Billie Eilish Tourette Sendromlu Yaşam Deneyimini Paylaşıyor


Billie Eilish Tourette sendromuyla yaşamanın onun için nasıl bir şey olduğunu paylaşıyor.

20 yaşındaki şarkıcı, dizinin dördüncü sezon galasında konuyla ilgili konuştu. Misafirimin David Letterman ile Giriş Gerektirmiyor20 Mayıs’ta Netflix’te yayınlandı.

Buna göre Sedirler Sina“Tourette sendromu, insanların tik adı verilen istenmeyen sesler, sözler ve vücut hareketleri yapmasına neden olan nörolojik bir bozukluktur.”

Bir tik yaşadıktan sonra, “kötü adam” sanatçısı ev sahibine söyledi David Letterman“Beni yeterince uzun süre filme alırsan, bir sürü tik göreceksin.”

Eilish, insanların o anda ne zaman olduğunu her zaman anlamadıklarını söyledi. “İnsanların en yaygın tepki verme şekli benim komik olmaya çalıştığımı düşündükleri için gülmeleri” dedi. “Gideceğimi sanıyorlar [imitates tic] komik bir hareket gibi. Böylece, ‘Ha’ gibi giderler. Ve bundan her zaman inanılmaz derecede rahatsız oldum. Ya da ‘Ne?’ derler. Sonra ‘Tourette’lerim var’ diyorum.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1332114/billie-eilish-shares-her-experience-of-living-with-tourette-syndrome?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir