Brittney Griner 9 Yıl Hapis Cezasının Ardından ‘Yıkıldı’ – Hollywood Life


Brittney Griner


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: EVGENIA NOVOZHENINA/REUTERS HAVUZU/EPA-EFE/Shutterstock

Brittney Griner 4 Ağustos’ta bir Rus mahkemesi tarafından dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı ve avukatlarına göre kesinlikle şaşkına döndü. “O perişan. Çok üzgün ve gerçekten şokta, bu yüzden bugün olanları sindirmesi gerekiyor.” Maria BlagovolinaRybalkin Gortsunyan Dyakin and Partners’ın bir ortağı söyledi İnsanlar kararın ardından yapılan açıklamada.

31 yaşındaki WNBA oyuncusu, basketbol oynamak için Rusya’nın Mosco kentine giderken bagajında ​​marihuana vape kartuşları bulunduktan sonra Şubat ayında tutuklandı. Temmuz ayında başlayan duruşmasının başında suçunu kabul etti. Kapanış yorumları sırasında Brittney, hakime esrar taşımasının “dürüst bir hata” olduğunu söyledi ve 10 yıldan daha kısa bir ceza istedi. Bana yöneltilen suçlamalarda hakkımda söylenen her şeyi anlıyorum, ancak Rus yasalarını çiğnemek gibi bir niyetim yoktu” dedi. “Mahkemenin, Kovid sonrası iyileşmeye çalışırken ve sadece takımıma geri dönmeye çalışırken acele ve stres içinde yaptığım dürüst bir hata olduğunu anlamasını istiyorum.” Yargıç aksini düşündü ve Brittney’nin suç niyeti olduğuna karar verdi.

Brittney Griner
Brittney Griner Şubat ayından beri parmaklıklar ardında (Fotoğraf: EVGENIA NOVOZHENINA/REUTERS POOL/EPA-EFE/Shutterstock)

Maria ve Brittney’nin diğer avukatı, Alexander Boykov Moskova Hukuk Merkezi’nden yapılan açıklamada, İnsanlar dokuz yıl hapis cezası, sonucun olmasını beklediklerinin iki katıydı. Maria, “Dokuz yıl, oldukça sıra dışı ve Rusya’daki mevcut mahkeme uygulamasıyla çelişiyor” dedi. Bu nedenle mahkemenin bu kararı karşısında gerçekten hayal kırıklığına uğradık ve çok şaşırdık” dedi.

Maria ve Alexander, “hukuk ekibi olarak yapmamız gereken [the] daha kısa bir süre elde etmek için maksimum ”, bu nedenle muhtemelen bir temyiz takip edecektir. Ancak Alexander’ın dediği gibi bu hızlı bir süreç olmayacak. “bir veya iki ay veya üçten fazla sürer”, “çok hızlı değil” diye ekledi.

Kararın ardından Başkan Joe Biden Rus mahkemesini kınadı ve Brittney’nin serbest bırakılmasını istedi. “Bugün Amerikan vatandaşı Britney Griner, dünyanın zaten bildiği şeyi bir kez daha hatırlatan bir hapis cezası aldı: Rusya, Britney’i haksız yere tutukluyor” dedi. “Kabul edilemez ve Rusya’yı karısı, sevdikleri, arkadaşları ve takım arkadaşlarıyla birlikte olabilmesi için onu derhal serbest bırakmaya çağırıyorum. Yönetimim yorulmadan çalışmaya devam edecek ve Britney ve Paul Whelan’ı mümkün olan en kısa sürede güvenli bir şekilde eve getirmek için mümkün olan her yolu takip edecek.”

Brittney henüz eşi ve ailesiyle konuşma fırsatı bulamadı, ancak onları sevdiğini söyledi. Reuterskararın ardından mahkeme salonundan kelepçeli olarak çıkarıldı.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/08/04/brittney-griner-devestated-prison-sentence/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir