Bilinmesi Gereken Her Şey – Hollywood Life


Michael J.Fox


Galeriyi görüntüle

Michael J.Fox 1980’lerin televizyon dizisinde Alex P. Keaton’ı canlandırması ile tanınan efsanevi bir aktördür. Aile bağları ve Marty McFly Geleceğe Dönüş filmler. 60 yaşındaki yaratıcının altı yıllık kariyeri kesinlikle verimli olsa da, sorunsuz bir yolculuk olmadı. Başarılı bir aktör olmasının yanı sıra Michael, 1991 yılında 29 yaşında kendisine teşhis konulduğu için genellikle Parkinson hastalığının yüzü olarak görülüyor. Yetenekli oyuncu, teşhisinin ardından her konser inişine devam etti, ancak bununla savaştığını açıkladı. 1998’de ve kısa bir süre sonra Parkinson araştırmalarını savunmak için kameranın önündeki hayattan uzaklaştı.

Michael sonunda oyunculuğa geri dönerken, bu ortamda çalışmanın bir zamanlar olduğu gibi doğal olmadığını kabul etti. Aslında, Parkinson’un kendisine getirdiği sınırlamalar nedeniyle 2020’de ikinci kez emekli oldu. Michael J. fox’un Parkinson hastalığı ile yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Michael J.Fox
Michael J. Fox bir etkinlikte gülümsüyor (Fotoğraf: Shutterstock)

Michael J. Fox 2000 Yılında Parkinson Araştırmalarına Adandı

Yukarıda belirtildiği gibi, Michael J. Fox, halkın haberi olmadan yaklaşık sekiz yıl boyunca Parkinson hastalığı ile uğraştı. İki yıl boyunca Parkinson ile ilgi odağında yaşadıktan sonra Michael, Fox’un hit dizisinden ayrılacağını duyurdu. Döndürme Şehri göre “yeni önceliklere” odaklanmak İnternet sitesi. 2000 yılının sonlarında, başarılı oyuncu, Parkinson Araştırmaları için Michael J. Fox Vakfı’nı kurdu. Web sitesine göre, merkez “Parkinson ilaç geliştirmede dünyanın en büyük kar amacı gütmeyen fon sağlayıcısı”.

Michael J. Fox 2012 ve 2020 Arasında Oyunculuğa Döndü

Michael J. Fox, 2012 yılında tam zamanlı olarak kamera önünde hayata döndü. 2013 yılında NBC’de rol aldı. Michael J. Fox Şovu, Parkinson hastalığı olduğunu öğrendikten sonra işini haber spikeri olarak bırakan bir adam hakkındaydı. Gösteri bir sezon yayınlandı. Michael, 2020 anılarında şunları yazdı: “Parkinson onları korkuttu, bu sorunluydu, çünkü bu gösterinin öncülüydü” Gelecek Gibi Zaman Yok: Bir İyimser Ölümü Düşünür (aracılığıyla Los Angeles zamanları). Ancak, suçun bir kısmını üstlendi ve “gösterinin yapması gereken yaşam desteğini yönetmek için odak veya bant genişliğine” sahip olmadığını yazdı. “Bununla iyiyim” diye ekledi.

Gösterinin sona ermesinin ardından, Kanadalı aktör rol almaya devam etti. 2014 ve 2020 yılları arasında Michael’ın IMDb page, 2014’te kendisi gibi bir kamera hücresi de dahil olmak üzere bir düzineden fazla projeye imza attı. AnnieEthan West olarak tekrar eden bir rol belirlenmiş kurtulan 2018’de ve Louis Canning’in küçük bir kısmı İyi Dövüş Michael, yoğun programına rağmen kariyerinin sonunun ufukta olabileceğini bildiğini ve hatta ikinci kez emekliliğini ilan ettiğini anılarında yazdı. “Her şeyin bir zamanı var ve benim on iki saatlik bir iş gününe ayırma ve yedi sayfa diyalogu ezberleme zamanım en iyisi,” dedi. “İkinci bir emekliliğe giriyorum. Bu değişebilir, çünkü her şey değişir. Ama bu oyunculuk kariyerimin sonuysa, öyle olsun.”

Michael J. Fox’un Oyuncu Olarak Üstlenebileceklerinin Sınırları Var

Haziran 2022’de Michael, hafızası eskisi kadar keskin olmadığı için artık çok repliklerle rol alamayacağını söyledi. “Spinoff’u yaptığımda [The] İyi eşhangisi [The] İyi dövüş, satırları hatırlayamadım. Sadece bu boş vardı, satırları hatırlayamadım” dedi. Mike Birbiglia‘ın podcast’i, Çalışmak. Daha sonra, bir senaryoyu ne kadar çabuk hatırlayabildiğini hatırladı ve hafızası başarısız olduğunda bunu kabul etti. İyi Dövüş, o nezaketle kabul etti. “Ne [was] gerçekten ferahlatıcı, panik yapmadım. Korkmadım. Ben sadece, ‘İşte bu kadar. Hareketli. Bu sürecin önemli bir unsuru satırları ezberlemek ve ben bunu yapamam’” diye hatırlıyor. Aralık 2021’de bastonla yürürken fotoğraflanan Michael’ın hafızasının yanı sıra Parkinson’dan da hareketi etkilendi.

Michael J. Fox Sadık Karısının Yardımıyla Geçiyor

2020 anılarında Gelecek Gibi Zaman Yok: Bir İyimser Ölümü Düşünür, Başarımın Sırrı aktör karısı dedi Tracy Pollan desteklemekten başka bir şey olmamıştır. Fox, “Bana katlanıyor” dedi. Bu gece eğlence kitabı tanıtırken. “Beni rahat bırakmıyor, ki bu harika. Dürüst, sevecen, kibar, akıllı ve hemen orada. O çok güzel ve onu seviyorum, seksi ve muhteşem.” “O harika bir anne, harika bir aşçı ve harika bir bodyboard sörfü bağımlısı plaj bebeği” diye devam etti. “en iyi arkadaşı” olduğunu da sözlerine ekledi.

Çift 1988’den beri evli. Birlikte üç çocuğu paylaşıyorlar: Sam Michael1989 doğumlu, ikiz kızları Aquinnah Kathleen ve Schuyler Frances1995 doğumlu ve kızı Esme Annabelle2001 yılında dünyaya getirildi.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/michael-j-fox-parkinsons-disease-4761343/

Yorum yapın

SMM Panel