Bill & Frank 3. Bölümde Birlikte Öldü – Hollywood Life


Nick Offerman


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: HBO

Başlangıcında Bizden geriye kalanlar Bölüm 3, Ellie ve Joel, Boston’un 10 mil batısına ulaştılar. Ellie daha önce hiç ormanda bulunmamıştı. Ellie, odadaki file hitap etmek için biraz zaman ayırır: Tess’in ölümü. Ellie, “Benim hatam olmayan bir şey için beni suçlama,” diyor. Joel ve Tess bu görevi üstlenmeyi seçtiler.

Ellie ve Joel’in önlerinde 5 saatlik bir yürüyüş var. Ellie havadan sudan konuşmaya çalışır ve Joel’e yüzündeki yarayı sorar. Joel cevap vermekten kaçınır. Terk edilmiş bir dükkana rastlarlar ve taze malzeme ararlar. Ellie bodruma giden gizli bir kapı bulur. Biraz Tampax görür ve beton blokların altında hapsolmuş yalnız bir enfekte olduğunu duyar. Ellie ona doğru yürür ve bıçağını çıkarır. Yüzünü keser ve sonra kafasına bıçaklar.

bella ramsey
Ellie rolünde Bella Ramsey. (HBO)

Mağazadan ayrıldıktan sonra Ellie, salgının nasıl olduğunu merak eder. Joel’in en iyi tahmini, cordyceps’in mutasyona uğradığı ve besin kaynağına girdiği yönünde. Ona nasıl bu kadar hızlı geliştiğini açıklıyor. Bir kemik yığını keşfederler. Joel, salgından bir hafta sonra askerlerin ülkeyi baştan başa dolaştığını ve küçük kasabaları boşalttığını açıklıyor. İnsanlara, eğer yer varsa, bir QZ’ye gidecekleri söylendi. Olmazsa öldürüldüler. Bu insanlar hasta değildi. Joel, “Ölü insanlara bulaşamaz” diyor.

Bölüm, tahliyelerin başladığı 2003 yılına geri dönüyor. oynadığı Bill Nick Offerman, güvenlik kameralarında olup biten her şeyi izliyor. Gizli sığınağında saklandıktan sonra tahliye edilmekten kurtulmayı başarır. Dışarı çıktığında herkes gitmiştir. Home Deport’ta alışverişe gidiyor ve benzin ve diğer malzemeleri stokluyor.

Dört yıl sonra Bill, evinin etrafında bir kale inşa etti. Bir gün bir adamın evinin etrafına kazdığı çukurlardan birine düştüğünü duyar. Onun adı Frank, oynadığı murray barlett. Baltimore QZ’den ve Boston’a gitmeye çalışıyor. Bill, onu enfeksiyon için test eder ve Frank’in sonuçları negatif çıkar. Frank biraz yemek istiyor.

Bill, Frank’in ortalığı toplamasına ve onunla akşam yemeği yemesine izin verir. Frank oturma odasında piyanoyu görünce çalmaya karşı koyamaz. Bill ona kalkmasını söyler ve bunun nasıl düzgün yapıldığını gösterir. Şarkı söylüyor ve oynuyor Linda Ronstadt’ın “Çok uzun zaman.”

Nick Offerman
Bill ve Frank rolünde Nick Offerman ve Murray Bartlett. (HBO)

Frank, “Hakkında şarkı söylediğin kız kim?” diye soruyor. Bill, “Kız yok” diye yanıt verir. Frank, Bill’i öper. Birlikte yatağa girerler. Bill daha önce hiç bir erkekle birlikte olmamıştı.

Üç yıl sonra, Frank ve Bill birlikteler. Ama yanlarında her zaman güneş ve güller olmuyor. Uzlaşma ile mücadele ediyorlar. Frank kendi yöntemiyle katkıda bulunmak istiyor. Tess ve Joel ile tanışırlar. Joel ve Bill bire bir buluşurlar. Joel tel örgü için yardım teklif eder, ancak Bill inatçıdır. Joel, akıncıların er ya da geç geleceği konusunda Bill’i uyarır.

Aradan üç yıl daha geçer. Bill ve Frank kendilerine bir hayat kurmuşlardır. Bill, Frank’e, “Sen gelmeden önce hiç korkmadım,” diye itiraf ediyor. Joel’in uyardığı gibi, akıncılar gelir. Bill’in takviye kuvvetleri vardır, ancak sonunda bir çatışmada vurulur. Bill öleceğini düşünür ve Frank’ten Joel’i aramasını ister.

On yıl sonra, Bill ölümle boğuşmasından kurtuldu. Ancak, Frank şu anda tekerlekli sandalyede ve kanser gibi görünen bir hastalıktan muzdarip. Sonun yaklaştığını biliyor. Bir gün uyanır ve Bill’e bugünün son günü olduğunu söyler. Bill bunun bir son olmasını istemez ama Frank kararını vermiştir. Bill’le evlenmek istiyor. Birlikte akşam yemeğinden sonra, Bill’in hapları ezip şarabına koymasını istiyor. Yatağa gidecekler ve Frank, Bill’in kollarında uyuyakalacak.

Nick Offerman
Nick Offerman, Bill rolünde. (HBO)

Bill, Frank’e bu şekilde yardım edebileceğini düşünmüyor. “Beni seviyor musun?” Frank, Bill’e sorar. Cevabı zaten biliyor. Frank, “O zaman beni benim istediğim gibi sev,” diyor. Evlenirler, Bill harika bir yemek pişirir ve Bill, Frank’in ondan istediğini tam olarak yapar. Ama bir sorun var. Bill ezilmiş hapları da aldı. Frank’in olmadığı bir dünyada yaşamak istemiyor. Yatağa giderler ve birlikte ölürler.

Joel ve Ellie, Bill ve Frank’in evine varırlar. Joel bir şeylerin döndüğünü biliyor. Ev ürkütücü derecede sessiz. Ellie, Bill’den bir not ve bir anahtar bulur. Not 29 Ağustos 2023 tarihli. Joel’e yatak odasına gitmemesini söylüyor ama ihtiyacı olan her şeyi almasını söylüyor.

Bill, “Dünyadan nefret ederdim ve herkes öldüğünde mutluydum” diye yazıyor. “Ama yanılmışım çünkü kurtarılmaya değer bir kişi vardı. Ben de öyle yaptım. Onu kurtardım ve korudum. Bu yüzden senin ve benim gibi adamlar burada. Yapacak bir işimiz var. Ve Tanrı yolumuza çıkan her orospu çocuğunun yardımcısı olsun.”

Bill, Joel’e her şeyi verir ve mektubunda Tess’i güvende tutmasını söyler. Joel dışarı çıkar ve Bill’in arabasını bulur. Ellie’ye Wyoming’de başı belada olabilecek bir erkek kardeşi olduğunu söyler. Eskiden bir Ateşböceğiydi ve onu olması gereken yere götürmesine yardım edebilirdi. Kendilerini temizledikten sonra, Joel’in Ellie ile Wyoming’e gidecekse onun için bazı kuralları vardır: Tess’ten asla bahsetme, durumundan kimseye bahsetme ve o söylediğinde ne derse onu yap. Bill’in sığınağına inerler ve Bill’in zulasını bulurlar.

Pedro Pascal
Joel rolünde Pedro Pascal. (HBO)

Joel bakmadığında Ellie, Bill ve Frank’in çekmecelerinden birinden bir silah alır ve Joel’e söylemez. Kamyona binerler. Ellie ilk kez bir arabaya biniyor. Emniyet kemerinin ne olduğunu bile bilmiyor. Ön panelde bir kaset bulur. Ben Linda Ronstadt. Sırada ne olacaksa hazır olarak bir klasik dinleyerek uzaklaşırlar.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/01/29/the-last-of-us-bill-frank-die-together-episode-3-recap/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir