Boston Celtics, “Talihsiz” Ime Udoka Tartışmasını Anlattı


Celtics 22 Eylül’de Udoka’nın 2022-2023 basketbol sezonu teknik direktörü olarak “takım ilkelerini ihlal ettiği” gerekçesiyle askıya alındığını duyurdu.

Kuruluş, hangi politikaların ihlal edildiği konusunda daha fazla ayrıntı vermese de, ESPNbirden fazla kaynağa atıfta bulunarak, o gün daha önce aktrisle nişanlı olan Udoka’yı paylaştı. Nia Uzun– “franchise ekibinin bir kadın üyesiyle yakın bir ilişkisi olduğu” iddiasıyla disiplin cezasıyla karşı karşıyaydı.

Celtics’in açıklamasının ardından Udoka, yaptıklarından dolayı özür diledi. ESPN muhabirine yaptığı açıklamada, “Oyuncularımızdan, taraftarlarımızdan, tüm Celtics organizasyonundan ve ailemden onları hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilemek istiyorum” dedi. Malika Andrews 22 Eylül “Takımı bu zor duruma soktuğum için üzgünüm ve takımın kararını kabul ediyorum.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1347670/boston-celtics-address-unfortunate-ime-udoka-controversy-following-the-coach-s-suspension?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir