Brittney Griner Rusya’da Gözaltı Süresi Yeniden Uzatılırken Mahkemeye Çıktı – Hollywood Life


Brittney Griner


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Alexander Zemlianichenko/AP/Shutterstock

WNBA yıldızı Brittney Griner Devlet yetkilileri sporcunun tutukluluğunu bir ay daha uzatırken, 13 Mayıs Cuma günü bir Rus mahkemesinde görüldü. 31 yaşındaki Brittney, Moskova yakınlarındaki bir mahkeme salonunda kelepçeli bir şekilde turuncu bir kapüşonlu başlığıyla kafasına geçirilmiş bir şekilde resmedildi. Brittney orada en azından Haziran ayına kadar ülkede hapis kalacağını öğrendi. Avukatı, Alexander Boykovsöylenmiş Associated Press Brittney’nin tutukluluğunun kısa süreliğine uzatılması, davasının yakında başlayacağı anlamına geliyor.

Brittney Griner
Brittney Griner 13 Mayıs’ta Rusya’nın Moskova kentinde bir mahkeme salonunda (Fotoğraf: Alexander Zemlianichenko/AP/Shutterstock)

Brittney şu anda, Şubat ayında Moskova yakınlarındaki Sheremetyevo havaalanında, esrar yağı içeren marihuana vape kartuşlarına sahip olduğu ve tutuklanmasıyla sonuçlanan uyuşturucu suçlamaları nedeniyle on yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya. Avukatına göre, Brittney 13 Mayıs’taki duruşmada “tutukluluk koşulları hakkında herhangi bir şikayette bulunmadı”.

İki kez olimpiyat altın madalyalı sporcunun durumu, özellikle Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında yaşandığı için ulusal haber oldu. Başkan Joe Biden ve yönetimi, Brittney’nin haksız yere gözaltına alındığını açıkça söyledi. ABD yetkilileri ve WNBA’nın onu serbest bırakmak için çalıştıkları bildirildi, ancak şu ana kadar şansları olmadı.

Brittney Griner
Brittney Griner 8 Ağustos 2021’de Tokyo Olimpiyatları’nda oynuyor (Fotoğraf: Richard Ellis/UPI/Shutterstock)

Daha önce verilen bir açıklamada HollywoodYaşam, WNBA, “Brittney Griner, WNBA’nın tam desteğine sahip ve ana önceliğimiz, onun Amerika Birleşik Devletleri’ne hızlı ve güvenli dönüşüdür” dedi. Ekibi Phoenix Mercury de bir açıklama yaparak, “Rusya’daki Brittney Griner ile olan durumun farkındayız ve yakından izliyoruz. Ailesi, temsilcisi, WNBA ve NBA ile sürekli iletişim halindeyiz Brittney’i seviyor ve destekliyoruz ve şu anda ana endişemiz onun güvenliği, fiziksel ve zihinsel sağlığı ve eve güvenli dönüşü.”


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/13/brittney-griner-court-russia-extended-one-month-photos/

Yorum yapın