Broadway Show ile ‘Siyahi Kadınları Onurlandırmak’ Üzerine ‘Clyde’s Kara Young – Hollywood Life


Broadway Show ile 'Siyahi Kadınları Onurlandırmak' Üzerine 'Clyde's Kara Young – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Joan Marcus

Gören şanslılardan biri olsaydın Clyde’ın Pandemi nedeniyle aylarca süren karanlık sahnelerden sonra muzaffer dönüşünü yapan Broadway’in ortasında Helen Hayes Tiyatrosu’ndaki sınırlı katılımı sırasında, yapımda sihir gördünüz. Uzo Aduba, Ron Cephas Jones, Rıza Salazarve Kara Genç 18 aylık iyi tiyatro ve hikaye anlatımı özlemimizi besleyen performanslarıyla maskeli seyircileri büyüledi. Broadway’de ilk kez sahneye çıkan Kara, Lynn Nottage Letitia, Aduba’nın eskiden hapsedilmiş bir kadın olan ve mutfağında yakın zamanda hapsedilmiş işçileri çalıştıran acımasız Clyde’ın sahibi olduğu bir kamyon durağındaki sandviç dükkanında kısa süreli bir aşçı olarak rol aldı.

“Bu sözleri ilk gördüğümde, birlikte büyüdüğüm, gerçekten çok zorlu hayatları olan ve bazen yoksulluğun eşiğinde olan ya da tarihlerinde yoksullukla karşı karşıya kalan bazı kadınların bir uzantısı gibi hissettim. Benim için o biliş ve anlayış vardı, ama aynı zamanda asla hapsedilmedim ve bunun üzerine Letitia’nın ilgilenmesi gereken hasta bir çocuğu var,” dedi Kara, ÖZEL bir röportajda. HollywoodYaşam bir parçası olarak Tony Yarışmacıları seri. “Onu tanımak ve her seferinde onurlandırmak için yola çıktığım şekilde onu asla tam olarak tanıyamasam da, ona duyduğum tüm unsurları, araştırmayı, özeni ve sevgiyi ekliyordu. gece. Siyah bir kadının başka bir Siyah kadını onurlandırması, hapsedilmiş bir Siyah kadını onurlandırması, çocuğu olan bir Siyah kadını onurlandırması, dayanıklılık ve azmin özü olan siyah bir kadını onurlandırması ve her gün çalışmaya karar vermesiyle ilgili. kendine değil, çocuğuna da iyi bak.”

Broadway Show ile 'Siyahi Kadınları Onurlandırmak' Üzerine 'Clyde's Kara Young – Hollywood Life
Uzo Aduba, Ron Cephas Jones, Kara Young ve daha fazlası Broadway’de ‘Clyde’s’in kadrosunda. (Joan Marcus)

Ron Cephas Jones’un Montrellus’u, Clyde’s’ın baş şefidir ve Letitia da dahil olmak üzere eski hükümlülere, onların geçmişlerinden daha fazlası olduğunu öğretmeye yardımcı olur. Bunu yaparken, çalışanları kendi kişisel “mükemmel” sandviç tarifini keşfetme yolculuğuna çıkarıyor – gerçek “mükemmellik” tadı içeriden geldiğinde zor bir başarı. “Benim için işler asla mükemmel değildir. Her zaman düzeltilmesi gereken bir şey vardır,” diye açıkladı Kara. “’Sıçtın, sıçtın, sıçtın, sıçtın, sıçtın’ dediğin bir hayat hayal et ve sadece bir şeyi doğru yapmak istiyorsun – bence bunun için daha derin bir metafor var, bu benim için iyi olmayı istemeyi temsil ediyor. yeterli.”

Devam etti, “Ayrıca çok atalardan kalma bir şey yapıyoruz – yemek pişirmek her şeyin kaynağıdır, yemek insanları bir araya getirir. Yani bize öğrettiği şey, her bileşenin bir rüya olduğu, her bileşenin dünyanızı görmenin yeni bir yolu olduğu. ‘Mükemmel sandviçi’ bulmanın mutlaka mükemmelliğe ulaşmakla ilgili olmadığını, ancak ‘Kendimi gerçekten nasıl sevebilirim?’

Broadway Show ile 'Siyahi Kadınları Onurlandırmak' Üzerine 'Clyde's Kara Young – Hollywood Life
Kara Young, ‘Clyde’s’de. (Joan Marcus)

Letitia’nın hasta kızı için ilaç çaldığı için hapsedilen karakteri Kara, Montrellus’un “Hatalarımıza bağlı değiliz” dediği bir dizesinin önemini hatırladı. “Bence bu birçok insan için evrensel bir gerçek” dedi. “Gurur duymadığın bir şey yaptın ama hayatta kalmak için yaptın. Affetmenin bir parçasının çok karmaşık olduğunu düşünüyorum çünkü tekrar yapardım. Çocuğumu korumak için her şeyi yaparım ve bu çok çelişkili.”

9 Mayıs Pazartesi günü yapılacak 75. Tony Ödülü adaylığı için bizi izlemeye devam edin.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/04/29/clydes-kara-young-broadway/

Yorum yapın

SMM Panel