Batman Seslendirme Sanatçısı Kevin Conroy 66 Yaşında Öldü


Batman’in arkasındaki en efsanevi seslerden biri vefat etti.

Kevin Conroypelerinli haçlıyı seslendiren Batman: Animasyon Dizisi, DC Comics’ten yapılan bir basın açıklamasına göre, kanserle kısa bir savaşın ardından 10 Kasım’da 66 yaşında öldü. Üretken sanatçı, 1992’de çizgi film şovu için Batman kimliğini aldı ve ardından çeşitli DC Comics projelerinde süper kahramanı seslendirmeye devam etti. Adalet Ligi, Batman: Hayaletin Maskesi ve Batman Ötesi.

DC Comics yaptığı açıklamada, “Batman’in özlü sesi olarak asla kırılmayacak rekorlar kıracaktı,” dedi ve “Süper Kahramanı yaklaşık 60 farklı yapımda animasyonlu hayata getirdi.”

Bu sırada, Mark HamillJoker’i Conroy ile birlikte seslendiren – rol arkadaşını “mükemmellik” ve “mükemmel bir oyuncu” olarak tanımladı.

Hamill kendi yaptığı açıklamada, “Birkaç nesildir, kesin Batman olmuştur,” dedi. “Tam olarak doğru rol için doğru adamı buldukları ve dünyanın bunun için daha iyi olduğu o mükemmel senaryolardan biriydi.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1354348/batman-voice-actor-kevin-conroy-dead-at-66-after-cancer-battle?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir