Brett Favre’yi Mississippi’de Tuzağa Düşüren Skandalın Çözülmesi


Başka bir metin, Favre’nin, başlangıçta MDHS tarafından onaylanan 4 milyon doları desteklemek için voleybol binasını konuşabilmesi için ücretli bağış toplama gösterileri yapmayı teklif ettiğini gösteriyor.

2020 eyalet denetçisi raporu, Nancy’nin kâr amacı gütmeyen kuruluşunun Kasım 2017’de Favre Enterprises’a 2,5 milyon dolar ödediğini ve ardından bir sonraki ay 2,5 milyon dolar daha ödediğini gösterdi. Sözü edilen konuşma parası, Aralık 2017 ve Haziran 2018’de sırasıyla 500.000 ABD Doları ve 600.000 ABD Doları ödeme olarak gönderildi.

12 Eylül dosyalamasında, Mississippi BugünNancy’nin avukatı, vali de dahil olmak üzere MDHS yöneticilerinin Favre’nin ne istediğini bildiğini ve “Voleybol Tesisinin inşası için kullanılacak Favre MDHS fonlarının yönetilmesine, onaylanmasına veya sağlanmasına katıldığını” iddia etti.

2020’de görevi bırakan Bryant, voleybol tesisine harcanan federal refah parası veya eyalet ve federal yasaları ihlal eden diğer uygunsuz projeler hakkında herhangi bir bilgiye sahip olduğunu ısrarla reddetti, NBC News’e göre. Herhangi bir suçla itham edilmemiştir.

Ağustos ayında Bryant’ın avukatı bir mahkeme celbine itiraz etti Voleybol projesiyle ilgili herhangi bir kayıt için, metinlerinin yönetici imtiyazı ile korunduğunu, ancak geçen ay mahkemeye bir kısa mesaj kaydı yapıldığını savunarak, başına New York Times.

Southern Miss’in o zamanki başkanı Dr. Rodney Bennett Ocak 2020’de Bryant’a yazdı, mahkeme dosyaları. “Onu geri çekebilirsek ‘onuncu kez’ göreceğim… Sonuç olarak, projeyi bizzat kendisi garantiledi ve onun sözü ve el sıkışmasıyla ilerledik. Onun için ödeme zamanı – gerçekten de bu kadar basit.”

Bryant’ın dosyalama başına yanıtladığı, “Bu [sic] düşüncelerim. Belki de Devletin verdiği sözleri tutmasını istiyor. Hepimiz gibi ben de Brett’i seviyorum. O bir efsane ama yeminin ne anlama geldiğini anlaması gerekiyor. Bunu ona açıklamak için birçok kez denedim.”

Avukatı, Favre’nin paranın sosyal yardım fonlarından geldiğini bildiğini bir kez daha inkar etti. Mississippi Bugün geçen ay, “Brett Favre tüm bu olay boyunca onurlu davrandı.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1350531/untangling-the-fraud-scandal-that-keeps-sacking-brett-favre-in-mississippi?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir