Brian Austin Green’in Ülseratif Koliti Bir Doktor Tarafından Açıklandı


Ülseratif kolit nasıl teşhis edilir?

Yakubov, E’ye, “Bu, klinik geçmişinizin bir kombinasyonu – nasıl hissettiğiniz, semptomlarınızın sunumu, fizik muayenede gördüklerim, laboratuvar çalışmanız, özellikle de genellikle çok yüksek olan inflamatuar belirteçler” dedi. Haberler. “İltihaplanma belirteçleri kanda olabilir, ancak son birkaç yılda kalprotektin adı verilen bir dışkı iltihabı belirteci belirledik. Ve sonra en önemli kısım kolonoskopi.”

Ülseratif kolit nasıl tedavi edilir?

Yakubov, “İlk olarak amacımız remisyon sağlamak” dedi. “Kendinizi daha iyi hissetmeye başlamanızı ve ardından remisyonun devam etmesini istiyoruz. Bu nedenle indüksiyon, geleneksel olarak, hafif bir hastalıksa, mesalamin adı verilen oral ilaçlarla yapılır. Ardından, orta ila şiddetli hastalık için, neredeyse her zaman kısa bir tura dahil etmek zorundayız. Bu bağışıklık sistemini sakinleştirmek için bastırın. Dokunun kendi bağışıklık sistemi tarafından saldırıya uğramasına izin verin. Ve arada, remisyonun sürdürülmesi için bir steroid koruyucu ilaca dönüşmeniz gerekir.”

Doktor, ülseratif kolitten mustarip insanların çoğunluğunun “ömür boyu tedavi görmesi gerektiğini” belirterek, “Yılda iki, üç kez olmaya başladığında, genel olarak daha büyük bir katılımın olacağının bir işaretidir. gelecek.”

Yakubov, “bazen insanların tüm kolonu çıkarmaları gerektiğini” söyledi.

Ulusal Tıp Kütüphanesine göre, kolonun çıkarılması ülseratif koliti tedavi edecektir.

Bir hastada kaç tane ülseratif kolit atağı olur?

Yakubov, “İki, üç yılda bir alevlenen hastalarım var ve on yıldır alevlenmeyen hastalarım var” dedi. “Ve sadece altı aylık alevlenmelerle yaşayan insanlar var ve kontrol etmek imkansız.”

Ülseratif kolit kansere neden olur mu?

Doktor, “İltihap devam ediyorsa ve kendinizi daha iyi hissediyorsanız ve bu konuda diyet dışında hiçbir şey yapmıyorsanız, doku mutasyona uğrayıp kansere dönüşebilir” dedi. “Ülseratif koliti olan kişilerde, genel popülasyona kıyasla 25 kat daha fazla kolon kanseri riski vardır.”

Doktora gitmeniz gereken belirtiler nelerdir?

Doktor, Green’in durumu hakkında konuşmasını ve halkın dikkatli olması için sözler söylemesinin çok yararlı olduğunu düşündüğünü söyledi. Yakubov, “Kanı beklemeyin,” dedi. “Düzenli ağrınız varsa ve kilo veriyorsanız, bir doktora görünün.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1332310/brian-austin-green-s-ulcerative-colitis-explained-by-a-gastroenterologist?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir