Bir Skandalın Anatomisi Post-Me Too Çağında Rızayı Hesaplıyor


Bir Skandalın Anatomisi tartışmalara karışmış bir üst sınıf aileyi tasvir etmesiyle gerçeklikten çok uzak hissedebilir, ancak gösterinin özünde geniş kapsamlı sonuçları olan bir konu var: rıza.

Din ve siyasetle birlikte bir akşam yemeğinde tartışmaktan kaçındığınız konulardan biri, çatışmaya neden olma korkusuyla. Ancak, yıldızlar Sienna Miller, Michelle Dockery, Rupert Arkadaş ve Naomi Scott dizinin tartışmaları ateşleyeceğini umuyor, çünkü Sienna’nın E’ye söylediği gibi! Haber, o şeylerden biri “meli konuşulur.”

Sienna’nın karakteri Sophie Whitehouse, bu konuşmaların uygunluğunu belki de dizideki herkesten daha iyi anlıyor. Metresi tarafından tecavüzle suçlanan İngiliz politikacı James Whitehouse’un (Arkadaş) karısı olarak Sophie, “Bu adamların istediklerini hiçbir sonuç olmadan alabileceklerini hissetmelerine nasıl katkıda bulundum?” diye soruyor.

Şov, sonunda akranlarından oluşan bir jüri tarafından beraat eden potansiyel bir yırtıcıyı canlandırmakta oynadığı rolle boğuştuğunu görüyor.

Sophie suçlanmamasına rağmen kendini sorumlu hissetmekten alıkoyamaz. Sienna, “Bu gerçekten ilginç kendini kırbaçlama ve kendini keşfetme yolculuğuna çıkıyor ve dünyanın nasıl değiştiğini öğreniyor,” diye açıkladı Sienna, toplumun cinsel güçlenme açısından bir miktar ilerleme kaydettiğini de sözlerine ekledi: Ben büyürken yaşımdaki kızlar, şu anki kızlar için olduğundan daha fazla.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1327094/how-anatomy-of-a-scandal-reckons-with-consent-in-a-post-me-too-era?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir