Brittney Griner’ın Karısı Biden’a Rus Hapishanesinden ‘Gidip Onu Getirmesi İçin Yalvardı – Hollywood Life


Brittney Griner'ın Karısı Biden'a Rus Hapishanesinden 'Gidip Onu Getirmesi İçin Yalvardı – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: DPPI/Ann-dee Lamour/LiveMedia/Shutterstock

Cherelle Griner WNBA süperstarı eşine karşı sessizliğini bozdu Britney Griner, Rusya’da uyuşturucu suçlamasıyla üç aydan fazla tutuklu kaldı. Cherelle aradı Başkan Joe Biden 2 kez Olimpiyat altın madalyalı sporcunun 17 Şubat’ta bagajında ​​esrar vape kartuşları taşıdığı iddiasıyla tutuklanmasının ardından müdahale etmek ve Brittney’i eve getirmek. Cherell, “Onu alabilecek bir kişi var ve bu da Başkanımız” dedi. ESPN 25 Mayıs Çarşamba günü yayınlanan bir röportajda. “O güce sahip. Ben de ‘Neden kullanmıyoruz? Mesela, acilen kullan.’ Bunu yapmak için gücünü kullanmasını bekliyoruz.’

ile yapılan başka bir röportajda Günaydın Amerika Aynı gün yayınlanan Cherelle, Biden’a savunmasını yineledi. “Bunu duymaya devam ediyorum, biliyorsun, gücü var. O siyasi bir piyon. Yani, eğer bir şey yapmanı istedikleri için onu tutuyorlarsa, o zaman ben de senin yapmanı istiyorum.”

Tutuklanmasından bu yana Beyaz Saray, Phoenix Mercury takımından sezon dışı sezonunda UMMC Yekaterinburg takımında oynamak için Rusya’da bulunan Brittney’nin haksız yere gözaltına alındığını belirtti. Ancak Cherelle sadece Dışişleri Bakanı ile görüştü. Antony Blinken Brittney’nin Rusya’da en fazla 10 yıl hapis cezası gerektiren uyuşturucu kaçakçılığı suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu karısının davasıyla ilgili. Cherelle, GMA’ya “Aradığınız için minnettardım” dedi. “Onun öncelikli olduğunu söylüyorsunuz, ancak onu görmek istiyorum ve ABD topraklarında BG’yi (Brittney Griner) görmenin benim olacağını görmek istiyorum. Bu noktada, o geri döndüğünde kimi geri alacağımı bile bilmiyorum.”

Cherelle, atlet New York’tan bir uçuştan sonra Sheremetyevo havaalanında tutulurken Brittney’den metinler aldığında gözaltı olayını ilk duyduğunu söyledi. Cherelle, “O sabah saat 2:00 civarında bana mesaj atmaya başladı” dedi. “‘Bebeğim. bebeğim. bebeğim. Uyanmak. Beni bu odada tutuyorlar. Neler olduğunu bilmiyorum. Ve anında “Onlar kim ve hangi oda?” diye mesaj attım. Cherelle, karısının bir metinle yanıt verdiğini, “Gümrük görevlileri. Geçerken beni yakaladılar ve beni bu odaya aldılar. Telefonumu almak üzereler.”

O zamandan beri, tek iletişim, 2019’da evlenen çift arasında el yazısıyla yazılmış birkaç mektup alışverişi oldu. Cherelle, “İlk hafta bu kanepede yattım ve gözlerim doldu,” diye itiraf etti. “Ben uyuşmuştum. hareket edemedim. Sonra ‘Artık kalkmalısın’ dedim.

Arkadaşların, ailenin ve WNBA’nın desteğinden bahsetmek, röportaj sırasında Cherelle’i duygulandırdı. “BG’yi rahatlatıyor. Unutulmadığını bilmesini sağlar ve … sen orada otururken, ülken … onlar henüz … seni kurtarmaya gelmediler. Bunun onu iyi hissettirdiğini biliyorum çünkü unutulmak istemiyor.”

ABD profesyonel kadın basketbol ligi, Brittney’nin yokluğunun bir göstergesi olarak her WNBA kort katına Brittney’nin adının ve numarasının bir çıkartmasını bile koydu. Cherelle, “Bunun gibi şeyler onun için umut verici” dedi. “Onun unutulmadığını bilmesini sağlıyor. O küçük anların ona bir tür umut verdiğini biliyorum.”

Moskova’daki bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisine geçen ay Brittney’e konsolosluk erişimi verildi ve bir açıklamaya göre “iyi durumda” olduğunu söyledi. Bu arada, Rus yetkililer soruşturma devam ederken Brittney’nin gözaltı süresini uzattı.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/25/brittney-griners-wife-biden-russia-prison/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir