Başkan Biden, Kraliçe Elizabeth’in Cenazesine Dr. Jill Biden ile Katıldı – Hollywood Life


Başkan Biden, Kraliçe Elizabeth'in Cenazesine Dr. Jill Biden ile Katıldı – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Dominic Lipinski/AP/Shutterstock

Düşmüş hükümdara saygı gösterisinde, Başkan Joe Biden ve First Lady, Dr. Jill Biden cenazesine katılmak üzere 19 Eylül’de Londra’ya gitti. Kraliçe Elizabeth. Çift, törene gelen son dünya liderleri arasındaydı, Westminster Abbey’e el ele yürüdüler ve Kraliçe’nin tebaalarının çoğunu girerken selamladılar. Kraliçe’nin son veda törenine 500’den fazla devlet başkanı ve yabancı devlet adamı katılıyor.

Başkan Biden, Kraliçe Elizabeth'in Cenazesine Dr. Jill Biden ile Katıldı – Hollywood Life
Dominic Lipinski/AP/Shutterstock

Başkan Biden ilişki için basit bir siyah takım elbise ve kravat takarken, Dr. Jill Biden, stiletto topuklu ayakkabılar ve siyah fiyonklu büyüleyici ile eşleştirilmiş zarif siyah bir elbiseyle saygılarını sundu. Çift, dünyanın dört bir yanından özel olarak davet edilen 2000 misafirin yer aldığı yas tutanlar arasında yerlerini aldı.

Kraliçe Elizabeth’in cenazesinden önce, İngiltere Başbakanı Liz Truss Cenazeye katılan diğer dünya liderlerinin yanı sıra Başkan Biden ile bire bir görüşmelerde bulunması bekleniyordu. Başkan Emmanuel Macron Fransa ve Kanada’nın Justin Trudeau. Başkan Biden ve Dr. Biden Pazar günü, Kraliçe’nin tabutunun yas tutanlar için sergilendiği Westminster Hall’da saygılarını sundular. Başkomutan, Kraliçe’ye hızlı bir selam vermeden önce elini kalbine koyduğu görüldü. Daha sonra, Majestelerinin ailesi için bir taziye defteri imzaladıkları Lancaster House’u ziyaret ettiler. Joe gazetecilerle de konuştu ve kraliçenin 70 yıllık hizmeti boyunca “onurlu” olduğunu düşündüğünü ve ona kendi annesini hatırlattığını söyledi.

Başkan Biden, Kraliçe Elizabeth'in Cenazesine Dr. Jill Biden ile Katıldı – Hollywood Life
Dominic Lipinski/AP/Shutterstock

Kraliçe’nin 8 Eylül’de ölüm haberini duyan Başkan Biden, hükümdarın anısına dokunaklı bir açıklama yaptı. “Majesteleri Kraliçe II. Elizabeth bir hükümdardan daha fazlasıydı. Bir dönemi tanımladı,” diye başladı. “Sürekli değişimin olduğu bir dünyada, ülkelerini onsuz hiç tanımayanlar da dahil olmak üzere, nesiller boyu Britanyalılar için istikrarlı bir varlık ve rahatlık ve gurur kaynağıydı. Kraliçe II. Elizabeth’e yönelik kalıcı bir hayranlık, Commonwealth’teki insanları birleştirdi. Tarih yazan saltanatının yetmiş yılı, benzeri görülmemiş bir insani ilerleme çağına ve insanlık onurunun ileriye doğru yürüyüşüne tanıklık etti.”


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/09/19/jill-joe-biden-queen-elizabeth-funeral-photo/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir