Beto O’Rourke, Teksas Valisi Abbott’un Çekim Konusunda Basın Toplantısını Düşürdü – Hollywood Life


Beto O'Rourke


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Mario Cantu/CSM/Shutterstock

Beto O’Rourke Teksas’ı aradı Vali Greg Abbott son politikacının döneminde basın toplantısı Robb İlköğretim Okulu’nda en az 19 çocuk ve iki yetişkinin öldürüldüğü silahlı saldırıyla ilgili. Eyaletin bu Kasım ayındaki valilik yarışı için Demokrat aday olan Beto, 25 Mayıs konferansında “Bir sonraki çekimi durdurmanın zamanı geldi ve hiçbir şey yapmıyorsunuz” diye bağırdı. 49 yaşındaki politikacı, trajediden Cumhuriyetçi valiyi sorumlu tutarak 64 yaşındaki Greg’in sözünü kesti.

“Bize hiçbir şey teklif etmiyorsun. Tahmin edilebilir olmadığını söyledin. Beto, “Hiçbir şey yapmamayı seçtiğinizde bu tamamen öngörülebilir” dedi. “Bir şey yapmayı seçene kadar bu senin elinde.”

Uvalde Belediye Başkanı Don McLoughlin kargaşa sırasında Beto’ya bağırdı. Don, “Siyasi bir mesele çıkarmak için buna gelen hasta bir orospu çocuğu olduğuna inanamıyorum,” dedi. Beto, Greg ve diğerlerine bağırmaya devam etmesine rağmen, konferanstan atıldı. Ayrıca basın toplantısından çıktıktan sonra dışarıda gazetecilerle konuştu.

“Bir çözüm istiyorsanız, Teksas eyaletinde AR15 satmayı bırakın. “Çözüm istiyorsanız, geçmiş kontrollerine başlayın” dedi. “Ama Teksas eyaletini umursayan bir valiye ihtiyacın var.” Beto ayrıca, Vali Abbott’un yaklaşmakta olan bir NRA kongresine katılmaya hazır olduğuna da işaret etti “silahların elde edilmesini kolaylaştıran yasalarla övünmek için. Şimdi tam anlamıyla şu anda çekimleri durdurmanın zamanı geldi. 3 çocuğu var ve şu anda istedikleri bu. Teksaslıların çoğu şu anda değişim istiyor.”

Beto O'Rourke
Beto O’Rourke (Fotoğraf: Mario Cantu/CSM/Shutterstock)

Beto, Twitter’da çekime duyduğu öfkeyi de dile getirdi: yazı, “Bu katliamlar doğal afetler, Allah’ın işleri veya tesadüfi değildir. Bunlar tamamen öngörülebilir, Greg Abbott ve yasama organındakilerin çoğunluğu tarafından yapılan seçimlerin doğrudan sonuçlarıdır.”

Çoğunluğu Latin kökenli olan Uvalde’de meydana gelen silahlı saldırıda en az 21 kişi hayatını kaybetti. Saldırganın 18 yaşında bir erkek olduğu belirlendi. Salvadore Romus. Olay sırasında görevliler tarafından öldürüldüğü bildirildi. Salvadore’un Robb İlkokuluna gitmeden ve ateş açmadan önce kendi büyükannesini vurduğu bildirildi. Salvatore okulda bir tabanca ve muhtemelen bir tüfek kullandı.

Salı gecesi bir basın brifingi sırasında, Başkan Joe Biden desteğini etkilenen ailelere gönderdi ve değişiklik talep etti. “Neden bu katliamla yaşamaya razıyız? Neden bunun olmasına izin veriyoruz? Tanrı aşkına, omurgamız nerede?” dedi. “Bu acıyı eyleme dönüştürmenin zamanı geldi… Bu ülkedeki her seçilmiş yetkiliye bunu netleştirmemiz gerekiyor, harekete geçme zamanı.”
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/25/beto-orourke-greg-abbott-texas-school-shooting-press-confrence-video/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir