Barbie’nin Pembe İmzası Nasıl Bir Güç ve Güçlendirme Sembolüdür?


Oyuncak bebeğin gerçek yorumları da var. Kacey Musgraves Barbie’yi 2019 Met Gala için ilham perisi olarak kullandı, platin sarısı saçları, parlak pembe bir takım ve koordineli bir üstü açılır araba ile IRL’si gibi giyindi.

Tabii ki, yıldızlar gibi Nicki Minaj Ve Trixie Mattel kariyerlerinin başlangıcından beri Mattel’in OG kız patronunu kişiliklerinin büyük bir parçası haline getirdiler. Hatta biri gibi Angelynebir Los Angeles efsanesi, moda tutkununun aynı adlı 2022 Peacock serisinde tasvir edilen yaşam tarzını taklit etti.

“Barbie gibi olmak isterdim” Emmy Rossum şovun itibari sosyetik olarak söyledi. “Acısız bir hayat yaşıyor. Ona bir şeyler yapıştırabilirsin ve ağlamaz, canı yanmaz. Hiç canını yakmamak güzel olmaz mıydı?”

Ancak Barbie’nin pembe ve eğlenceli her şeyle eşanlamlı hale gelen kesinlikle güneşli görünümüne rağmen, durum her zaman böyle olmamıştır.

Culmone, “Barbie 1959’da piyasaya sürüldüğünde,” dedi E!’ye, “pembe giymiyordu. Siyah-beyaz çizgili bir mayo giyiyordu. Muhteşem bir kırmızı dudağı, altın çemberleri ve o büyük siyah kayan katırları vardı.”

1972’ye kadar Barbie pembeyi kucakladı ve 1976’da giysi ve aksesuarlardan ambalajlara ve yazı tipinin canlı tonlara bürünmesine kadar her şeyle tam güç kazandı. Culmone’nin işaret ettiği gibi bu hareket kasıtlı olarak yapıldı. “Sessiz veya utangaç bir pembe değil” dedi. “Güçlü, güçlü.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1379724/how-barbie-s-signature-pink-is-a-symbol-for-strength-and-empowerment?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir