Beyoncé’nin Rönesansı: Parça Parça Dağılımı


9. “BAŞAK YOLU”

Beyonce, adını astrolojik burcundan alan korkak, disko esintili bir siren şarkısı olan “Virgo’s Groove”da heyecanı artırıyor. Hafif, cıvıl cıvıl vokali, sevgilisini daha da yakınlaşmaya ve birlikte bir gece geçirmeye teşvik ederken, “Bebeğim gel / gel bu gece benimle yalnız ol / tüm bu duygular / bu gece beni yıkıyor.”

10. “TAŞI” [ft. Grace Jones and Tems]

Yoldan çekil! Kraliçe Bey, Grace Jones ve Tems bombastik, reggaeton güç marşı “Move”da çalmaya gelmedi. Durdurulamaz üçlü, kulübe adım attıkları andan itibaren piste el koyuyor ve cesurca “Kızlarımla beraberim ve hepimizin alana ihtiyacı var / kraliçe Kızıldeniz gibi bir parçadan geçtiğinde” diyerek cesurca ilan ediyor.

11. “ISITILMIŞ”

“Isıtılmış”, kişinin hem romantik hem de finansal olarak değerini bilmenin önemi ile ilgilidir. Yavaş ilerleyen parçada Beyonce, “sabrını test eden” ve zamanını boşa harcayan bir adamla çelişiyor ve “Konuşmadan / aynı anda hem kurban hem de kötü adam oynuyor” diyerek zamanını boşa harcıyor. “Heated” basit, ateşli bir diss parçası olabilirdi ama Beyonce, gerçek düşüncelerini gerçekten paylaşmadan önce şarkının ilk yarısını havadar ve etkilenmeden tutarak beklentileri alt üst ediyor.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1339595/beyonce-s-renaissance-a-track-by-track-breakdown?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir