Brittney Griner Hapishanede Doğum Gününü Kutlarken Mesaj Gönderdi


Brittney Griner onu harcıyor 32nd ailesinden ve arkadaşlarından uzakta doğum günü.

Şu anda Rusya’da uyuşturucu suçlamasıyla dokuz yıl hapis cezasına çarptırılan WNBA yıldızı, tek başına güneşin etrafında bir yılı daha kutlarken destekçilerine bir mesaj gönderdi.

Sporcu avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Beni eve götürmek için çok mücadele ettiğiniz için herkese teşekkür ederim” dedi. Maria Blagovolinabaşına CNN. “Bütün destek ve sevgi kesinlikle bana yardım ediyor.”

Griner’ın mesajı, WNBA sezon dışı sezonunda bir Rus basketbol takımında oynayan Phoenix Mercury pivotunun, yetkililerin Moskova yakınlarındaki Sheremetyevo Havalimanı’nda bagajında ​​esrar yağı içeren vape kartuşları keşfetmesiyle tutuklanmasından sekiz ay sonra geldi.

Aylarca tutuklu kaldıktan sonra, 4 Ağustos’ta bir Rus mahkemesi Griner’i uyuşturucu bulundurma ve kaçakçılıktan suçlu buldu ve suçu kasten işlediğini tespit etti. Dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı ve uyuşturucu suçlamalarından 1 milyon ruble (16.000 $) para cezası aldı.
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1350970/britney-griner-sends-message-to-supporters-while-celebrating-her-32nd-birthday-in-russian-prison?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir