Bu Taç Bölümleriyle Kraliçe II. Elizabeth’in Hükümdarlığını Yeniden Yaşayın


Beşinci Bölüm, “Duman ve Aynalar”

Şubat 1952’de tahta çıkmasına rağmen, Kraliçe Elizabeth gelecek yılın Haziran ayına kadar taç giymedi. (Daha önceki bir bölüm, bunun Başbakan tarafından yapılan bir hamle olduğunu gösteriyor. Winston Churchill (John Lithgow) gücü korumak için.) Beşinci bölüm Taç taç giyme töreninin nasıl bir ilişki olduğunu vurgular. Philip törenin sorumluluğunu üstlenir ve etkinliği televizyonda yayınlama önerisiyle birçok kişiyi çileden çıkarır.

Elizabeth’e gelince? Eski amcasının ardından aile ve görev arasında mücadele eder. Kral Edward VIIIolarak bilinir Windsor Düküve onun eşi Wallis Simpson taç giyme törenine davet edilmezler. Sonunda sessiz bir zarafetle tacı alarak monarşinin başı olarak yeni rolünü benimser.

Yedinci Bölüm, “Scientia Potentia Tahmini”

Bilimin hızla büyümesiyle Elizabeth, yalnızca ülkenin Anayasasına odaklandığı için eğitiminde boşluklar olduğunu fark eder. Çok zeki olanlarla etkileşime girmesi gerektiğini bilen kraliçe, özel bir öğretmenden yardım ister.

Ayrıca uzun süredir özel sekreter olan Martin Charteris’i (Harry Hadden-Paton) daha yaşlı olsa da, başka bir hak eden çalışan üzerinde üst düzey bir role. Bu hikaye boyunca, Martin’in bir arkadaşa en yakın şey olduğunu belirterek, egemen olarak hissettiği yalnızlığı akla getiriyor.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1308157/these-episodes-of-the-crown-offer-a-peek-into-queen-elizabeth-ii-s-royal-world?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir