satmak da dahil birçok olumsuz haberle gündeme geldi. Her ne kadar basın evlendikten daha sonra Middleton’a daha ılımlı davransa da dayısı hala zaman zaman bu nesil olumsuz haberlerle gazete sayfalarında yer alıyor.

KIZI PRENS İLE EVLENSİN DİYE OKULUNU DEĞİŞTİRDİ

‘KIZI PRENS İLE EVLENSİN DİYE OKULUNU DEĞİŞTİRDİ’

Kate Middleton ile Prens William’ın ilişkisi ilk ortaya çıktığı dönemde annesi Carole’ın kızını “bir prensle evlenmesi için” yönlendirdiği iddiaları da basında yer aldı. Hatta Middleton’ın okuduğu üniversiteyi değiştirip William’ın eğitim gördüğü St Andrews Üniversitesi’ne gitmesi de bu planın bir parçası olarak yorumlandı.

BEKLEYEN KATIE

‘BEKLEYEN KATIE’

Kate Middleton’ın Prens ile ilişkisi ilerlemesine karşın bir türlü izdivaç teklifi almaması sebebiyle basın ona Waity Katie (Bekleyen Kate) adını taktı. Hatta Middleton bir dönem gazete haberlerinde bu isimle anıldı kesintisiz. Bazı yazarlar ve yorumcular Kate’in hala niçin evlenme teklifi almadığını masaya yatıran ve inceleyen yazılar kaleme aldı.

EVLENME TEKLİFİ ALMAMASI UZUN UZUN KONUŞULDU

EVLENME TEKLİFİ ALMAMASI UZUN UZUN KONUŞULDU

2010 yılında, nişanlarının bildiri edilmesinden kısa bir vakit önce bir magazin gazetesi “Kate partilere katılmayı bıraktı, eğitimini tamamladı, niçin hala evlenme teklifi almıyor?” diye merak edip bu konuyu ele bölge bir makale bile yazdı.

SONUNDA NİŞAN İLAN EDİLDİ

SONUNDA NİŞAN İLAN EDİLDİ

Sonunda 16 Kasım 2010’da Prens William ile Kate Middleton’ın nişanlandığı resmi olarak duyuruldu. İşte o noktadan sonra da Prens’in, basının sert tavırlarına karşı önlem edinmek için bazı girişimlerde bulunduğu haberleri yer almaya başladı. William’ın, bir paparazzi takibi esnasında geçirdiği kaza sonucu ölen annesi Diana’nın yaşadıklarından gelecekteki karısını korumak istediği iddiaları yayıldı. Birçok kişiye tarafından Prens bu konuda hiç de haksız değildi.

NİŞANDAN SONRA BASININ TAVRI BİRAZ DEĞİŞTİ

NİŞANDAN SONRADAN BASININ TAVRI BİRAZ DEĞİŞTİ

Nişan duyurulduktan sonra basının tavrında da belirgin bir değiştirme oldu. Bir dönem objektif ve kameralarla peşine düşüp nefes aldırmadıkları, ailesiyle ve kendisiyle ilgili “didiklenmedik” nokta bırakmadıkları Middleton hakkında “Kate ve William, kraliyet ailesine yeni ve taze bir bitik getirecek” tarzı yorumlar taşıyan makaleler basında irtifa göstermeye başladı.

EVLENDİLER AMA BASINDAN ÇEKTİĞİ BİTMEDİ

EVLENDİLER LAKIN BASINDAN “ÇEKTİĞİ” BİTMEDİ

Çift, 2011 yılında bütün dünyanın izlediği bir törenle evlendi. Bu düğünün böylesine alaka çekmesinin kayda değer nedenlerinden biri Prens’in yani tahtın iki numaralı varisinin kendisi gibi “mavi kanlı” biriyle yok halktan bir kızla evlenmesiydi. Uzun zaman çalkantılı bir ilişki yaşamış çift sonunda “muradına” ermişti. Bu yüzden bu izdivaç o süreçte “Külkedisi masalı” olarak anıldı. Fakat Middleton’ın “basından çektiği” bu düğünle sona ermedi.

ÜSTSÜZ GÖRÜNTÜLEMEK PAHALIYA PATLADI

ÜSTSÜZ GÖRÜNTÜLEMEK PAHALIYA PATLADI

 Düğünden bir yıl sonra Prens William ile Kate Middleton, çıktıkları Fransa tatilinde de paparazzilerin takibinde kaldı. Bir dostlarının yazlık malikanesinin balkonunda kocasıyla üstsüz bir şekilde güneşlenen Middleton, Closer dergisi kadar görüntülendi. Ama bunun bedeli ağır oldu. Dava açıldı ve dergi, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği için 45 Bin Euro para cezası aldı. Kate’i üstsüz görüntüleyen paparazziler Cyril Moreau ve Dominique Jacoviedes’e de 10’ar bin Euro para cezası verildi.

PRENSE GÖRE BU BİR TACİZ

PRENS’E TARAFINDAN ‘BU BİR TACİZ’

Prens William önce eşinin üstsüz fotoğraflarının yayınlanmasının “şoke edici” olduğunu ifade ederken, bunu annesi Lady Diana ’nın yaşadıklarına aynı bir taciz olarak gördüğünü belirtti. Lady Diana 1997 yılında, Paris ’te sevgilisi ile birlikte olduğu aracın paparazziler göre kovalanması sonucu yaşanan trafik kazasında yaşamını yitirmişti.

ETEKLERİ UÇUŞUNCA OLAY OLDU

ETEKLERİ UÇUŞUNCA OLAY OLDU

Evliliğin gerisinde Kate Middleton bu kez kıyafetleriyle gündeme gelmeye başladı. Fakat negatif bir şekilde. Evliliğinin ilk yıllarında yurt içi ve yurt dışı gezilerinde giydiği elbiseler yüzünden magazin basınının manşetlerine çıktı Middleton. Bunun nedeni de uçuşan etekleriydi. Sonunda basında bulunan haberlere tarafından olaya Kraliçe el koydu ve Middleton’ın elbiseleri daha korunaklı ülkü getirildi. Lakin bu kere de Middleton’ın “demode” ve “yaşından büyük” giyindiği haberleri basında çıkmaya başladı.

2018 YILINDAN BU YANA OLUMSUZ HABERLER YOK DENECEK KADAR AZALDI

2018 YILINDAN BU YANA NEGATIF HABERLER DEĞIL DENECEK KADAR AZALDI

Gerçekte 2018 yılından bu yandan Prens William başta almak üzere kraliyet ailesinin girişimleriyle Kate Middleton hakkında basında olumsuz haber adeta hiç çıkmıyor.

MEGHAN DAHA FAZLA OLUMSUZ HABERE KONU OLDU

MEGHAN DAHA ARTI OLUMSUZ HABERE KONU OLDU

SIRASI GELMIŞKEN The Guardian’ın bir değerlendirmesini de hatırlayalım konuyu toparlarken. Prens William’ın kardeşi Prens Harry’nin eşi Meghan Markle, evlendiği 2018 yılından aileden ayrılıklarını açıkladıkları 2020 yılına değin Kate Middleton’dan beş kat değin daha arti negatif haberle yüzleşmek zorunda kaldı. Bu haberlerin uyarı çeken diğer bir yanı da Meghan’ı kötüleyen bu haberlerin çoğunun Kate hakkında olumlu ayrıntılar içermesiydi.

MEGHANI YERİP KATEİ YÜCELTTİLER

MEGHAN’I YERİP KATE’İ YÜCELTTİLER

 Bu haberlerde Meghan “bir düşes nasıl olmamalı” Kate ise “bir düşes nasıl olmalı” konusunda örnek gösterildi. sonuç olarak Harry de ayrılık kararının bir gerekçesi olarak karısı hakkındaki bu fena haberleri göstermişti. Karısının da annesi Diana’nın kaderini paylaşmasını istemediğini ve onu korumayı amaçladığını belirtmişti.

PRENS BU GÖRÜNTÜYE AŞIK OLDU

PRENS BU GÖRÜNTÜYE AŞIK OLDU

İddialara kadar Prens William, Kate’i üniversitede tanıyordu. Ama bir destek defilesinde tanıttığı bu güya transparan kıyafetle podyuma çıktığı gün ona aşık oldu. iki gencin aşkı yıllardan beri yıkılmadı ve bugünlere geldi. Fakat galiba “her şeyin bir bedeli var” ifadesi bu hikayede de doğrulandı. “Hayallerinin prensiyle” evlenen Kate Middleton da bunun için fazla da azımsanamayacak bir takım bedeller ödedi.

Yorum yapın

SMM Panel