Bilmeniz Gerekenler – Hollywood Hayatı


Ruper Murdoch ve çocuklar


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Kristin Callahan/ACE Resimleri/Shutterstock

Rupert Murdoch91, medya kralı olarak kariyeriyle tanınıyor. Ama aynı zamanda bir aile babası ve yedi çocuğu başarıyla yetişkinliğe yükseltti. Rupert ve ilk eşi model Patricia Booker1956’da evlendi, tek çocukları oldu ihtiyat 1958’de ve daha sonra 1967’de boşandı. Aynı yıl, gazetenin güç merkezi gazeteciyle evlendi. Anna Mann (Torv) ve 60’ların sonu ile 70’lerin başı arasında birlikte üç çocukları oldu — Elizabeth, Lachlanve James.

Anna’dan 1999’da boşandıktan sonra evlendi. Wendi Deng2000’li yılların başında en küçük iki çocuğunu birlikte doğurduğu, Lütuf ve Chloe. Wendi ve Murdoch 2013’te boşandı. 2016’da dördüncü kez modellik yapmak için evlendi (ve Mick Jaggereski) Jerry Salonu, şimdi 65. Çocukları yoktu ve 22 Haziran 2022’de çift ayrıldıklarını açıkladı. Rupert’ın ilk üç evliliğinden kalan çocukları hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Prudence MacLeod

Prudence MacLeod
Prudence MacLeod, Rupert Murdoch’un en büyük çocuğu. (Alan Davidson/Shutterstock)

ihtiyatprueMurdoch MacLeod 1958’de Güney Avustralya’nın Adelaide kentinde eski bir model ve uçuş görevlisi olan Patricia ve Rupert’ın çocuğu olarak dünyaya geldi. Milyarderin en büyük çocuğu iki kez evlendi – Crispin Odeysadece bir yıl için ve Alasdair MacLeod1989 yılında evlendiği. İkinci kocasından üç çocuğu oldu. James33, Angus29 ve Clementine26, tüm Sidney.

Babasının ayak izlerini takip etti ve Wikipedia sayfasına göre Rupert’s News Corporation’da yöneticilik görevlerinde bulundu ve şu anda Times Newspapers, Ltd.’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Dünya haberleri.

Prudence’ın babasının geniş imparatorluğunun peşinden asla koşmadığı bildirildi. “Ben her zaman mütevazı oldum ve pek çok insan beni tanımıyor… Bunu seviyorum” demişti bir keresinde bu Muhafız. Alasdair ile birlikte Macdoch Girişimleri. Şirket, resmi sitelerinde açıklandığı gibi, ailenin muazzam servetini “Avustralya ve Yeni Zelanda’nın geç tohum aşamasındaki kurucularını desteklemek” için kullanıyor.

Elisabeth Murdoch

Elisabeth Murdoch Freud
Elisabeth Murdoch ve eski kocası Matthew Freud (Richard Young/Shutterstock)

Elisabeth, Rupert’ın Anna ile evliliğinden olan tek kızı ve ikinci evliliğinden doğan üç kızdan en büyüğüdür. 22 Ağustos 1968’de Sidney’de doğdu, adını babaannesinin büyükannesinden aldı. Bayan Elisabeth Murdoch. New York’taki Brearly Okulu’na katıldı ve Lisans derecesini Vassar Koleji’nden aldı. Üç kez evlendi – ilk Elkin Kwesi Pianim, 1993-1998 arası. Çiftin iki çocuğu oldu, Cornelia Pianim (1994 doğumlu) ve Anna Pianim1997’de doğdu, 1998’de boşanmadan önce.

Evlendi Matta FreudHalkla ilişkiler yöneticisi ve büyük torunu Sigmund Freud, 2001 yılında ve kamuoyunda onlar hakkında çok az şey bilinmesine rağmen, yanında iki çocuğu vardı. 2014’te boşandılar ve sanatçıyla evlendi Keith Tyson 2017’de. Bir zamanlar babasının imparatorluğunu devralmayı tercih eden Elisabeth, 2001’de yapım şirketi Shine Group’u kurdu. Daha sonra, 2011’de Rupert’s News Corp’a geri satarak kendini zengin etti.

Lachlan Murdoch

Lachlan Murdoch
Lachlan Murdoch, Rupert Murdock’un ilk oğlu (Andrew H. Walker/Shutterstock)

8 Eylül 1971’de Londra, İngiltere’de doğdu, Lachlan Keith Murdoch Rupert’in Anna ile olan ilk oğlu ve Elisabeth’in küçük erkek kardeşidir. İskoç gazeteci annesi ve milyarder babası, onu babasının sahibi olduğu ve işlettiği New York’ta büyüttü. New York Postası. James, Massachusetts Okulu Phillips Academy’de eğitim gördü ve 1994’te Princeton’dan felsefe alanında lisans derecesi aldı.

İngiliz medya varisi şimdi Nova Entertainment’ın yönetim kurulu başkanı, babasının News Corp’unun eş başkanı ve Fox Corporation’ın CEO’su. Ayrıca bir Avustralya yatırım şirketi kurdu. Lachlan’ın uzun zamandır aktrisle olan evliliği Sarah O’Hare 1999 yılında başladı. Çiftin üç çocuğu var. oğullar Kalan İskender ve Aidan Patrick sırasıyla 2004 ve 2006 doğumlular. Onların kızı, Aerin Elisabethbir kez daha kadın soyadından yola çıkarak 2010’da doğdu. Lachlan ve karısının Yeni Güney Galler, Aspen Colorado ve Los Angeles’ta milyonlarca dolarlık mülkleri var.

James Murdoch

James Murdoch
James Murdoch, 20th Century Fox’un eski CEO’su (Paul Hampartsoumian/Shutterstock)

James Rupert Jacob Murdoch ağabeyi Lachlan’dan sadece bir yıl sonra 13 Aralık 1972’de Londra’da doğdu. 2021 raporuna göre tatler, James’in artık güçlü babasıyla bir ilişkisi yok. Rupert ve Anna’nın en küçük çocuğu, film ve tarih okuduktan sonra Harvard’dan ayrıldı, Rawkus Records adlı bir plak şirketi kurdu ve nihayetinde 2015-2019 yılları arasında 20th Century Fox’un CEO’su oldu. İngiltere ve ABD’de çifte vatandaşlığa sahiptir. Ayrıca News Corp ile Avrupa ve Asya CEO’su ve daha sonra 2020’de istifa ettiği yönetim kurulu üyesi olarak ilişkileri vardı.

James evli Kathryn Hufschmid 2000 yılında çift birlikte üç çocuğu ağırladı. Anneka2003 doğumlu, Walter2004 doğumlu ve Emerson2008 doğumlu. Çift, kar amacı gütmeyen Quadrivium Vakfı’nı birlikte kurdu ve özellikle Clinton Vakfı ve Biden kampanyasına bağışta bulundu.

Grace ve Chloe Murdoch

Grace ve Chloe Murdoch
Grace ve Chloe Murdoch, Jerry Hall ve Rupert Murdoch’ın 5 Mart 2016’da Londra, İngiltere’deki düğününde. (Nils Jorgensen/Shutterstock)

Lütuf (2001 doğumlu) ve chloe murdoch (2003 doğumlu) Rupert’ın her ikisi de üçüncü karısından doğan en küçük iki kızıdır. Wendi Deng. Tony Blair Bildirildiğine göre Grace’in vaftiz babası. Göre tatler, her biri olağanüstü derecede cömert bir çocukluktan sonra milyarlarca miras alacak. Babamın Jerry Hall’la dördüncü düğününde çiçek kızlarıydılar ve üvey kız kardeşleriyle yakın bir ilişkileri varmış gibi görünüyor. Gürcistan Jagger olabilir — Jerry’nin ünlü kızı ve eski sevgilisi, efsanevi Rolling Stone solisti Mick Jagger.

Rupert Murdoch, Wendi Deng ve kızları Chloe ve Grace. (Kristin Callahan/ACE Resimleri/Shutterstock)


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/rupert-murdoch-kids-4773009/

Yorum yapın

SMM Panel