Boğaz Kanseri Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey – Hollywood Life


Val Kilmer


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Shutterstock

Val Kilmer62, gibi unutulmaz filmlerde rol almış bir Hollywood ikonu. Kiss Kiss Bang Bang, Gerçek Deha, Söğüt, Kapılar, Hayalet ve Karanlık, Kırmızı gezegen, ve tabi ki Süper silah. Karakteri Tom “Iceman” Kazansky, şu anki sürümüyle geri dönüyor. Top Gun: Maverickve filmle birlikte oyuncuya olan ilgi yeniden artıyor. Ancak Val’in seriye geri dönmek için kolay bir yolu olmadı – oyuncuya 2015 yılında gırtlak kanseri teşhisi kondu ve zorlu savaş neredeyse oyunculuk kariyerine mal oldu. İşte hakkında bilinmesi gerekenler 7 Aşağıda aktörün gırtlak kanseri savaşı ve şimdi nasıl olduğu.

Val Kilmer başlangıçta gırtlak kanseri teşhisini reddetti.

Val Kilmer
Val Kilmer, 1 Eylül 2019’da Austin, Teksas’ta ‘Top Gun’ filminin gösterimine katıldı. (Shutterstock)

Val, 2015 yılında gırtlak kanseri teşhisi aldı, ancak İskender Oyuncu, tümörün kanserli olduğunu reddetti. Boğazından kanama nedeniyle Santa Monica, California’daki UCLA’ya götürüldükten sonra TMZ,) tümörü olduğunu inkar ederek sağlığına dikkat çekmek için sosyal medyayı kullandı. Ocak 2015’te Facebook aracılığıyla “Tüm tatlı desteğiniz için teşekkür ederim” dedi. “Ama bir tümör, tümör ameliyatı veya herhangi bir ameliyat geçirmedim. Bakım almanın en iyi yolunun ucla yoğun bakım ünitesinin gözetimi altında kalmak olduğu bir komplikasyon yaşadım. Manevi inançlarımı bilen ve minimum dedikodu ve aptalca konuşma olduğundan emin olmak için ekstra çaba için en hassas ve nazik olan arkadaşlar yardımcı oldular. Dedikleri gibi kurullara hızlı bir dönüş için dua ediyorum. Tanrı hepinizi korusun ve lütfen endişelenmeyin. Sevgi ve derin sevgi, Val.”

tarafından yapılan yorumlar Michael Douglas Görünüşe göre teşhisin doğrulanması, oyuncunun sağlığıyla ilgili söylentileri kalıcı hale getirdi. 2017’de Val, sonunda Reddit’teki bir AMA sırasında gırtlak kanseriyle savaşını doğruladı. Bir hayran doğrudan Michael’ın yorumlarını sorduğunda Val, “Muhtemelen bana yardım etmeye çalışıyordu çünkü basın muhtemelen bugünlerde nerede olduğumu sordu ve kanserden kurtuldum. Ama dilim hala şişmiş altho [sic] her zaman şifa. Çünkü normal benliğimi duymuyorum, ancak insanlar hala havanın altında olabileceğimi düşünüyor. ”

Val’in sesi tedaviden sonra kalıcı olarak değişti.

Oyuncu ne yazık ki acı verici kemoterapi ve radyasyon tedavilerine katlandı, ancak sesine kalıcı olarak zarar veren bir trakeotomiydi. Nisan 2020’de, bir konuşma sırasında büyük ölçüde değişmiş bir ses ortaya çıkardı. Günaydın Amerika röportajda kendisine “çok çabuk iyileşen gırtlak kanseri teşhisi konduğunu” söyledi. Kendisini ünlü yapan sesle ilgili en çok neyi özlediği sorulan oyuncuya esprili bir şekilde cevap verdi. “Bir tane olduğunu!” o güldü. “Ve bir korsan gibi gülmediğimi.”

Val’in cesur 2021 belgeseli Val (çocukları tarafından üretilen Mercedes ve Jack Kilmer) gırtlak kanseri yoluyla yolculuğunun hikayesini anlattı Aynı yıl, Sonantic adlı bir İngiliz ses klonlama şirketi, AI teknolojisini kullanarak mucizevi bir şekilde eski sesini geri getirdi. Sonuçlar şaşırtıcı. Bir Sonantic video klibinde Kilmer, “Bildiğim kadarıyla sesim benden alındı” dedi. AI sesini kullanma. “Etrafımdaki insanlar konuşurken anlamakta güçlük çekiyorlar. Ama tüm bunlara rağmen hala aynı kişi olduğumu hissediyorum. Hala aynı yaratıcı ruh. Fikirleri ve hikayeleri güvenle hayal eden bir ruh, ama şimdi kendimi tekrar ifade edebilirim, bu fikirleri sana getirebilir ve sana bir kez daha kendimin bu yanını gösterebilirim. Asla gerçekten gitmeyen bir parça. Sadece saklanıyorum.”

Şimdi sağlığı nasıl?

Val Kilmer şu anda gırtlak kanserinden remisyonda olmasına rağmen, İskender star, deneyimin onu değiştirdiğini söylüyor. Kansere yakalanmadan önceki tavrı hakkında “Çok ciddiydim” dedi. Hollywood Muhabiri 2017’de. “Oscarlar ve tanınma gibi şeyler önüme gelmediğinde üzülürdüm.”

Val yardımcı yönetmen Ting Poo evrimleştiğini kabul ediyor. “Şöhretinden ve şöhretinden birinden bekleyeceğiniz kibire sahip değil” dedi. “Gerçekten ünlü insanların kendi çevrelerine koymak zorunda oldukları bu tür bir hile veya koruma hiçbir zaman olmadı. Bunun etrafında olmak alçakgönüllü.”


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/19/val-kilmer-health-throat-cancer/

Yorum yapın

SMM Panel